Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Emisja spalin


Gość J3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdzie w Maximie robi sie pomiar emisji spalin na stacji diagnostycznej? Czy czujniki sa zakladane pod wydech czy moze w jakims innym miejscu? Slyszalem taka historie, ze Maxima pod maską posiada specjalne miejsce na czujnik aparatury badajacej emisje.

 

Jak to bylo u Was robione?

 

Pzodrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gdzie w Maximie robi sie pomiar emisji spalin na stacji diagnostycznej? Czy czujniki sa zakladane pod wydech czy moze w jakims innym miejscu? Slyszalem taka historie, ze Maxima pod maską posiada specjalne miejsce na czujnik aparatury badajacej emisje.

 

Jak to bylo u Was robione?

 

Pzodrawiam.

 

widze ze troche cos pokreciles albo ktos ci pokrecil. emisje spalin robi sie poprzez wsadzenia w rure specjalnej sondy ktora bada zawartosc poszczegolnych gazow, sa to: CO, CO2, O2, HxCy, NOx.

Nie ma czegos takiego jak podlaczanei sie pod czujniki w aucie i sprawdzanie emisji.

 

btw. za odpowiednie spalanie mieszanki w naszych maximach jest odpowiedzialny praktycznie kazdy element podpiety pod ECU, paczawszy na MAF, wtryskach, o2 sensorkach a skonczywszy na EVAP systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac wasze posty wlasnie sobie uswiadomilem ze za 2 tyg musze zrobic kolejne badanie techniczne... a nie mam ani jednego katalizatorka :) Mam nadzieje ze jak cieply bedzie bardzo to przejdzie bez zarzutu badanie spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac wasze posty wlasnie sobie uswiadomilem ze za 2 tyg musze zrobic kolejne badanie techniczne... a nie mam ani jednego katalizatorka :) Mam nadzieje ze jak cieply bedzie bardzo to przejdzie bez zarzutu badanie spalin :)

 

nic nie pekaj. na poczatku pojezdzij spokojnie aby doprowadzic silnik do operacyjnej temp. a puzniej daj maxi w pizdzioche przez 20 min i jedz na test. Jak zajedziesz to nie gas silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu daj znac jak bedziesz po!

 

to bedzie pierwsza rzecz jaką zrobie po badaniu :) ale to jeszcze 2 tyg

 

MOjej Maxi na przegladziejeszcze nigdy nie sprawdzaliemisji spalin......... jedyne co, to balem sie o Xenonki co by sie niedopierniczyli ze nie ma spryskiwaczy i samopoziomowania...ale byl luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOjej Maxi na przegladziejeszcze nigdy nie sprawdzaliemisji spalin.........

K...czę , a mojej zawsze to robią :/ A potem chwalą , podpytują " dobre auto , co ...?" i , ostatnio , "nie chce Pan sprzedać ?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i juz jestem po badaniu emisji spalin. Moja maxi to 96 rok, nie ma ani jednego katalizatorka i ma lpg (sekwencja). Zrobilem jak Wacu pisal, pojezdzilem kilka minut (no moze z 10) a pozniej na nie gaszac silnika ani na chwile pojechalem na badanie, jednak dzis jest dosc zimno (13 stopni pokazuje mi termometr) i nie moglem dluzej jezdzic bo do pracy sie spieszylem :(

 

Przeszla wszystko oprocz HC, gdzie norma jest 100 a u mnie bylo 230 na benzynie na gazie okolo 600. CO - norma 0.5 a u mnie : 0.2 na benzynie 0.4 na gazie wiec tu wynik super (slabsze mialem z katalizatorem w 100nxie 1.6 GA16DE)

 

Ale to chyba wina mojego egzemplarza, ostatnio cos boli moja maximke :( Pewnie tez moglem wiecej pojezdzic zeby nagrzac silnik bardziej ... za rok bedzie lepiej :)

 

 

Dowiedzialem sie tez ze moja maxi + ja + prawie pusty bak = 1445KG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycialem 3 i nie mialem problemu z check engine. Smialo wycinaj 3 katy, moja maximka dostala wdupe od poprzedniego wlasciciela :( byla w niej zwykla instalacja gazowa a raczej jej parodia :( ale po malu odzyskuje wigor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos w klubie bez ani jednego katalizatora po badaniach spalin? Zastanawiam sie czy HC, ktore mam za wysokie to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie tez ze moja maxi + ja + prawie pusty bak = 1445KG :)

 

To odliczając twoją wage to waga twojej maxi jest taka sama jak mojej primy :!: :!: 1355kg. :!:

A ty masz powiecmy 3.0 i 200KM a ja 1.6 i 100KM :zdziw: :( ja się tak nie bawie :614:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odliczając twoją wage to waga twojej maxi jest taka sama jak mojej primy 1355kg.

A ty masz powiecmy 3.0 i 200KM a ja 1.6 i 100KM ja się tak nie bawie

No tak , Maxima nie jest ciężka , ma ładny stosunek masy do mocy i dlatego ciągnie jak diabli :)

Przepraszam , że piszę trochę nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie szokowala ta przekroczona norma na LPG wodorow (HC) - norma 100 a u mnie 600. Bylem dzis u mechaniora ogladal maximke posluchal pobadal cos tam poprawil i teraz mam 280 na benzynie i na LPG :) - czyli duza poprawa. Okazalo sie ze chodzila na wolnych obrotach na za ubogiej mieszance, stad ta nadwyzka. Nadal idealnie nie jest ale to potwierdza ze maxi 4tej generacji bez wszystkich katalizatorow powinna przechodzic przeglada bez problemow.

 

 

Przy okazji, chlopaki moze ktos ma, lub w okolicy jest jakas maxi na czesci, potrzebuje tych puszek na dolocie powietrza co sa miedzy przeplywomierzem a silnikiem, moze byc cala pucha powietrza (ta gdzie filtr jest) Bardzo bylbym wdzieczny za pomoc, to jest przyczyna tej ubogiej mieszkanki u mnie (silnik ma lewe powietrze nie mierzone przeplywka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje tych puszek na dolocie powietrza co sa miedzy przeplywomierzem a silnikiem, moze byc cala pucha powietrza

 

lol troche puzno mowisz. wlasnie taka puche wywalilem tydzien temu do smieci bo mi sie walala po bagazniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa !!! nawet mi tego nie mow!!!! w ASO chca 690zl !!!

 

 

Chlopaki jakby ktos mial w okolicach rozbitka na czesci bede wdzieczny za cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...