Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TV w P12


Gość sunny001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sunny001

Poniżaj w linku jest pokazane jak zdolny rosjanin zrobil sobie w P12 z wyswietlacza monitor to TV i kompa , czy może jest tu ktoś z zdolnych elektroników polskich którzy powiedzą mi co to za urządzenie jest na tym schemacie instalacyjnym rozrysowane (chodzi mi o to urzadzenie z antenkami ) i czy może już ktoś coś takiego ma u siebie w P12 że ogląda sobie na wyswietlaczu DVD lub TV i wie jak coś takiego zrobić ? http://images.google.de/imgres?imgurl=http...6lr%3D%26sa%3DN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

I wlasnie tu jest moje pytanie co do tego modułu którego już wczesniej widziałem na necie . Ten moduł ma system NTSC a w Polsce mamy PAL tzn przynajmniej wiekszosc tunerów TV do samochodów są w systemie PAL , więc jak ten moduł będzie współpracować skoro ma inny system ?

 

[ Dodano: Wto 24 Lip, 2007 10:11 ]

Widze ze w tym temacie to chyba mi nikt nie moze pomoc, bo nikt nie odpisuje wiec troche podgrzebalem i tak... Znalazlem na allegro cos takiego http://www.allegro.pl/search.php?string=tu...new=0&pay=0 jest to tuner tv ktory mozna podlaczyc w autku , z tego co sie dowiedzialem P12 z kamerą cofania ma w wyswietlaczu sygnal analogowy wiec ten tuner da sie podlaczyc tak aby na monitorze byl normalny TV tylko trzeba znalesc kabelki ktora idą od kamery cofania do skrzyni biegów i gdzies w tym miejscu wstrzelić sie z tunerem tv , to jest moja wiedza teoretyczna ktora zdobylem , potrzebuje tylko podpowiedzi jak to zrobic w praktyce :D moze jakies sugestie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy LCD w P12 ma typowy sygnał RGB wejściowy (zatem identyfikujesz sygnał R, G, B, synchronizację V i H oraz synchro Y sześ kabelków i lata. Wystarczy w/w adapter i owy z allegro tuner TV i będzie latało, z tym, że jeśli właczysz wsteczny i uaktywni się kamera cofania - musisz w/w tuner odciąc przekaźnikiem, by sie nie nakładały obrazy i sygnały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

To co opisales powyzej sie mi potoba bo oznacza to ze pierwsze lody przełamane teraz tylko kwestia wykonania. Zastanawiam sie tylko jeszcze czy mozna by bylo ten sygnal RGB pociagnac kabelkami bezposrednio z wtyczki ktora jest wpieta w kolorowy wyswetlacz LCD czy grzebac na poziomie skrzynia biegów - kamera cofania ? Bo ten adapter ktory jest wymieniony powyzej wydaje mi sie zbedny skoro TV tuner ma transmisje fonii przez fale radiowe, a pozatym adapter kosztuje 179 Euro co mi sie nie usmiecha i w dodatku jest w systemi NTSC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w adapter ze względu na sygnał NTSC faktycznie odpada, ale myślę, że możesz poszukac innych np. na allegro - mających na wyjściu sygnał RGB oraz ich sychro, a działających w systemie Pal.

Samym tunerem się nie wepniesz bo nie emituje na wyjściu RGB.

W P12 ce wystarczy przeciąc kabelki lecące od DVD/Navi do wyświetlacza i tam wpiąc się adapterem.

Co do kamery cofania - nie wiem jaki jest emitowany z niej sygnał bo nie mam schematu elektryki P12, ale sądzę, że będzie raczej RGB. Wyświetlacz zaś jest taki sam jak w almerze i opis styków posiadam - proponuję zassac z manuala.

Jesteś pewien, że z kamery cofania idzie sygnał analogowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

odswierzam temat bo mnie ciagle nurtuje . Na tej stronie http://kobe.cool.ne.jp/memoba/av_in/avin.htm jakis japonczyk opisuje jak uruchomic tv w p12 , wnioskuje to ze zdjec jak przegladniecie to zobaczycie , niestety nie znam tego jezyka moze ktos z forum orientuje sie co tam jest napisane . Efekt koncowy jest ciekawy bo gosc ma normalne tv na wyswietalczu tak jak stacje radiowe i to mi sie podoba.

Jakby ktos znal ten jezyk i moglby przyblizyc co tam jest napisane bylo by milo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...