Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dzieci w Almerze


Gość Leni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie za kierownicą.

 

Mam małego członka .... rodziny (3 miesiące) i mały samochód - zamierzam kupić coś większego i z klimatyzacją.

Mój wybór padł na almerę N15 najchętniej w sedanie.

Proszę was o opinie jako rodziców czy to dobry wybór.

Czy mieliście problemy z zapakowaniem rodzinki, wózka itp...

 

Czy bagażnik w N15 3 i 5-cio drzwiowej jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie za kierownicą.

 

Mam małego członka .... rodziny (3 miesiące) i mały samochód - zamierzam kupić coś większego i z klimatyzacją.

Mój wybór padł na almerę N15 najchętniej w sedanie.

Proszę was o opinie jako rodziców czy to dobry wybór.

Czy mieliście problemy z zapakowaniem rodzinki, wózka itp...

 

Czy bagażnik w N15 3 i 5-cio drzwiowej jest taki sam?

 

Bagaznik jest spory, ale jadac na wakcje z wózkiem konieczny jest box na dachu.

 

ps. N15 to straszna krowa, lepiej dołożycc i kupic mocniejszy 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

Hej!

 

Wyjazd na tydzień w tatry - 5d, 1 dzidzia (5 mies.) + 1 żona ;) bez problemu, choć z jedną torbą na prawym fotelu. Dodam, że wózek chyba największy z możliwych (taki składak: głeboki z "gondolą" i spacerówka w jednym - btw. nie polecam..)

Z powrotem jeszcze + 1 osoba i dało radę bez rzadnego boxu (choć nie było łatwo :/ )

 

pozdrawiam

 

ps. N15 to straszna krowa, lepiej dołożycc i kupic mocniejszy 1,8

jakaś taka nie na miejscu ta uwaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekQBN
ps. N15 to straszna krowa, lepiej dołożycc i kupic mocniejszy 1,8

 

Taaaa... No pewnie, lepiej dołożyć i kupić np. Volvo V70 2,5 TDI ;)

 

Tak wogóle to N15 jest fajnym autkiem (zwłaszcza te z końca produkcji ok. 99 roku). Nie było N15 z silnikiem 1,8. Ten silnik ZTCW pojawił się dopiero w N16.

 

Wracając do tematu, to do sedana choć ma potężny bagażnik, to nie włożysz wózka, myślę, że pod tym względem wersja 5 drzwiowa będzie lepsza. Wersji 3 drzwiowej nie kupuj, bo jak dziecko będzie starsze to szlag Cie trafi jak będziesz maluszka instalował na foteliku z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~|_ukasz
Tak wogóle to N15 jest fajnym autkiem (zwłaszcza te z końca produkcji ok. 99 roku). Nie było N15 z silnikiem 1,8. Ten silnik ZTCW pojawił się dopiero w N16.

 

Wracając do tematu, to do sedana choć ma potężny bagażnik, to nie włożysz wózka, myślę, że pod tym względem wersja 5 drzwiowa będzie lepsza. Wersji 3 drzwiowej nie kupuj, bo jak dziecko będzie starsze to szlag Cie trafi jak będziesz maluszka instalował na foteliku z tyłu.

 

Co do 3d to się zgodzę, ale co do sedana to Waszmość nieco, pardon/no-offence, trochę bredzisz. Właśnie ćwiczę taką konfigurację i średniej wielkości wózek (po zdjęciu kół) wchodzi do bagażnika razem z pełnowymiarowym kołem zapasowym i zostaje jeszcze sporo miejsca na mniejsze pakunki.

 

W 5d będzie mniejszy bagażnik - nie sprawdzałem co wchodzi, nie mogę się wypowiedzieć. Generalnie po złożeniu siedzień jest więcej miejsca, ale potrzebne są 3, więc tylko dzielona kanapa ratuje sprawę. Niestety odpada wtedy opcja kierowca z przodu, a z tyłu maluszek z opieką z tyłu.

 

Do autora - jeśli masz już fotelik to sprawdź czy zapnie Ci się w pasy na tylnym siedzeniu, i obowiązkowo przymierz wózek do bagażnika (co byś nie kupował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky

Mam N16 i zdecydowanie odradzam!!!!!!!!!!!!

