Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena CB - czy można sobie dowolnie skrócić


Gość Szymeq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.... mam zbyt długi bat do anteny Lemm AT 1200 - chciałbym ja sobie skrócić ze 30 cm :diabel: - i teraz moje pytanie - Czy mogę sobie tak ją skrócić ? - oczywiście później ponowne strojenie.

Ja się mogę tylko domyślać - ale nie chcę sugerować tutaj :P CZekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie skrócić od tak, ponieważ potem jej nie zestroisz tak jak należy. Lepiej kup sobie Lemm'a AT900 i zasadniczo Ci na jedno wyjdzie. W Lemm'ie AT1200 wewnętrzna cewka jest krótsza niż w przypadku AT900 i jak obetniesz bat to będziesz miał problem z uzyskaniem 1/4 długości fali nośnej.

A takie moje pytanie po co chcesz skracać antenę, żeby pogorszyć sobie odbiór i nadawanie, żebyś miał mniejszy zasięg? Ja tam tylko myślę jakby tu załatwić sobie jeszcze dłuższą antenę dla poprawienia osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie moje pytanie po co chcesz skracać antenę

Jedynie po to aby mi sie nie wkręcała w napęd od bramy :D - pogorszenie zasięgu - owszem zdaję sobie sprawę - ale tak na serio to w Wawie to juz chyba bardziej chu... zasięgu nie można mieć :D - squelch i tak na conajmniej 3/4 skręcony a po trasie 6- 8 km zasięgu jest w zupełności wystarczający... teraz mam ok 10

Szukam anteny którą mógłbym przykręcić do grzybka - nie chę wydłubywać przewodu...

jak obetniesz bat to będziesz miał problem z uzyskaniem 1/4 długości fali nośnej.
- tak tez myślałem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...