Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kupiiłem cb do mojej primerki i ...:(


Gość bigmisiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigmisiek

witam kupiłem sobie radyjko CB uniden 510+antena hustler 1m i mam taki problemik otóż są straszne zakucenia np gdy włoncze dmuchawe lub gdy wogule odpale silnik nic nie słychać tylko same zakłucenia cb jest napewno dobre bo sprawdzałem w innym samochodzie i było wszystko oki prosze o pomoc pozdrawiam i z góry dzieki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na forum http://cb-radio.pl/phpBB/index.php?c=1

poczytaj posty i na pewno coś znajdziesz na ten temat a potem pytaj bardziej doświadczonych kolegów ;) ja w swojej 2,2Di wyłapuję tylko wycieraczkę z tyłu ty pewnie masz benzynę :/

 

znalazłem np. coś takiego http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=2...ht=zak%B3ucenia

http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to nie ma reguły jedno radio będzie chodzic na aku drugie na zapalniczce trzeba testować w postach które podałem jest dużo na ten temat czytaj i porównuj do swojego przypadku innej rady nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa przerabiałem ten sam problem - to jest norma w antenach magnesowych. Zrób tak weź kawałek cienkiego przewodu miedzianego i wyciągnij z niego ze 3 żyłki następnie odklej delikatnie dony dekielek i wsuń część przygotowanego przewodu pod ten dekielek. Przyklej spowrotem osłonkę a drugą część przewodu zagnij na nią i końcówkę przewodu przyklej na osłonkę taśmą samoprzylepną tak żeby część przewodu była odsłonięta - powinno pomóc i wszystkie bolączki odejść jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam ten sam problem (nissan almera z 2006 roku zakupiony w marcu, radio Intek 550, antena President Ohio)

mnie nic nie pomaga, testowałem różne radia i anteny.

Samochód poprostu sieje (pompka paliwa, wentylatory klimy, szyby elektryczne i wycieraczki ale tego mało sie używa).

Nie mogę założyć kondensatorów separujących na wymienione silniczki bo mam gwarancje.

Jedyny sposób to skręcenie sqelsha.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wystarczy zastosować na zasilaniu radyjka dławik (filtr) przeciwzakłóceniowy - często jest to pręt ferrytowy z nawiniętą cewką.

 

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2007 15:52 ]

I dobra masa anteny to podstawa

TROCHĘ O ZAKŁÓCENIACH CB - KLIKNIJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigmisiek, jak wrócę do domu to załączę fotkę - powinno to być w tym tygodniu

lensa, w magnesówkach wycie to standard, bo jest problem z masą - za długa. Najlepszym rozwiązaniem jest antena stała na uchwycie. Kup sobie np LEMM'a AT1500 i uchwyt do niego

Piektor, jeżeli masz magnesówkę to zastosowanie filtrów nic nie da, bo i tak wszystko wlezie do radia przez antenę - temat przerabiany już nie raz

Niekiedy jak nawet zawiedzie skrócenie masy to pomaga President Walker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu was rozczaruję.

Teść ma też almerę z tego samego roku czyli 2006 i tenże zestaw i u niego jest miodzio.

Jemu kupiłem pierwszemu tylko nie przełożyłem do siebie w celu sprawdzenia.

U mnie nawet dobra masa nie daje nic.

Niestety wyjątkowy ten mój wozik.

http://www.nissanklub.pl/forum/templates/n...icon/icon11.gif

niestety przyjdzie z tymżyc przez 3 lata.

potem wiem co mam zrobić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia mogą przedostać się do radia przez zasilanie lub przez antenę.Po rozpoznaniu tej drogi można zacząć próby wyeliminowania tych zjawisk.

Obecnie w autach jest tyle elektroniki, że niekiedy nie ma możliwości pozbycia się tych szumów i trzasków.

Może pomoże http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic613795.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Unidenkach jet taki magiczny przycisk ANL :D - wycisza wszystkie szumy :one: - u mnie jest totalna cisza troche szumów zbiera antena ( wiadomo długi bat zbiera wszystko- ale to z zewnątrz ) jedynie zakłucają mi wycieraczki i korektor ustawiania świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim zalozylem do swojej maximy antene na klapie na uchwycie pojezdzilem 2 dni z magnesowka .... roznica jest tak duza, ze szok. fakt ze magnesowka byla jakas 1m teraz mam 1.4m, teraz da sie zrozumiec co inni mowia :) Polecam, uchwyt mozna sciagnac zawsze jak sie znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bigmisiek

ja dzis doszłem własnie ze moja entena jest do bani i mysle o zmianie jaką mi polecacie musi być magnesówka bo autko stoi na parkungu na osiedlu a tam jest różnie a tak zdejmne antene i wezme do domku i nikt nic nie wie te zakłucenia po włonczeniu dmuchawy to chyba przez antene za słabą ma cewke założyłem filtr i nic nie dało a teraz zmienie antenke mam nadzieje ze pomoze prosze o waszą wypowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z anten o podstawie magnesowej to polecam sirio ML145 cena ok 150zł.

Można też pokusić się o uchwyt na klape i zamontować antenę przykręcaną na tzw główkę DV(motylek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hustlery nie są złymi antenami co do Sirio Ml 145 polecam miałem fajnie ciągnie jednak denerwowało mnie ciągłe zjej zdejmowanie teraz mam Lemm At 1000

 

http://www.allegro.pl/item217825253_antena...jonalistow.html

 

napradę doba i niedroga :one: Sirio Ml 145 przy niej wymiękała

 

zamiast motylka mam srubę na klucz ampulowy i daje rade :one: garść srubek ampulowych koszt ok 50 gr :one: dodam że sruba pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_lublin napisał

bigmisiek, jak wrócę do domu to załączę fotkę - powinno to być w tym tygodniu

 

kolego czekamy na foto,temat jak widzisz bardzo gorący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane, tak więc jest i załączam fotkę jak ja to zrobiłem u siebie. Na całość jest naklejona taka przezroczysta folia samoprzyklejna żeby nie było :D Drugi koniec przewodziku ma się stykać z karoserią - z dachem

MUSICIE KLIKNĄĆ NA TEN CZARNY KWADRAT WTEDY ZDJĘCIE SIĘ POWIĘKSZY I BĘDZIE NORMALNE - BO COŚ SIĘ CHYBA ŹLE ZAŁADOWAŁO I JEST TAKI PROBLEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peteros, owszem może, ale ja się będzie przesuwać antenę jak jest postawiona. przy jeździe antena się raczej nie przesuwa - na dachu z Hustlerem 175km/h i nawet się i o milimetr nie przesunął tak więc jak się postawi to niech stoi i jak się zdejmuje to jednym ruchem, żeby nie przesuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...