Moje dziecko ma już 1,5 roku więc moge sobie pozwalać w miare możliwości na spacerówkę.

Ciebie czeka jeszcze niecały rok walki z "gondolą" a nie ma co wcześniej katować malca spacerówkami.

Powiem tak.... sedan 460l to DRAMAT dla rodziny.

Znajomi mówią o mnie mistrz logistyki bo potrafie wszystko wszędzie upchać ale nie oto chodzi tylko o komfort nieprawdaż?

Chodzi o wygodę i bezproblemowość.

Przedtem miałem 626 Kombi i Eskorta Kombi. Pod względem rodzinnym nie ma lepszej budy jak właśnie kombi!

Do almery wsadzisz wózek ze złożonymi kółkami. Ale jak jedziesz dalej i chcesz wziąć składane łóżeczko turytyczne to właściwie masz po bagażniku. Owszem upchasz tam jakies pierdoły i koniec. Reszta towaru - np. żarcie, część bagazy dorosłych ląduje na tylnym siedzeniu obok dzidzi. Właściwie możesz podróżować tylko w 2 dorosło osoby i dziecko.

Możesz ew. dokupić box i wozić w nim część gratów. Wtedy upchasz jedną osobę dorosłą więcej.

Wkładanie wóżka do bagażnika i za kazdym razem odpinanie i zapinanie kół jest najbardziej wk.... rzeczą. W kombiaku o tym zapominasz!

Więc przemyśl to auto proszę!

Zastanów się nad Primerą kombi lub Sunny kombi. Jesteś w stanie upolować ostatnie roczniki 95-97rok produkcji za smieszne pieniądze, w super stanie i "wszstkomające"

Pod koniec ładowali wszystko co się da - el szyby. lusterka klima etc....

Kumpel nabył właśnie taką perełkę w Reichu - całość wyniosła go 7200zł (nie bity i od 2 właściciela - niemca).

Te auta nie sa przesadnie piękne i dlatego nie cieszą się wzięciem wśród turecko-rosyjsko-polskich handlarzy. Nie o urodę jednak chodzi :)))

S.

ps. jak już kupisz raz kombi to nie będziesz chciał nigdy więcej mieć innej budy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji 3 drzwiowej nie kupuj' date=' bo jak dziecko będzie starsze to szlag Cie trafi jak będziesz maluszka instalował na foteliku z tyłu.[/quote']

 

Ja mam co prawda N16 ale za to dwójkę dzieciaków i jakoś się mieścimy w 3d. Fakt przy wyjazdach na dłużej box jest raczej wskazany ale na upartego mieścimy się w obrysie samochodu. Choć wózek w takim przypadku jest rozłożony na części (odłączone koła) i składany po wypakowaniu.

 

Co do gondoli to moje dzieci nigdy takowej nie miały, zawsze miałem nosidełko z adaptorami do stelaża, które pozwalały jednocześnie mieć i wózek i fotelik do samochodu. Potem od razu spacerówka. Na górę zakładam tylko narty na bagażniku, Choć niewiem czy w zimę nie weźmiemy jednak kufra jakn będziemy mieli jechać na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piramida

Witam, w tym roku jedziemy na wczasy nad Bałtyk, 5 osób w tym 7mio miesięczne dziecko, jedziemy n 15 sedan 1,4, mamy do przejechania całą Polskę bo jedziemy z bielska -białej, wiem że lekko nie będzie, jeśli idzie zaś o bagażnik to, czy wszystko zabierzemy jest kwestią dokładnego spakowania, my już to sprawdzaliśmy i tak: wózek bez kół, dwie torby dla dorosłych i jedna dla dziecka, dwa plecaki (nieduże), parasol na plażę , mała torba z apteczką, żarówkami itp. I co najważniejsze wszystko mam gra. Jeśli idzie o wózek to bez kół spokojnie wchodzi przez otwór bagażowy i to wzdłuż a tym samym z boku po prawej stronie jest sporo miejsca na inne bagaże. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m4rin3r0

Witam,

 

ja mam 3d N15, dojazdówkę w bagażniku postawioną na sztorc :-) wózek firmy Jedo 3 częściowy powiem tylko tyle - nie zmieścił mi się stelaż z gondolą do bagażnika w tej konfiguracji :/ chyba dlatego że wiszą na półce głośniki elipsy :-) no nic dlatego szukam czegoś większego :-) - ale jeżeli nie znajdę kupca na moją almę to będę się troszkę męczył.

