Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

100 nx - świece, wyciek oleju.


Gość daweorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam problem. Nie wiedzieć czemu czasami (nie zawsze, w trasie np. nic się nie robiło) leciutko spod uszczelki wycieka delikatnie olej. Mam pytanie, czego to może być wina, czy może być sprawa związana z uszczelką pod głowicą? Czy może głowica jest pęknięta, a może to normalne w przypadku gaźników?:/ Nie mam pojęcia. Poniżej zdjęcie. Chodzi o tą świecę najbardziej po lewo. dodam tylko że obroty silnika są jak najbardziej w porządku. Równo, śmiga bardzo dobrze.

 

http://img66.imageshack.us/my.php?image=dsc00562fh4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Skoro to skrajna lewa swieca, to moze po prostu korek popuszcza ?

Prawda - może być tak, że masz źle dokecony korek wlewu oleju albo uszczelka korka jest zagięta, rozerwana etc.

 

Jak nie to, to zmień olej i świece i zobacz czy dalej tak będzie się działo. Albo chociaż narazie wyjmij "fajkę" od świecy i zobacz jak tam wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie gdyby to był korek to bym nie zakładał tematu... problem w tym że chciałem wykręcić świecę wczoraj ale okazało się że mam deczko za krótki klucz... po wyjęciu klucza z otworu okazało się ze klucz na jakieś 2cm był zamoczony w oleju...

Dziś z Vilqiem się będę widział więc mozę coś poradzimy... ale jakieś pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że chciałem wykręcić świecę wczoraj ale okazało się że mam deczko za krótki klucz... po wyjęciu klucza z otworu okazało się ze klucz na jakieś 2cm był zamoczony w oleju...

 

Uszczelniacze w pokrywie zaworów. Uszczelniają kanały świec przed olejem, który jest w głowicy. Na tym rysunku są pod pozycją '4'

 

 

 

Kliknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

Witam, no to mnie zszokowałes tą fotą! ja jak niecałe 2 lata po zakupie zmieniłem kable i świece to od tamtej chwili nie zagladałem pod fajki i pokrywę miałem suchusieńką, może tym kluczem uszkodziłeś ten uszczelniacz co wskazał B12?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. jeśli kluczem do świec miałbym to zrobić to trochę nierealne.. tylko wsunąłem i wysunąłem bo był za krótki... generalnie autko nie szfankuje. Padł tez pomysł że podczas wlewania oleju komuś trochę poleciało do otworu? ale to jeszcze bardziej nierealne od tego klucza :)

 

w przyszłym tygodniu robię w nim wszystko co trzeba wraz z regulacją, wymianą tłumika.

 

Marcinelli: spokojnie, nie przejmuj się, dzwoniłem do mojego kuzyna (urodzonego mechanika który będzie robił to auto) i powiedział, że to banalna sprawa a jak na razie jeszcze "parę setek mogę trzasnąć bez obaw do przyszłego tygodnia"... także jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

Naprawdę nie mam pojęcia skąd on się tam wziął, ani razu ani grama nie dolewałem oleju miedzy wymianami, podczas wymiany odpada bo zawsze byłem przy wymianie i patrzyłem na "ręce" mechanikowi,ale jak mówisz tak bedzie że to pierdoła jakaś! póki co:szerokości!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem we wtorek autko do generalnego przeglądu mechanicznego mojemu kuzynowi do jego warsztatu. Okazało się że poza uszczelką właściwie nic w silniku nie było. Alternator generalnie był w opłakanym stanie ot po znajomości oddał go do renowacji i dziś założył. Dziś go odbieram po wymianie oleju (trzeba przyznać że bardzo kiepski olej był lany bo całe wałki oraz pokrywa od środka wraz z gniazdami na świece są czarne. Od teraz Mobil1 delvac) filtrówi elementów w podwoziu. Łączniki stabilizatorów były do zrobienia. Poza tym kosmetyka w stylu dokręcić śróbkę itp. Okaże się ile zapłacę :) takie pytanko mam. Czy ma ktoś kontakt do tego gościa co robi siłowniki do klapy tylniej zachwalane na tym forum?

Poza tym w Sobotę będę się bawił w rozbieranie przedniego panelu i naprawdę licznika (bo stanął) oraz w pulpicie od nawiewu brak jest przełącznika cyrkulacji powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc. Zrobione mam łączniki stabilizatorów, parę rzeczy w napędzie z przodu. Alternator okazało sie że był w rozsypce ale został naprawiony. Zmiana, świec, oleju i filtrów. Generalnie zapłaciłem u Kuzyna 600 złotych. :D

Z tym olejem żartowałem.. mobil jest po to żeby przepłukać mi silnik z tego mineralnego co był. Później będzie lany Kager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Później będzie lany Kager.

Oszalałeś :?: :!: I myślisz, że będzie super :?: :!:

5 litrów MOTUL'a kupisz u gre za 120zł :!: O jakości MOTUL'a chyba dużo nie muszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...