Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni biegów N15


Gość matrix.m5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matrix.m5

Witam mam almere N15 z 1997r,wymieniałem olej w silniku i teraz moje pytanie czy powinienem wymienić olej w skrzyni biegów mam przejechane 160tyś, nie wiem kiedy był wymieniany i gdzie się go wlewa w którym miejscu dokładnie jest jakiś korek wlewu i korek żeby go spuścić.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w instrukcji jest napisane ze "normalnych warunkach eksploatacyjnych nie wymaga sie wymiany oleju" a w trudnych warunkach eksploatacyjnych wymiana co 60 tys. nie wiem czy masz almerke od nowości jak nie to skąd możesz wiedzieć jak ona była eksploatowana, ja bym na twoim miejscu wymienił (tak zrobiłem u siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej sie wlewa przez specjalny otwór który znajduje sie z przodu skrzyni patrząc od przodu zobaczysz taka większa "śrubę" z czterokatnym otworem (widać go bezproblemowo po otworzeniu maski), odkręcasz ja i tam wlewasz olej, wlewasz go to tego momentu aż zacznie tym otworem wylewać sie olej, jak zacznie to znaczy ze jest juz OK powinno wejść od 2,8 do 3,2 litra,co do spuszczenia starego to na dole jak wejdziesz pod auto i oblukasz skrzynie od dołu to tez bez problemu znajdziesz spust .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymieniać! Nawet syntetyk!!! Pierwszym objawem są problemy z płynną zmianą biegów. Kolega klajgus bardzo dokładnie wyjaśnił wszelkie tajniki sprawy więc życzę powodzenia. Najlepiej zalej syntetykiem - wystarcza na ok 100-120 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27

Olej trzeba wymienić po 60tyśkm, znam takie chwyty ,które często stosują serwisy, że niby olej w skrzyni jest dożywotnio i nie trzeba go wymieniać, ale gdy "walnie " coś w skrzyni biegów to tylko serwis będzie z tego zadowlony, bo on n atym zarobi...Zawsze powinno się zmienić olej w skrzyni jeżeli jest korek spustowy..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem te śruby z czterokątem ,teraz pytanie najpierw spuszczam olej ze skrzyni ,potem wlewam nowy(ale jak strzykawką bo raczej bedzie trudno wlać) i robie coś jeszcze jakieś dodatkowe wymiany?, zazanaczam ze olej silnikowy wymieniłem. I jaki teraz olej do tej skrzyni ,problem w tym ze mieszkam w irelandi i pewnie oleje mogą być inne jak je rozpoznać i jakiej marki najlepiej?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak strzykawką bo raczej bedzie trudno wlać)

 

 

utnij kawałek węża ogrodowego (40-50 cm) jedną końcówkę wsadź do skrzyni a w drugą lejek i problem z głowy, co do oleju to użyj opcji szukaj, było już parę bardzo rozbudowanych tematów na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc co do oleju to musze poszukać czytałem na forum o tych olejach trochę ale trudno mi je znaleśc tutaj w irlandi i z tad moje pytanie odnośnie tych oleji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

ostatnio zmienialem olej w skrzyni. kupilem Catrol TAF-X w 0,5 litrowych butelkach. Przy otwieraniu trzeba mocno pociagnac i z butelki wyciaga sie rurke ok. 10-15cm dlugosci. bez problemu mozna wlac olej, nawet od strony komory silnika. Dokladnie wlalem 6 x 0.5L

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc co do oleju to musze poszukać czytałem na forum o tych olejach trochę ale trudno mi je znaleśc tutaj w irlandi i z tad moje pytanie odnośnie tych oleji.

 

Jesli mieszkasz w Irlandii to zamow sobie cos ze skelpu internetowego np. w UK

Tutaj podsylam linka do MOTULa 80w-90 GL4/5

http://www.powerandperformanceproducts.co.uk/147651/

a mozna go kupic naprzyklad na ebayu

http://search.stores.ebay.co.uk/motul-80W-...ocusZbsQQsofpZ4

 

Jak nie to wpisz na www.google.co.uk motul gearbox 80w-90 gear oil i juz;)

Sam sie do niego przymierzam Tylko musze jescze sie upewnic czy dobry ale jesli chodzi o oleje do silnikow to wszyscy pisza ze MOTUL najlepszy (osobiscie mam Castrol GTX Magnatec tez bardzo dobry;) ale gdybym wczesniej zajrzal na forum to moze bym na MOTULu smigal) pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...