Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z pompką od spryskiwacza


Gość ronin00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki,że pompka bardzo slabo pompuje płyn na szybe przednią.Nawet wymieniłem pompkę,przy okazji wyczyściłem styki ,ale ne ma większej poprawy. Może zaśniedziały styki przy włączniku na kolumnie kierownicy?Jeśli tak to jak się do tego zabrać?Czy go się wogóle da rozkręcić?Czy ktoś kto ma średnie pojęcie o elektryce ma tam czego szukać? :D Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz zatkane dysze spryskiwaczy? Ja tak miałem z tyłu, przedmuchałem sprężonym powietrzem i jak ręką odjął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Użyj spryskiwacza przy otwartej masce - może być przygnieciona rurka.

2. Sprawdź czy na kostce spryskiwacza jest właściwe napięcie, po prostu podłacz żarówkę 21W i zobacz czy się pali normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz zatkane dysze spryskiwaczy? Ja tak miałem z tyłu, przedmuchałem sprężonym powietrzem i jak ręką odjął ;)
mogą to być dysze albo jakaś rureczka jest zapchana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałem dysze sprężonym powietrzem ale nie ma wiekszej zmiany,ale jestem prawie pewny że to one są problemem(sprawdziłem je w samochodzie żony).Wygląda na to że chyba musze sie rozejrzeć za jakimiś nowymi dyszami.Chyba że macie jeszcze jakies rady :065: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od której strony potraktowałeś sprężonym powietrzem te dysze? ja u siebie najpierw dmuchałem od strony wlotu płynu ale to nic nie pomogło więc znowu dmuchnąłem ale od strony wylotu i to w końcu pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość d0.2 nassin

ja zamieniłem węże pezedni dałem na tylną pompkę (bo kostki el. maja inne profile i trzeba dłubać kable) i pryskam przód obracając pierścionek na manetce - jest całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,pompke miałem orginalna z Nissana,a dysze przedmuchiwałem od strony wlotu(w przeciwną stronę myślę ,że chyba nie ma sensu,bo tam jest taki zaworek,"kólka " :D na sprężynce)Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

Tez mam problem ze spryskiwaczami,wogole nie dzialaja.Dzwonilem sobie do ASO zeby doznac szoku :D Wiecie ile chcieli za pompke :?: 180 zlotych aaaahahahaha :) Dzwonie sobie czasami do niech,zeby humor poprawic.Musze wkoncu wyjac pompke i przeczyscic,ewentualnie wymienic.Sciagac to nadkole,nie chce mi sie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W n14 nie musiałem ściągać nadkola,wystarczyło odkręcić śrubę która trzyma uchwyt unieruchamiający zderzak i wyjąć taki plastikowy korek .Następnie odgiąłem delikatnie nadkole (tzn wyjąłem je ze zderzaka) i pompki są na wierzchu :D 5 minut roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Może odkopuję trupa, ale mam jedno pytanie czy aby dostać się do zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy (muszę go wyjąć bo cieknie i bynajmniej nie z przelania) konieczne jest zdejmowanie koła, czy wystarczy skręcić mocno w prawo? Oraz czy konieczny jest kanał czy da radę na parkingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

Może odkopuję trupa, ale mam jedno pytanie czy aby dostać się do zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy (muszę go wyjąć bo cieknie i bynajmniej nie z przelania) konieczne jest zdejmowanie koła, czy wystarczy skręcić mocno w prawo? Oraz czy konieczny jest kanał czy da radę na parkingu?

 

 

mysle ze powinno się udac po łatwiznie choć wygodnie nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...