 

ale z drugiej strony moi rodzice jak byłem mały mieli "Malucha" i dali radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Slavecky

Jasne, że wszystkim "można dać radę" maluchem też :)

Chodzi jednak o to by mieć komfort.

Jeśli człowiek jeszcze nie kupił Almery to niech pomyśli nad innym nissanem, ktory jest oferowany w budzie kombi - wtedy nie trzeba nic składać, mombinować, upychać :)

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N 15 w sedanie 2.0 dieselka i jest w nim naprawdę sporo miejsca i dla dziecka z fotelikiem i dla pozostałych pasażerów z tyłu. W hatchbacku brakuje trochę bagażnika dlatego polecam właśnie sedana bo bagażnik ma dość pokaźny i pakowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z mojego doświadczenia wynika, że na uparciucha zmieścisz się z głębokim wózkiem i 1 maluchem do micry K10 :) Tylko trzeba w razie potrzeby położyć połowę kanapy tylnej. Ale teraz mamy N15 HTB i jest o wiele lepiej. Chociaż jak w zeszłym roku jechaliśmy nad morze w 3 osoby z lodówką turystyczną i składanym łóżeczkiem turystycznym, to założyłem na dach zwykły bagażnik za 100zł. Torby, lodówka, gondola bez podwozia, zabawki weszły do bagażnika, reszta - podwozie wózka, łóżeczko i jeszcze chyba 1 czy 2 torby weszły na bagażnik. Parę metrów linki i spokój na całą drogę. Tylne siedzenie wolne - żona się przesiadała, żeby młodemu poczytać lub go nakarmić.

 

Teraz młody ma już 3 lata i nie potrzebuje gondoli. Kupiliśmy składaną "parasolkę" za 165zł, mieści się razem ze wszystkimi torbami do bagażnika nawet bez zdejmowania kółek tuż pod półkę. Na tylne siedzenie kładziemy tylko prowiant, ubrania na zmianę dla młodego i parę zabawek.

 

Mam kolegę, który w pięć osób razem z córą i teściami pojechał w góry N15 Sedanem. Spakowali sie do bagażnika, dodatkowo na dach wrzucił zwykły bagażnik i tyle rzeczy, że dach się delikatnie ugiął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie za kierownicą.

 

Mam małego członka .... rodziny (3 miesiące) i mały samochód - zamierzam kupić coś większego i z klimatyzacją.

Mój wybór padł na almerę N15 najchętniej w sedanie.

Proszę was o opinie jako rodziców czy to dobry wybór.

Czy mieliście problemy z zapakowaniem rodzinki, wózka itp...

 

Czy bagażnik w N15 3 i 5-cio drzwiowej jest taki sam?

Mialem N15 3d (GTi) i powiem szczerze, ze nie widze mozliwosci wykorzystania tego auta jako auto rodzinne (ale moze mam zbyt wysokie wymagania?). Bagaznik mi wystarczal na 2 osoby (a lubie miec wszystko pod reka). Sprzedalem i szukam czegos wiekszego. Kiedy dowiedzialem sie, ze moj maluch jest w drodze :D to zaczalem sie rozgladac za czyms ze sporym bagaznikiem i tak powoli mi wychodzi, ze 500l to minimum. Dodatkowo zaczalem zwracac tez uwage na bezpieczenstwo (o ile N15 mi nie przeszkadzala jak jezdzilem sam, o tyle dzieciak ma miec max. bezpieczenstwa) i poogladalem sobie:

http://www.autocentrum.pl/go/295__Testy_NC...4_GX____42.html

To mnie skutecznie wyleczylo z ponownego myslenia o Almerze (choc to auto wspominam z duzym sentymentem). Aktualnie rozgladam sie za czyms wielkosci P11 (choc ta rowniez nie grzeszy iloscia gwiazdek w testach NCAP). Generalnie odradzam N15 (przynajmniej hatchback - z sedanem nie mialem do czynienia) jako auto rodzinne, choc pewnie sa tacy, ktorym to wystarcza - ja jednak wymagam duzo wiecej od samochodu, ktory ma sluzyc mojej rodzinie (przestronnosc i bezpieczenstwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...