Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

alufelgi


Gość AS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrać alusy do maximy, rozmiar 15" ale jest jeszcze rozstaw śrub i nie wiem jak to ująć, może ktoś podać mi cały symbol alufelg pasujących do maxim.

dzięki AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maximie z 2001 r rozmiar alusów to 16 x 6 1/2 JJ

felgi stalowe to 6 JJ x 15 parametry 5/114,3/66,0/ET40

opony zimowe 205 x 65 x 15.

Jeśli masz problemy wejdź na www.netcar.pl-poszukasz po roczniku i jest najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximy od 95 w gore maja ten sam rozstwa srob 114.3

A maxymalna szerokosc jaka mozesz zalozyc to 235. Przy wiekszych przod na zakretach bedzie ci charowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
typowy rozmiar opon letnich do alufelg dla 2001 w górę to. 215 x 55 x 16/Czxy można założyć szersze np.225 -nie wiem.

 

Jak dasz szerokoś gumy 225 to profil będzie musiał wówczas wynośić 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

u mnie 245 ,,,,i mysle ze wejda jeszcze szersze tylko fele szersze narucham,,,, bo miejsca jest duzo nadkola sie wyzuci,,,,,,,,to wejda 20'.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim samochodzie mialęm 19' i nigdy juz takich nie kupie , teraz w maximie mam standardowe 15 i jestem prawie zadowolony , moze bym zalozył 16 góra 17 , bo 19' miałem jeden sezon i 3 felgi dowymiany w krotkim czasie , to nie jest na nasze drogi , jeszcze nie , moze jkiedys sie to zmieni

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

wsumie im wieksze kola to mniej mozna odczuc dziury na drodze,,,,,.........ale jest drugi mankament ,,zalozyc takie kola to i spory wydatek a i moga ci je w nocy rabnac i mozesz zastac auto na poloskach.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJTUS co masz na mysli mowiac wieksze koła ??, masz na mysli rozmiar felg czy całych kół , bo jesli mowisz o felgach to w recz przeciwnie im wieksza felga tym nizsza opona a co za tym idzie bardziej czujesz wszystkie dziury i jesli nie masz dobrego cisnienia to zdarza sie ze felga dobijesz do krawedzi dziury i felga do wymiany :( , a jak masz odpowiednie cisnienie w niskoprofilowych kolkach to jest twardzo jak cholera wiec nie moze lepiej wybierac dziur !!!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez przypadek załadowałem 2,9 bara do profilu 65

hahah , niesamowicie przyspieszał zero oporów toczenia , ale twardo strasznie wszystko zaczeło mi pukac w srodku wiec odpusciłem do 2,4 i jestm bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja przez przypadek załadowałem 2,9 bara do profilu 65

hahah , niesamowicie przyspieszał zero oporów toczenia , ale twardo strasznie wszystko zaczeło mi pukac w srodku wiec odpusciłem do 2,4 i jestm bardzo zadowolony

 

Dobrze ze nie strzelila Ci opona, bo przy takim cisnieniu to juz moze sie to zdarzyc...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko

Chlopaki jak smigają na ćwiartce to nie raz pompują 3,5 bara i więcej...

Nawet w autoszkole Skoda pokazywali zachowanie pojazdu pompując we wszystkei kola 4 baray... Auto mialo tak maly styk opony z nawieszchnią że strach tym bylo jeździć, no ale na zawodach zawsze jakieś ryzyko jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porownujmy zawodow do normalnego uzytkowania, tam opony zuzywane sa bardzo,bardzo szybko :) I generalnie nie ma stresu ze w czasie jazdy bedzie gong na czolowke jak opona peknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Choć są ludzie ktoży ze względu na oszczednosci paliwa jak nie jaki malaż p.Kmita pompuja 3 bary w opony swojego Opla Astry i od niepamiętnych lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten pan malarz nie pomyslał ze na tymn paliwie nie zarobi na wymiane opon ?? przecierz przy takim cisnienieu opona po zezonie (jak dobrze pojdzie) to do wymiany .

co do cisnienie 2,9 to nie ma obaw , jak masz dobre i w miare nowe opony to nie ma mozliwosci zeby Ci wystrzeliły , chyba ze stały kilka lat i guma jest stara . Zreszta nie zrozumcie mnie zle , ja nie bronie tego zeby tak pompowac , zrobiłem to przez przypadek i zrobiłem tak moze z 15 kilometrów i pojechałem na inna stacje sprawdzic i sie przerazilem , i odrazu odpusciłem . Nie marwiłbym sie o wystrzal opony , bardziej mnie martwi przyczepność takiego samochodu.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
WOJTUS co masz na mysli mowiac wieksze koła ??, masz na mysli rozmiar felg czy całych kół , bo jesli mowisz o felgach to w recz przeciwnie im wieksza felga tym nizsza opona a co za tym idzie bardziej czujesz wszystkie dziury i jesli nie masz dobrego cisnienia to zdarza sie ze felga dobijesz do krawedzi dziury i felga do wymiany :( , a jak masz odpowiednie cisnienie w niskoprofilowych kolkach to jest twardzo jak cholera wiec nie moze lepiej wybierac dziur !!!

 

 

pozdrawiam

a i tak narazie nic niebede zmienial tylko opony a felgi co mam teraz to nawet mi sie podobaja i zmienial to narazie niebede,,,no chyba ze na nowszy model nissana zamienie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Chyba mozna. Kolega w swojej maxi 02 US ma gumska 245 :shock:

 

 

Wielki powiedz mi prosze czy 235 nie bedzie ocierac ??? bo sie tak własnie zastanawiam , ale boje sie zeby nie były za szerokie , tak sobie mysle ze 235/45/17 były by fajne do tego samochodu . Ciekawe jak by sie prowadzio ja przy takich laczkach.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...