Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piszczy, i rzęzi przy uruchomieniu silnika(zimny) ok 3 sec.


Gość nakielski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nakielski

Witam.

 

Mam takie objawy mojego maleństwa :)

 

Przy włączaniu silnika słychać rzężenie, może okolice skrzyni ? trudno zidentyfikować. Trwa to ok 3 sec póżniej ustaje. Widzę, że jest to proces który postepuje ponieważ zdarza się coraz częściej.

 

Do tego piszczy z okolic skrzyni. Jak się wciśnie, nawet odrobinkę sprzęgło pisk ustaje. Łożysko dociskowe, oporowe?( to to samo??)

 

Skrzynia raczej nie świszczy, raczej na niskich biegach ale cicho.

 

Macie podobne doświadczenia?? Co to może być?? :<

 

Pozdrawiam

 

Nakiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie Ci dzwoni lancuch, ale to naromalne jesli trwa kilka sekund po uruchomieniu bo nie ma normalnego przez chwile cisnienia oleju tak jak ma byc i napinacze nie naciagaja tak jak trza, ale to tylko przez przez chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nakielski
pewnie Ci dzwoni lancuch, ale to naromalne jesli trwa kilka sekund po uruchomieniu bo nie ma normalnego przez chwile cisnienia oleju tak jak ma byc i napinacze nie naciagaja tak jak trza, ale to tylko przez przez chwile

 

Górę wymienialem , ten odgłos przy rozruchu to rzeżenie. Jesli to lancuch dlaczego raz rzęzi a innym razem nie, i rzęzi coraz częściej.??

 

a piski??

hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Do tego piszczy z okolic skrzyni. Jak się wciśnie, nawet odrobinkę sprzęgło pisk ustaje. Łożysko dociskowe, oporowe?( to to samo??)

Łożysko sprzęgła. Na bank. Tez to mam i to na nowym zestawie sprzęgła.

 

A rzężenie silnika przy rozruchu najczęściej jest normalne. Jak napisał ABT nie ma od razu ciśnienia oleju, który reguluje popychacze zaworowe i napinacze rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nakielski
Tez to mam i to na nowym zestawie sprzęgła.

Jak to jest możliwe??? nowe i co wadliwe?

 

A rzężenie silnika przy rozruchu najczęściej jest normalne. Jak napisał ABT nie ma od razu ciśnienia oleju, który reguluje popychacze zaworowe i napinacze rozrządu.

 

Pewnie tak , tylko pojawia sie coraz częściej (mniej wiecej co 2 palenie)

Dodam ze wymienialem gore rozrzadu a dół pozostał wiec moze sie odzywa dół a moze jeszcze inne pieroństwo ;)

 

pozdrawiam

 

Nakiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Jak to jest możliwe??? nowe i co wadliwe?

Zaczeło mi piszczeć po lekkim obluzowaniu linki. Później podjadę na porządną regulację i zobaczę jak będzie.

 

Co do rzężenia to najlepiej podjedź do jakiegoś mechanika "starej daty" i niech osłucha Ci silnik stetoskopem i będzie wszystko wiedział co się zkaszaniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nakielski
Jak to jest możliwe??? nowe i co wadliwe?

Zaczeło mi piszczeć po lekkim obluzowaniu linki. Później podjadę na porządną regulację i zobaczę jak będzie.

 

Skoro wciskam lekko - 1 cm pedal sprzegla i przestaje piszczeć, regulacja powinna pomóc ;)

Mam nadzieje ze to tylko poluzowanie linki...

 

Ostatnio jak mi sluchał stetoskopem spec od japońców, slyszał wyrażnie góre rozrządu a po wymianie mial niezła minę ze jest tylko niewiele ciszej heheh. No nic trzeba bedzie tak zrobic :)

 

wielkie dzieki :)

 

Ktos może ma jakieś inne przemyślenia doświadczenia??

Będę wdzięczny

 

 

Nakiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

nakielski a sprawdzałeś paski :?:

Może są już wyrobione lub obluzowane i dlatego coś piszczy.

Może tez być to pompa wody.

Najlepiej sam posłuchaj skąd dochodzi skrzeczenie/piszczenie. Niech któs odpali Ci samochód a Ty nasłuchuj skąd bierze się ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martusia

U mnie po pół roku od wymiany rozrządu (całość - góra i dół) też zaczeło hałasować pod maską. Dźwięki pochodziłu znowu jakby z tamtych okolic. Były na tyle głośne że słychać je było bez podnoszenia maski.

Okazało się, że to pompa wody do wymiany. Jak będę w domu to rzucę okiem czy coś jeszcze było robione bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nakielski
nakielski a sprawdzałeś paski :?:

Może są już wyrobione lub obluzowane i dlatego coś piszczy.

Może tez być to pompa wody.

Najlepiej sam posłuchaj skąd dochodzi skrzeczenie/piszczenie. Niech któs odpali Ci samochód a Ty nasłuchuj skąd bierze się ten dźwięk.

 

Z pizczeniem to napewno cos z el. sprzęgła stawiam na linke lub docisk. gdyż znika po minimalnym wciśnięcu sprzegła.

 

Co do rzężenia...

martusia

U mnie po pół roku od wymiany rozrządu (całość - góra i dół) też zaczeło hałasować pod maską. Dźwięki pochodziłu znowu jakby z tamtych okolic. Były na tyle głośne że słychać je było bez podnoszenia maski.

Okazało się, że to pompa wody do wymiany. Jak będę w domu to rzucę okiem czy coś jeszcze było robione bo nie pamiętam.

 

Czy u Ciebie też było rzężenie po włączeniu silnika tak do 3 sec?? czy raczej cały czas?

Rzuć proszę okiem albo jak bedziesz na spocie sierpniowym to wymienimy sie doświadzceniami :)

 

 

Wielkie dzieki za pomoc i nakierunkowanie mnie przy ew naprawie ;) oby nie:) hehe

jak ktoś ma podobne doświadczenia będę wdzięczny :)

 

pozdrawiam

 

Nakiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Cześć chłopaki. 

Mam mały problem z Micra K11 98r 1.0 16V.

Od jakiegoś czasu pojawiły się dziwne dźwięki z okolic silnika, co to może być?

Załączam link do filmu.

Liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam mloda_micra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...