Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łożysko w tylnym kole


Gość Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Moja Primerka niestety zaczęła wydawać dziwne dzwieki z tylnego prawego koła - taki szum, szuranie. Najbardziej odczuwalne jest to przy bardzo wolnej jezdzie i pozniej po przekroczeniu 70km/h.

Stawiam na łożysko, a co Wy o tym myślicie?

Czy Primerka ma wymienialne samo łozysko, czy tylko w komplecie z calą piastą? Ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Moja Primerka niestety zaczęła wydawać dziwne dzwieki z tylnego prawego koła - taki szum, szuranie. Najbardziej odczuwalne jest to przy bardzo wolnej jezdzie i pozniej po przekroczeniu 70km/h.

Stawiam na łożysko, a co Wy o tym myślicie?

Czy Primerka ma wymienialne samo łozysko, czy tylko w komplecie z calą piastą? Ile to kosztuje?

 

Witam,

mam cos podobnego, wszyscy stawiaja na lozysko, wiec jestem ciekaw co powiedza inni tutaj na forum. Dowiadywalem sie w Japan Auto Parts (www.jap.pl) i tam mowia ze w tym modelu (P11) trzeba wymieniac z piasta. Koszt jednej to 560zl - dlatego czekam z ciekawoscia na Wasze opinie. :-)

 

pozdrowienia

Moskw@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Mi też wszyscy mówili że to łożysko a była to poząbkowana opona. Zamieńcie najpierw koła, bo można wywalić kaskę w błoto. Taki błąd popełniłem ja :(

560 zł to wysoka cena ja kupiłem za 450zł do P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska w kołach, o ile nikt nic nie kombinował z nimi mogą szumieć lub wyć, ale raczej po przebiegu 300kkm.

Też bym Ci radził zacząć od opony, np założyć testowo koło zapasowe i obserwować czy odgłosy są nadal.

Ew. dobrze sprawdzić układ hamulcowy: może klocek nie odbija, albo tarcza się lekko skrzywiła. Generalnie w Primerach tylne hamulce lubią się zapiekać i niejednokrotnie rdzewieją tarcze, wskutek rozkładu sił hamowania, szczególnie gdy auto jeździ nieobciążone.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

w swojej primerze miałem cos podobnego tylko, że odgłosy w posataci popiskiwania dochodziła z przodu auta. Nie za każdym razem dawały znać o sobie. Też sobie pomyślałe że to łozyska ale przejrzałem forum i podpbne tematy i pojechałem do mechanika powiedziałem mu o objawach i on stwierdził że to układ hamulcowy tzn klocki nieodbijają jakieś tam blaszki przyrdzewiałe. Zrobił , rozebrał, przeczyścił, złożył i narazie jest w porządku- koszt usługi 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy powstrzymałbym się z pochopnymi decyzjami .Stawiałbym raczej na wine tylnych zacisków hamulca jeżeli są tarcze to nader często lubią się zapiekać tłoczki i wtedy nie odbijaja. Druga sprawa to opony ja borykałem się z tym problemem dopóki nie zmieniłem oponna zimówki letnie miałem do bani mimo ze na oko wygłądały niezle.A wtedy dałbym się pokroić że to któreś z łozysk :oops: Zmiana opon i jak ręką odjął :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie naczytalem o tym problemie na roznych forach i moja rada jest jedna: kombinujcie z zamienianiem opon oraz calych kol!! W/g moich obliczen przy takich objawach 1/10 przypadkow to wina lozyska reszta to wady opon lub calych kol. Koszt takich kombinacji jest naprawde niewspolmierny do ceny lozyska.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...