Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio z nawigacją ?


Gość arczi.j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu nabyłem Nissana Almerę 2.2 TD z 2000r, jest to model z nawigacją GPS.

Nawigacja oczywiście nie działa ponieważ nie mam do niej odpowiedniego oprogramowania, ale jednocześnie nie działa mi radio i to jest dla mnie najbardziej uciązliwe i przykre :zly: W związku z tym mam do Was drodzy forumowicze pytanie czy nawigacja jest tak połaczona z radyjkiem ze nie da sie go uruchomic bez uruchamiania nawigacji (tak mnie poinformował jeden z handlarzy), a jesli tak jest to czy jest jakas mozliwość zeby działało samo radio? Nawigacja nie jest mi teraz koniecznie potrzebna a radyjko podczas jazdy by sie jednak przydało!!! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek_g

Nawigacja nie ma nic wspolnego z radiem. Jedyne co jest wspolne to moze wymagac zeby byla wlozona plytka z mapa regionu, ktory chcesz miec. Ale jezeli wogole nic nie dziala to bym sprawdzil na Twoim miejscu czy jest dobrze podlaczona. A co do gpsa to nawet jak nie bedzie mapy to powinien pokazywac sygnal z gpsa wiec tak czy inaczej musi sie wlaczyc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

Też miałem almere z navi... monitorek masz wysuwany na środku deski rozdzielczej tam gdzie inni mają schowek tak?

 

Więc seryjne radyjko nie ma nic wspólnego z navigacją a ta działa na osobnej lini i jest ściśle podłączona tylko między navi a monitorkiem... i w polsce jest totalnie nieprzydatna a tylko szybe można przez tą stacje na dole stracić... nie podłączysz do tego monitorka ani play,a ani tv ani dvd ponieważ ani monitor ani stacja navi nie ma wyjść aux , a do navi nie dostaniesz nigdzie mapy polski bo producent ( bodajże clarion to był ) w 2000 nie zrobił mapy Polski (pewnie masz mape Francji na płytce :) ) a teraźniejsze mapy nagrywane są na dvd których twoja navi nie czyta... Więc o navigacji możesz spokojnie zapomnieć :)

 

a radyjko nie działa bo może chce jakiegoś kodu z NATS'a ? A wogóle świecą się kontrolki na radiu? Sprawdzałeś czy jest podłączone do zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek_g,

dzieki za odpowiedź ! Szczerze mówiąc ucieszyło mnie to ze navi nie ma nic wspolnego z radiem (tez mi sie tak wydawało). Nawigacja chyba jest dobrze podłaczona bo wysuwa sie monitorek i komunikuje ze nie ma plyty,wiec teraz musze tylko sprawdzic czemu nie działa radio, mam nadzieje ze rozwiaze ten problem szybko.

 

[ Dodano: Czw 12 Lip, 2007 19:25 ]

gigi6660,

Dokładnie mam taka almere o jakiej mówisz, plyty nie mam zadnej wiec przy kazdym uruchomieniu wysuwa sie monitorek i wyswietla komunikat o braku płyty, ale ta nawigacja nie jest mi koniecznie potrzebna wiec nie stanowi to dla mnie wiekszego problemu. Musze jednak odnaleźć przyczyne dlaczego nie gra radio, zasilanie raczej ma bo na wyswietlaczu radia pokazują sie jakies czestotliwosci a w głosnikach cisza, moze tak jak mówisz potrzebne sa jakies kody, dziekuje za podpowiedź, a jeśli cos wiesz jeszcze na temat tych kodów to bedę bardzo wdzięczny! Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

skoro wyświetlają się częstotliwości tzn że nie trzeba kodu bo wtedy wogóle by nie chodziło tylko chciało kod tak jak np komórka przy włączeniu...

 

to skoro działa radio a nie ma dźwięku to diagnoza jak dla mnie jest oczywista że z głośnikami coś nie halo... czy to radio wogóle wydaje z siebie jakieś dźwięki przez głośniki czy jest cisza ? Skoro niedawno ją kupiłeś to wogóle zobacz czy masz głośniki bo może jakiś pomysłowy dobromir je wymontował celem zarobienia... a jak są głośniki to jak sam się nie chcesz w to bawić to podjedź do jakiegoś zakładu audio i niech sprawdza poprawnośc podłaczenia kabelków do koski od seryjnego radia i jak będzie dobrze to kolejnym etapem będzie sprawdzenie podłączenia przy głosnikach...

więcej pomysłów nie mam... jak głośniki będą sprawne i poprawnie połączone przy radiu i na końcach przy głośniku a dźwięku dalej nie będzie to chyba poprowadzenie instalacji pod głosniki od nowa pozostanie... ale to ostateczność...

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna rowniez moze byc banalna. fader masz ustawiony na tył, a z tyłu brak głośników

choc mozna tez obstawiac uszkodzoną koncowke mocy.

 

paweL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...