Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Skrzynia biegów - problem


Gość zaxa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Dzisiaj zauwazyłem w swojej Primerce 2.2 di 2002r 126KM niepokojace objawy i odglosy dochodzace ze skrzyni biegów.Otóz podczas postoju i bez wl silnika przy wbijaniu kolejno biegów słychać z pod spodu dziwny metaliczny odgłos(tak jak by coś łańcuszkiem obijało o metal).Po wyruszeniu w trase mialem czasami problemy z wbiciem biegów.Olej dzisiaj bylem sprawdzać u mechaniorow i wszystko wyszlo ok.Autko ma przejechane wg.licznika 160000km.

Pomózcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz podczas postoju i bez wl silnika przy wbijaniu kolejno biegow słychac z pod spodu dziwny metaliczy odgłos(tak jak by coś lańcuszkiem obijało o metal)

 

Nie wiem w jakim stopniu to jest głośne. Mocowanie linek od sterowania przy skrzyni może być lekko słyszalne w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, ktory pracuje w nissanowym ASO wiec jak zaczalem przymiarki do Primery pierwsze kroki skierowalem do niego, zeby mi przegladzik zrobil i powiedzial czy warto brac to autko. .

Pierwsza rzecza o jaka mnie zapytal jeszcze przez telefon bylo:

- diesel czy benzyna? Jak benzyna to przyjezdzaj - obejzymy. Jak diesel i do tego z 2002r to daj se spokoj...

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale opowiadal, ze Primery w dieslu (zwlaszcza z 2002 roku) regularnie trafialy do nich z padnietymi skrzyniami biegow. Skrzynie padaly podobno regularnie kolo 80 i kolo 160 tys. Tlumaczyl mi dokladnie jaki element srzyni pada ale nie pamietam tej nazwy.

Wiec nie lekcewazylbym takich objawow. Lepiej zapobiegac niz leczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechaniora i stwierdził, ze pedal sprzegla ciezko chodzi i jest twardy.Faktycznie biegi wchodza dopiero przy samej podłodze.Stwierdzil, ze trzeba wymienić docisk sprzęgła, ale lepiej chyba od razu wymienić całe sprzęgło.Wie ktos może ile ono może kosztować?Jestem jeszcze ciekawy czy moze coś się nie dzieje z pompą sprzęgła.Moze ona cos ma wspolnego z tym ze sprzęglo ciezko chodzi.

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

Ja tez mam znajomego w ASO w Zielonej Górze i pytalem się wcześniej o P12 to mi powiedział owszem NIE!!! Ale to mowiło 1.9 z lagune... Co do skrzyń itp... to zadnej skrzyni jeszcze nie robili... a troche tego jezdzi u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

w zielonej jest sklep z zamiennikami do japonczykow... ale znajac zycie to pewnie beda mieli tam tylko NIPPARTS czy jak to sie pisze... a ta firma to..... Nie polecam;/ w serwisie pewnie bedzie cena z kosmosu...;/

 

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 20:29 ]

pozniej z auta moge wziac z auta nr tel. do tego sklepu to zadzwonisz i sie zapytasz jak to cenowo wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...