Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem z N-FORM !


Gość zaxa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Primerki P12 2002r.sedan 2.2 dci, 163000km w zwiazku z czym mam kilka pytań co do obsługi.

Ten model został sprowadzony z Włoch i z tego co się zorientowałem posiada DVD.

Mam oryginalną płytkę i po włożeniu jej do napędu Dvd na ekranie nic nie widać tylko pojawia się jakiś napis po włosku, to samo jest jak włożę płytkę do napędu cd..Nie mogę wejść w opcje radia, ustawienia zegarka.Jedyna co pokazuje to klimę, obraz z kamery cofania, oraz rzeczy związane z jazdą, spalaniem, dystansem itp.Co mam robić?Na wyświetlaczu również pokazało mi niepokojącą rzecz otóż spalanie-33l/100km, nawet jak silnik chodzi na biegu jałowym pokazuje spalanie 24l/100km, a może po prostu żle odczytuję-już sam nie wiem.Czy czarny dym po dodaniu obrotów to jakis niepokojący sygnał?

Pomóżcie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze problem ze sterowaniem zwiazany jest z tym:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=32126

 

Mam tak samo, wynika z tego ze w jakis sposob radio rozsynchronizowuje sie z autem i dlatego nie mozesz niczym sterowac. Sprobuj przekrecic kluczyk ale nie zapalac auta i w ciagu paru sekund bedzie Ci dzialac przycisk Settings na konsoli i tam zmien sobie jezyk na Niemiecki lub Angielski, ustaw zegarek i popatrz w inne duperele. A co do odblokowania wszystkich funkcji w tym CD lub DVD to nie pomoge, bo sam na razie nie znalazlem nikogo, kto moglby mi pomoc.

 

Oczywiscie w napedzie DVD innej plyty jak nawigacyjna nie odczytasz.

 

Co do spalania, to niestety primera na wolnych obrotach pokazuje totalnie do bani, gdyz wskaznik leci maksylanie w gore, ale skad wiesz, ze 33l/100km to nie wiem, gdyz ja mam skale tylko do chyba 18litrow na 100km.

 

Jesli chodzi o czarny dym to temat niejednokrotnie byl przerabiany na forum. W granicy normy moze zakopcic delikatnie, chyba ze masz zmieniony program na bardzo silny, wtedy kopcenie jest prawie normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, ale dzisiaj spróbowałem zrobic tak jak radziłeś i po wielokrotnym przekręcaniu kluczyka i wciskaniu Setting tylko raz na 1s pojawił się na monitorku napis Nissan i znowu powrócił znienawidzony juz przeze mnie napis po włosku SECUDIO-czy jakos tak.

I dalej jestem w punkcie wyjścia, a w dodatku mam pewne trudności z otwarciem bagażnika, otóż wciskam przycisk na dzwiach kierowcy od otwarcia bagażnika i nic, z tyłu tez próbowałem.Nie mam pojęcia jak otworzyć ten bagażnik!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

jesli chcesz otworzyc awaryjnie bagaznik bez elektroniki w P12 zawsze mozesz odchylic tylnie siedzenie za kierowca i za tym siedzeniem juz w bagazniku znajduje sie mechaniczna wajcha po ktorej pociagnieciu otwiera sie bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej jestem w punkcie wyjścia, a w dodatku mam pewne trudności z otwarciem bagażnika, otóż wciskam przycisk na dzwiach kierowcy od otwarcia bagażnika i nic, z tyłu tez próbowałem.Nie mam pojęcia jak otworzyć ten bagażnik!!!!

 

W mojej Nysce bagaznik moge otworzyc zewnetrznym przyciskiem tylko po dwukrotnym odpaleniu zamka centralnego z pilota (za pierwszym otwarciem otwiera tylko drzwi kierowcy).

Jezeli chodzi o przycisk otwierania bagaznika w drzwiach to nalezy go wcisnac i przytrzymac wcisniety ze 3 sekundy zeby otworzyc bagaznik. pojedyncze wcisniecie nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę!

myślę że masz rację z otwieraniem tego bagażnika, ale nie rozumiem czemu nie moę go otworzyć przyciskiem na drzwiach-może też robię jakieś techniczne błędy?

A może wiesz coś co się dzieje u mnie z tym panelem n-form, bo ja już zgupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tym przyciskiem. ja tez myslalem, ze zepsuty jest az do chasu jak niechcacy dluzej do nie przytrzymalem.

A co do panela to jak juz gdzies pisalem prawdopodobnie NATS ci go zablokowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym NATS'em idzie to jakos odblokować?Jestem kompletnie zielony na punkcie wiedzy o tym aucie-szukam, szukam i moze w koncu dojde o co wtym wszystkim chodzi.Najbardziej mnie denerwuje niewiedza.Nie wiem co może byc nie tak w tym aucie i ten panel n-form, ktory dobrze nie chodzi.W przyszlym tygodniu mam zamiar jechac do serwisu, zeby mnie podpieli pod kompa i zrobili diagnostyke silnika i innych rzeczy(tylko ciekawe jaki jest koszt takiego podpięcia.Może uporają sie z tym n-form'em.Az sie boje co moga wykryć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001
Napisz dokładnie gdzie znajduje sie ta wajcha.Co może być przyczyną nieotwierania się bagażnika?

 

Po odchyleniu tylnego oparcie za kierowcą w bagazniku zaraz za oparciem znajduje sie ta wajcha , po jej pociagnieciu zwalnia sie mechanicznie zamek bagaznika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade-juz znalazlem,ale dalej nie moge otworzyc bagaznika po wciśnieciu i trzymaniu tego przycisku z tylu przy bagazniku.Nie wiem w ogóle o co chodzi!!

 

U mnie jest tak, ze jesli masz kluczyk w stacyjce to nie otworzysz bagaznika tym przyciskiem z tylu, jedynie przytrzymujac przycisk na drzwiach kierowcy przec zokolo 3 sekundy.

Bez kluczyka w stacyjce bagaznik otwiera sie po dotknieciu przycisku na klapie, on jest na jakims mikrostyku elektroniczny.

 

Moze masz po prostu uszkodzone cos w tylnej klapie i dlatego Ci nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

trzeba tez pamietac ze jesli raz sie nacisnie w kluczyku otwieranie zamkow i sa tylko otwarte drzwi od kierowcy a reszte drzwi pasazerow sa zamkniete to zamek przy bagazniku tez jest zamkniety, trzeba nacisnac otwieranie na kluczyku tak aby wszystkie drzwi byly otwarte i wtedy bagaznik tez sie otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.Juz doszedlem o co chodzi, po prostu bezpiecznik przepalił mi sie od swiatełka na podsufitce i po włozeniu nowego wszystko smiga az miło.

Teraz zastanawiam sie jaki olej wlac.Nie mam ksiazki serwisowej i nie wiem jaki olej byl lany i jakiej marki.Autko ma przejechane wg.licznika 160000km.Poradzcie coc dobrego i niedrogiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"P12 2002r.sedan 2.2 dci", - coś mi tu nie pasi, w 2002 nie robili chyba jeszcze dci sprawdź dokładnie tu masz pomocnik http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...p;highlight=dci

 

a co co oleju to zalewam go castrolem TWS 10W60 wchodzi 5.5l niestety kosztuje > 60 zł za litr

 

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...