Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

antena dachowa P10


Gość artoor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu coraz słabiej odbiera mi tuner radiowy. Podejrzewam że coś nie w porządku jest z fabryczną anteną lub jej mocowaniem na dachu. Na początku roku zauważyłem pęknięcie plastiku w miejscu gdzie pręt anteny wchodzi w plastikowy grzybek. Owinąłem to czarną taśmą ale możliwe że przedtem dostała się tam woda i coś przekorodowało na łączeniu przewodu z anteną. Ponieważ nie chciałbym czegoś popsuć, stąd moje pytanie jak dostać się do tego łączenia-zwłaszcza jak zdemontować antenę z dachu?

Acha, radio mam w porządku, zamontowane w innym aucie stacje radiowe odbiera b.dobrze. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień cały kabel, bo jest pewnie zgnity, oraz antenę, skoro plastik jest pęknięty. Obowiązkowo do wymiany uszczelka pod anteną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam uchwyt z anteną na dachu to się jakoś podważa, jest jakiś zatrzask czy normalnie używając z lekka siły wyciąga? Pytam bo nie chciałbym sobie czegoś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona powinna być przykręcona nakrętką od wewnątrz - więc prawdopodobnie musisz "wydrzeć" podsufitkę i się dopiero dostaniesz - chyba, że tam jest jakiś plastik, który umożliwia dojście - wtedy trzeba go zdjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jeszcze trzeba w takim razie wiertolić otwór w błotniku pod antenę - psuć lakier. Jednak chyba lepiej odciągnąć kawałek podsufitki, odkręcić antenę i założyć nową z nowym dobrym kablem porządnie zarobionym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć te plastiki co masz dookoła z tyłu - ten górny i te po bokach. Jak masz HB to masz znacznie ułatwione zadanie a jak sedana to raczej współczuję - chociaż w zasadzie też powinno się obejść bez sciągania całej tylko ją odgiąć lekko i dobrze łapę wsadzić. Dodatkowo proponuję wykręcić oparcia tylnej kanapy - będzie łatwiej oraz wyposażyć się w lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

To P10 ma antene na dachu?Chyba jakas nie oryginalna?Janusz_lublin,widze ze jestes obeznany w temacie.Wiesz moze jak krok po kroku rozebrac antene elektryczna?Znajduje sie ona w blotniku.Musze ja wkoncu zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczniki 95 i 96 po liftingu (te z przyciemnionymi kierunkami z tyłu i białymi kierunkami z przodu + zmieniona atrapa chłodnicy) mają już antenę na tyle dachu. Starsze P10 mają ją w błotniku, wysuwaną elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek_83, a co linka się zerwała i silnik wyje? Jeśli tak to nie masz co się bawić w jej reperowanie - wymień na normalną stałą taką z 70cm albo 1m. Jeśli masz ją sprawną, to rozbierając ją musisz uważać, żeby nie przestawić linki, bo potem będzie się inaczej chować. żeby wyjąć antenę trzeba odkręcić taką śmieszną nakrętkę od góry w instrukcji obsługi jest nawet pokazane jak

 

 

Jak dobrze pamiętam to tam ta linka w środku zwija się na taki bęben. Żeby dostać się do niego musisz ściągnąć tą plastikową osłonę w kształcie puszki taka czarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

poodczepia zatrzaski przy górmej krawędzi tlnej szyby i odegnij podsufitkę - dostęp idealny. Mi też ostatnio słabiej odbiera. + antenty idzie środkiem a ekran jest przykręcony do dachu tak ja by podkładką z zębami można to przeczyścić powinno pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...