Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak rozpoznac zużyty pasek rozrządu


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie kupiłem pare miesiecy temu Primere P10 2.0 diesel i facet powiedział .. wcale nie musiał zadzwoniłem 2 miechy po sprzedazy ..że wymieniał pasek... (podał date ) czyli licze zrobił ok max 30000 km

ale byłem u mechanika i popatrzył (swoim fachowym okiem) i powiedział że trzeba wymienieć rolki i napinacz też

 

Nie wiem czy mam jechać na wymiane - widzałem pasek wyglądał normalnie ale moge sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

pojedź do innego mechanika niech obejrzy, może ten chce kase wyciągnąć

 

ja w swoim fałweju wymieniałem pasek jak był juz popękany, ale w drugim przy 78 tys rozwaliła się rolka, rzęził jak stary diesel i ledwo do mechanika dojechałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupilem swojego to odrazu pojechalem wymienic pasek wszysktkie rolki i napinacze, a jak mechanik zdjal oslone i zobaczyl pasek to az mu sie wlosy na glowie zjerzyly bo na pasku juz co poniektorych zabkow brakowalo i byl z jednej strony tak zdarty iz cudem bylo ze do tej pory nie strzelil.

Samochod mial przejechane 177 tys a pasek chyba od nowosci siedzial 8)

ps; pasek sobie na pamiatke zostawilem zeby mi przypominal ze mam go wimieniac w terminie :lol:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja bym na Twoim miejscu wymienil i jezdzil i bedziesz jezdzil spokojnie.Lepiej wymienic pasek za wczasu niz pozniej robic remont silnika lub go wymieniac na drugi.Moim zdaniem nie da sie na oko ocenic paska czy akurat jest do wymiany.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie zastanawiałbym się co robić po prostu wymień pasek a jeżeli trzeba to rolke z napinaczem też .To nie jest aż tak duzy koszt (w porównaniu z wymianą łańcucha)a będziesz spokojny.Lepiej tam nikomu nie wierzyć jezeli chodzi o pasek rozrządu i wymieniać odrazu po zakupie auta.Jeżeli chodzi o widoczne oznaki zużycia paska to najlepiej jest to widoczne po ściągnięciu paska i wygięciu na"lewą"strone.Ale nikt tak naprawde nie da ci gwarancji ile taki pasek jeszcze wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll
Ja jak kupilem swojego to odrazu pojechalem wymienic pasek wszysktkie rolki i napinacze, a jak mechanik zdjal oslone i zobaczyl pasek to az mu sie wlosy na glowie zjerzyly bo na pasku juz co poniektorych zabkow brakowalo i byl z jednej strony tak zdarty iz cudem bylo ze do tej pory nie strzelil.

Samochod mial przejechane 177 tys a pasek chyba od nowosci siedzial 8)

ps; pasek sobie na pamiatke zostawilem zeby mi przypominal ze mam go wimieniac w terminie :lol:

pozdro

osa o ile sie nie myle Ty jezdzisz sunnym n14 ??

a tam nie ma paska tylko lancuch. wiec o czym piszesz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa o ile sie nie myle Ty jezdzisz sunnym n14 ??

a tam nie ma paska tylko lancuch. wiec o czym piszesz????

No fakt jezedze N14 ale w dieslu, a tam jest pasek silnik CD20 czyli ten sam co w Primerce. :P

Michalll w dieslu jest pasek. W benzynach tylko są łańcuchy.

dzieki

 

Czyli jednak wiem co pisze 8)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey. pasek i napinacz wymienie (myśle ze jeszcze 1000 km zrobie)

ale roli tez wymieniać musze??

mozna zobaczyc czy były wymieniane

i jak wyglądaja zuzyte ?>?>

 

razem ok 400 zł wyjdzie za cześci

pasek napinacz i 2 lub 3 rolki

może rolki zostawić na bardziej finansowe czasy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolki chyba sie wymienia co drugą wymiane paska

 

tak słyszałem przynajmniej

zapytaj

Na moje oko to powinno się wymienić komplet. Wymianę paska robi się nawet co 150kkm a nie sądzę żeby rolka wytrzymała 300 kkm. Może się mylę bo w moim TD 25 jest łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...