Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Bieg wsteczny


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

p-10 1.6-16v od wczoraj dopadła primerkę taka przypadłość wszystkie biegi włacza i wyłacza się dobrze oprócz wstecznego ,włączając wsteczny jest wszystko ok auto jedzie jednak nie mogę wyłączyć wstecznego coś jakby go haczyło dopiero przy użyciu siły i szarpnięciu wyskoczy w położenie luz może jakieś sugestie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni jest taka blokadka, która zabezpiecza przed włączeniem wstecznego bezpośrednio z piątki jednym pociągnięciem (Czy możesz to zrobić?), Jeśli w tym minimechanizmie pęknie sprężynka, to pojawiają się kłopoty jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mogę z 5 odrazu na wsteczny tak myślałem że jakeś sterowanie szlak trafił jakie wyjscie? wyciągać skrzynie i naprawiać czy jeżdzić z tym pamiętając że wsteczny nie ma zabezpieczenia czy może jest jakaś pokrywa w skrzyni aby dostać się do tej nieszczęsnej sprężynki?jakie koszta??czy warto się za to brać? pozdro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiać czy jeżdzić z tym pamiętając że wsteczny nie ma zabezpieczenia czy może jest jakaś pokrywa w skrzyni aby dostać się do tej nieszczęsnej sprężynki?jakie koszta??czy warto się za to brać? pozdro.....

 

Nie chodzi tylko o te zabezpieczenie. Ta zapadka ustawia się jak chce. Także może być taka sytuacja, że nie uda się po dobroci wstecznego wybić lub wbić. Żeby ten mechanizm (jest na głównym wodziku, który wystaje ze skrzyni) wydobyć trzeba skrzynię wyjąć i rozebrać. Z tego co pamiętam ta część kosztuje około 300 PLNów, oczywiście w ASO. Tańszych podrób nie ma. Sama sprężynka nie figuruje jako część. A raczej ciężko byłoby ją dorobić i wymienić ze względu na konsrukcję całości.

Tak to wygląda:

 

Kliknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz jak na razie to jeżdżę wybijając wsteczny,patrząc na zdjęcie to dośc solidnie wygląda ta zapadka,troche mam do myślenia muszę się z tym problemem przespać mówisz sama część około 300zł to całą skrzynie gdzieś na alegro widziałem za 500zł tylko pytanie co to jest ? czy nie kot w worku?.....najgorsza jest ta opcja że jak franca stanie okoniem nic nie poradzisz i jesteś na lawecie............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega z której części Polski jest?

W Siedlcach, czy gdzieś niedaleko jest firma, która robi takie rzeczy i daje gwarancje.

Poszukaj na forum na pewno znajdziesz, bo firma już obrosła legendą - robią wyskakujące 5 to i pewnie z tym sobie poradzą. Tak czy inaczej warto pojechać lub chociaż zadzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem już wstępnie rozmawiałem z jednym z właścicieli ,dzisiaj wieczorem gdy zadzwonie będą już same konkrety...

 

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2007 16:58 ]

zrobione i znów jazda jest przyjemnością....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość szeyker89

Ja mam inną przypadłość. Wsteczny nie chce mi wejść. Aby wszedł muszę ponownie wcisnąć sprzęgło i ponownie wstek. Wtedy wejdzie. Wie ktoś o co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak być nie powinno, ale to min. w nissanach znana przypadłość.

Co za to odpowiada, nie wiem, pewnie jakieś synchronizatory, ale w Siedlcach powinni sobie z tym poradzić...

Czyt. post wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...