Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z glosnikami z tylu w n15


Gość tomeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa ma sie tak mam radio sony xr-1803 i z tyłu glośniki pioneer TS 1756II strasznie trzeszczą prawdopodobnie są spalone ale jak to jest możliwe ze miesiąc po kupnie, przedtem miałem jakieś loudery dokładnie nie wiem jak sie to pisze, ale skończyły identycznie, korzystam z seryjnej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał usterki w radiu, jeżeli głośno słuchasz, to końcówka w radiu dostaje przesteru i pali wysokie. Równie dobrze końcówka może się wzbudzać na ponadakustycznej, ale wątpię w to. Jednak w 95% stawiam że coś jest nie tak z radiem. Mogły się porobić w nim zimne luty z racji wieku. Ja u siebie w Philipsie zastanawiałem się czemu i dziadowsko odbiera - jak się okazało był pęknięty lut, zaraz przy gnieździe antenowym. Ja na twoim miejscu dokładnie obejrzałbym płytę główna zwłaszcza w okolicach końcówki i tam szukał usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zapomniałem dodać seryjne głośniki z przodu graja bardzo dobrze od samego poczatku

 

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 15:07 ]

dzięki za pomoc postaram sie jak najszybciej sprawdzić

 

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 15:30 ]

sprawdziłem, rozkręciłem radio, ale jako ze nie jestem zbyt obeznany nie wiem dokładnie jak wyglądają te końcówki mocy, po skręceniu głośniki działają znacznie lepiej ale trzeszczenie nie ustąpiło do końca, więc chyba w tym tkwi problem jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak będziesz lutował to ostrożnie, żebyś nie porobił zwarć. Używaj cieniutkiej cyny i kalafonii. Lutownica z odpowiednim grotem - transformatorówka, a najlepiej stacja lutownicza. Niekiedy pęknięć nie widać i trzeba poprostu przelutować płytkę. Ja jak mam dużo do lutowania to biorę suszarkę albo opalarkę i grzeję płytkę tylko trzeba zachować umiar, rozsądek oraz odległość przy grzaniu!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówka mocy to będzie jeden taki duży układ scalony przykręcony do tylnej obudowy. Popatrz w okolicach kondensatorów elektrolitycznych - to takie elementy w kształcie walca zazwyczaj nieduże ich pojemność to coś w okolicach 2.2/16V 4.7u/16V 10u/16V niekiedy 47u (takie oznaczenie będą widnieć na nich lub mogą być na wyższe napięcie wtedy po ukośniku będzie większa wartość) Jak możesz zrób fotki środka to zaznaczę Ci, które elementy masz poruszać i sprawdzić ich lutowanie. Zrób mi również fotki płyty głównej od spodu w wysokiej rozdzielczości - przy końcówce i wyślij na e-mail.

Ja bym jeszcze czepił się lutowania kostki połączeniowej z wiązką i w samym radiu tam też może tkwić problem, że dokładnie nie styka.

lukkil, głośnik może pracować przy odwrotnej polaryzacji tylko wtedy gra trochę ciszej i bass jest znacznie słabszy. Również membrana będzie wychylać się w inną stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrze podlaczyles glosniki? nie pomyliles czasem polaryzacji?

pozdro

pierwsze głośniki mialem podłączane u fachowca i chodziło dopóki sie nie schrzaniło a ten fachowiec zrobił dwie rożne końcówki dlatego nie bawiłem sie w zmienianie tego
końcówka mocy to będzie jeden taki duży układ scalony przykręcony do tylnej obudowy. Popatrz w okolicach kondensatorów elektrolitycznych - to takie elementy w kształcie walca zazwyczaj nieduże ich pojemność to coś w okolicach 2.2/16V 4.7u/16V 10u/16V niekiedy 47u (takie oznaczenie będą widnieć na nich lub mogą być na wyższe napięcie wtedy po ukośniku będzie większa wartość) Jak możesz zrób fotki środka to zaznaczę Ci, które elementy masz poruszać i sprawdzić ich lutowanie. Zrób mi również fotki płyty głównej od spodu w wysokiej rozdzielczości - przy końcówce i wyślij na e-mail.

Ja bym jeszcze czepił się lutowania kostki połączeniowej z wiązką i w samym radiu tam też może tkwić problem, że dokładnie nie styka.

lukkil, głośnik może pracować przy odwrotnej polaryzacji tylko wtedy gra trochę ciszej i bass jest znacznie słabszy. Również membrana będzie wychylać się w inną stronę

ok zrobie fotki i wyśle ale będę się za to zabierał dopiero za parę dni najpierw i tak muszę jakiś sensowny grot do lutownicy kupić ;) ale jeszcze raz dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukkil, głośnik może pracować przy odwrotnej polaryzacji tylko wtedy gra trochę ciszej i bass jest znacznie słabszy. Również membrana będzie wychylać się w inną stronę

masz racje, ale tylko w pewnym malym stopniu.. glosnik moze pracowac w odwrotnej polaryzacji, malo ludzi to wie, ze podlaczajac odwrotonie + z - glosnik bedzie gral jak najbardziej prawidlowo.. membrana bedzie wychylac sie w odwortna strone, bass bedzie TAKI SAM i bedzie gralo tak samo jak przy podlaczeniu + do + i - do - Ale taka metoda ma ograniczenia i nie sprawdza sie w radiach. Dlaczego? otoz dla tej samej przyczyny dlaczego radyjek nie da sie zmostkowac. Owszem podlaczyc jeden glosnik tam mozesz, nic sie nie stanie, bedzie gralo tak jak wyzej napisalem ale jak dolzysz juz drugo glosnik i podlaczysz go "prawidlowo" czyli + do + i - do - to z glosnikow zniknie bass i gdy lekko podglosisz to zaczna harczec..troche lopatologicznie to wytlumaczylem ale napewno wiesz o co mi chodzi..

 

a wracajac do tematu, tez proponuje przejzec instalacje tym bardzoej ze glosniki z przodu graja prawidlowo.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukkil, wiem dokładnie o co Ci chodzi. Przy podłączeniu 2 głośników przy odwrotnej polaryzacji jednego (przeciwfaza) bass zniknie z jednego głównego powodu - fale dźwiękowe się na siebie nałożą i wytłumią wzajemnie. Jak sa dobrze podpięte to wtedy fale się nałożą i wzmocnia - czysta fizyka

Dodatkowo mostkując wzmaka trzeba pamiętać o tym, że w takim wypadku trzeba mieć przetwornik o 2x większej impedancji bo inaczej ... DYM Przykładowo mamy wzmak 2x35W 8R mostkujemy do i mamy w TEORII 1x140W przy 16R ale to tylko teoria w praktyce będzie moc ze 3x większa, ale także przy 16R. Dodatkowo na wejściu trzeba dać układ który na jedną końcówkę będzie odwracał fazę. Mówię o wzmakach domowych. Samochodowe mają przecież opcję Bridge :D

 

dobra skończmy tą dyskusje bo robi sie straszny OT, choć nie ukrywam, że te informacje może się komuś przydadzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mostkując wzmaka trzeba pamiętać o tym, że w takim wypadku trzeba mieć przetwornik o 2x większej impedancji bo inaczej ... DYM

dla uzupelnienia: nie dotyczy wzmacniaczy stabilnych do nawet 0,5Ω jak i monoblokow. ;)

pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...