Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z gazem - duża strata mocy na gazie i na benzynie


Gość Koko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj jadąc do warszawy na gazie samochód zaczał sie mulić i po chwili przestał sie wkręcać na oborty, więc przełączyłem na benzyne. Na benzynie tez nie idzie jak trzeba, czuć bardzo strate mocy, tak jakby sie mulil, zalewal. Na gazie teraz wogolnie nie chodzi po przelaczeniu trzyma 3 sek obroty i gasnie gdy mu depne gazu to probuje podniesc oboroty i na rpboach sie konczy gasnie. Probowalem zakrecic gaz zaworem bo pomyslalem ze moze gaz i benzyne dostaje. ale nadal na benzynie sie mulil. Podjechalem dzis do pana Krzysia na ludwinowskiej w warszawie ale odeslal mnie do gazownika. Dlatego pytanie co to moze byc i gdzie sie z tym udac?

 

Pozdrawiam Koko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiaodmo, a powiem ze sie na tym zbyt dobrze nie znam, to jakas najtansza opcja instalacja II generacja bez komputera z emulatorem wtryskow i sondy lambda, praownik lovato. Tyle jestem w stanie napsiac tylko. Instalajca zalozona jakeis 40tys temu, filtry na czas wymieniane, sweice maja 5tys, przewody 15tys. zadnych problemow przez te 40 tys. Pan Krzysztof powiedzial ze moze gdzies brac lewe powietrze?. moze to to?

 

PS. Przperaszam jeslic os zle pisze, ale nie znam tak na mechanice jak wy, dlatego suzkam jakeigos speca zebym podjechac i ocenil co sie zepsulo. Dzięki za kazda rade.

 

Koko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy jakie opisałeś wskazują mi na uszkodzoną sondę lambda

sonda jest zasadniczym czujnikiem sterującym dawką gazu w przypadku instalacji 2 generacji i od niej rozpoczął bym wszystkie poszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z rana podjechalem do gazownika na wiśniowa w piasecznie, popatrzylem pobawil sie i stwierdzil, ze samochod dostaawal i gaz i paliwo. Uszkodzeniu ulegl emulator E4, podpial nowy i jak palcem odjac, wszystko dziala wysmienicie. Dzieki za pomoc. Poki co gazownika polecam. szybko sobie poradzil.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...