Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kabel "+" do wzmacniacza - którędy poprowadzić?


Gość misiek707
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek707

Witam Wszystkich Klubowiczów!

 

Mam problem z poprowadzeniem kabla + ze wzmacniacza do akumulatora.

Mam ogromną prośbę do wszystkich posiadaczy NISSANA PRIMERY P10-11 którzy podłączali kable do wzmacniacza którędy i jak przebili się przez deskę rozdzielczą do akumulatora?? Już sam nie wiem co robić, szukam pod dywanikami i tam jest taka guma tylko przyklejona, a całej deski rozdzielczej boje sie wykręcać ;/

 

proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnial dylson, na sciance grodziowej jest sporo gumowych zaslepek technicznych, przez ktore mozna sie latwo przebic, nie naruszajac szczelnosci plyty grodziowej. Lub po stronie kierowcy nadkolem, jak zerkniesz od srodka jest okragly otwor, nad lewym kolem widac jak jedna wiazka przechodzi, mozesz polozyc go obok. Potem sprowadzasz wszystko do lewego proga, jest tam plastikowa wanienka z wiazka przewodowa, spokojnie zmiescisz i zamkniesz tam przewod 36mm^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707
Tak jak wspomnial dylson, na sciance grodziowej jest sporo gumowych zaslepek technicznych, przez ktore mozna sie latwo przebic, nie naruszajac szczelnosci plyty grodziowej. Lub po stronie kierowcy nadkolem, jak zerkniesz od srodka jest okragly otwor, nad lewym kolem widac jak jedna wiazka przechodzi, mozesz polozyc go obok. Potem sprowadzasz wszystko do lewego proga, jest tam plastikowa wanienka z wiazka przewodowa, spokojnie zmiescisz i zamkniesz tam przewod 36mm^2.

 

Hmm ok idę obczaje co tam jest :P

 

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2007 17:39 ]

byłem przed chwilą w garażu podniosłem dywanik i pod dywanikiem próbowałem tą gumę wyciągnąć, ale ona jest za***iście gruba i nie da rady jej całkiem wy***ać ;/

 

Nie wiem już co robić cholera z tym ;/

 

Niech ktoś napisze dokładnie w którym miejscu co mam zrobić, jakieś zdjęcia czy coś bo już mnie cholera bierze od 2 tygodni mam sprzęt i nie mogę go podłączyć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707
Stare fotki z mojej primery P11.144(anglik), mam nadzieje ze cos pomoga :P

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Pozdrawiam.

 

No spoko spoko wielkie dzięki! A ten otwór to sam robiłeś i wstawiłeś tą gumę czy jak? i co jest po drogiej stronie tej dziury??

 

Jutro obczaje jak tam jest:) tyle że u mnie jest 2.0 i trochę trudniejszy dostęp do tego miejsca ;/

 

 

P.S. Tak poza tematem to co sądzicie o skrzyni z głośnikiem infinity ref 125 + wzmacnaicz CARPOWER HPB-1502 (ponoć 400W RMS mierzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707
misiek707, ta guma to taki jakby korek i jest ich kilka w przegrodzie.

ref 125 nie jest az tak rewelacyjny

Czego najczesciej sluchasz, i ile mozesz wydac?

 

Ja już go mam w skrzyni więc na razie musi być. Słucham techno różnego rodzaju. Kurde właśnie obczajałem u mnie nie mogę znaleźć takich miejsc ;/

 

[ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 15:42 ]

Znowu byłem w garażu i moim zdaniem najprostrzym i najlepszym sposobem było by przeciągnięcie kabla przez lewy słupek od kierowcy o ten:

 

http://img266.imageshack.us/my.php?image=070801150113rh3.jpg

 

Wygląda tak, ale nie ma otworów tak żeby tam włożyć kable i nad nadkolem poprowadzić ;/

http://img174.imageshack.us/my.php?image=070801150138dt4.jpg

 

Czy zaryzykować i sprobować zrobić otwór i tamtędy kabel??

 

Najlepiej było by zdjąć błotnik i nadkole ;( ale to samochód starszego i nie chcę żeby mi starszy coś sapał :)

 

Obczajcie te zdjęcia. W tym słupku idzie jakiś przewód do góry ale wyżej jest zapchane jakąś gąbką, ale ciężko tam rękę włożyć aby wyciągnąć.

 

http://img169.imageshack.us/my.php?image=070801145946ge9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_Primera, pokazal ktoredy to poscic. Prosciej tego juz nie zrobisz. Jest to zwykla gumowa zaslepka, ktora sie latwo wyciaga. Robisz w niej dziure na kabel, przeciagasz go i po bolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707
Tomasz_Primera, pokazal ktoredy to poscic. Prosciej tego juz nie zrobisz. Jest to zwykla gumowa zaslepka, ktora sie latwo wyciaga. Robisz w niej dziure na kabel, przeciagasz go i po bolu.

 

No teoretycznei tak sie wydaje :) ALe ja niemogę właśnie tego znaleźć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707

YO! Jest już sprzęcik gra! znalazłem jeden taki otwór po lewej stronie samochodu (patrząc na przód) i przepchnołem tamtędy kabel:) Puźniej przez środek środkowym tunelem i do bagażnika:) Wszystko gra cacy:) Ale żeby złapać ten kabel w środku samochodu musiałem się nieźle namęczyć.

 

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 13:56 ]

Oto zdjęcie:

http://img528.imageshack.us/my.php?image=070802131443ma7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Ciesze sie ze sie udalo, ominie mnie focenie u mnie w autku :)

 

[ Dodano: Pią 03 Sie, 2007 16:42 ]

Miejsca to Ci w bagazniku niewiele zostalo :) Nie da sie bardziej w glab wlozyc suba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek707

jasne, że się da :) to zaraz po włożeniu skrzyni było robione, tagże jak dosune ją do siedzenia to troche zostaje miejsca. Samochód jest starszego więc i tak musze skrzynie wyjmować jak stary gdzieś jedzie :) ale niedługo mam nadzieję, że nabyję jakiegoś nissanka;] To zamontuję na stałe.

 

[ Dodano: Sob 04 Sie, 2007 02:22 ]

Podam zdjęcia :) Może ktoś kiedyś będzie sobie montował to niebędzie się męczył z tym :)

 

FOTKI:

kabel1jg6.jpg

 

kabel2db5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...