Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Ciągle palące się lampki drzwi!


Gość zaxa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam problem z lampkami w drzwiach w mojej P12.Po zamknieciu samochodu one caly czas sie pala.Musze wkladać i wyjmować bezpiecznik, ale to mi utrudnia wtedy korzystanie z bagaznika, bo on tez nie chodzi.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w ogóle o co chodzi w tym manualu,

 

No widzisz, a tak go chciałeś mieć. Jak już go masz, to zlokalizuj coś takiego jak 'Smart entrance control unit', gdzieś pod kierownicą. To coś jest min. od sterowania tymi lampkami, odłącz wtyczkę. Jak zgasną, to ten 'unit' jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przyszło ci do głowy że może któryś z czujników przy drzwiach lub gagażniku lub maski padł. Sprawdz je po kolei. Wykręć taki czujnik i sprawdz jego stan może nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem,ze gdy wyciągne bezpiecznik 2 w środku od lewej, to lampki gasną, nie mozna otworzyć bagaznika i na ekranie pojawia sie komunikat,ze klapa z tyłu jest otwarta.

Może to pomoże rozwikłac mój problem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże rozwikłac mój problem!!!

No, a próbowałeś ze SMARTem?

Zdarzało się, że były trafione przy takich objawach. Może też być zwarcie, ale tu by się zanosiło na dłuższe szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podmienic ten SMART... z innej P12 i bedzie wiadomo na 100% a jak nic nie mozesz wymyslic to po prostu wyjmij zarowki z boczkow i po klopocie :diabel:

jak mam inny problem bo nie mam tych swiatelek w drzwiach a chcialbym miec wie moze ktos czy jest juz przygotowana instalacja pod te swiatelka.

maly typ-ten SMART... moze czasami pasowac od laguny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz prosze co to jest ten Smart-bo nie bardzo wiem!!!

 

Jeden z licznych komputerków jakie masz na pokładzie. Jest odpowiedzialny za pracę zamków, oświetlenia wewnętrznego, szyby kierowcy i jeszcze czegoś tam. I na pewno też tych lampek w drzwiach.

Nie wszystkie usterki można łatwo usunąć, np. naciskając jakiś guziczek. Zorientowałem się, że takie rozwiązanie najbardziej by ci odpowiadało. Nad niektórymi trzeba trochę popracować. Tutaj masz lokalizację. Tak jak wcześniej zaproponowałem, odłącz tego Smarta, ale tylko na próbę, czy lampki zgasną. Bez niego chyba nawet silnka nie uruchomisz.

Kliknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dzieki za pomoc,ale na tym obrazku nic nie widać-a szkoda, bo mógłby sie przydac.

 

[ Dodano: Czw 09 Sie, 2007 16:56 ]

Miałeś rację z tym Smartem!W serwisie powiedzieli mi ze on jest uszkodzony i musze kupic nowy.Ten smart to jest jakis moduł n-trance.W aso kosztuje ok.1200zł, ale chciałbym zobaczy gdzieś na szrotach , albo od kogoś kupic, ale nie wiem który to jest i czy bedzie pasowac.

Proszę o pilną pomoc!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

zaxa10,

witaj

znalazlem na forum, ze miales ten sam problem co mam ja - swiecace lampki w drzwiach - rozwiazales ten problem jakos. Ile cie to kosztowalo.

pozdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja też miałen ten problem.

 

Ciągle palące się lampki drzwi

 

to objaw uszkodzonego modułu Smart Entrance Control. To coś w rodzaju komputera sterującego elektroniką a samochodzie. Zawiera w sobie m.in. immobiliser dlatego wymiana tego ustrojstwa wymaga wizyty w ASO, a oni nie kwapią się do naprawiania ale za to chętnie wymieniają.

 

Moduł ten znajduje się pod nogami kierowcy, pod zdjęciu dolne osłony (tej w której jest wejście na komputer). Jest to czarna skrzyneczka do której dochodzą trzy kostki.

 

Tutaj na zdjęciu zapożyczonym z allegro:

smart.jpg

 

Trudno znaleźć zamiennik to jest tego od groma w zależności od wyposażenie samochodu.

 

Ja rozwiązałen ten problem dzięki allegro (robie komuś reklamę ale trudno) i Manual Service do P12.

 

sciemaniacz_m.jpg

 

Tutaj schemat w wersji powiększonej

 

Jak ktoś miałby inny pomysł to chętnie posłucham.

Dzieki temu działa mi to tak jak przed uszkodzeniem Smart Entrance Constrol - swoją drogą dziwne że u mnie uszkodzenia dokonała spalona żarówka oświetlenia - jednak Nissan to nie jest już japońska marka. Dla zainteresowanych opis funkcji znajdziecie na allegro.

 

Dla tych którzy nie chcą wykorzystać "mojego" rozwiązania, a chcą wyłączyć palące się lampki wewnątrz, wystarczy przeciąć kabelek idący do 28 pinu środkowej wtyczki w Smart.

 

Jakby co służe pomocą.

Pozdrawiam

Ciechon

 

Ps. Nie jestem żadnych elektronikiem ani elektrykiem z zawodu ani z wykształcenia, zainteresowanych odsyłam do Service Manual P12 - rozdział LT strony 97 - 107 do pobrania m.in. stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...