Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Oświetlenie przełączników


Gość Majki_Wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależyod rocznika chyba, ponieważ mam dwa panele i w jednym są te o których piszesz, a w drugim są te mniejsze, o których ja piszę. Osobiście jednak wolę te mniejsze, ponieważ nie podtopią plastiku wydzielając ciepło. Jak zdobędę aparat to mogę wrzucić fotki oryginalnych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z tego co wiem ma własną żarówkę od podświetlania

 

Ale jak ja wymienic. Wczoraj wymienialem sobie w desce podswietl;enie na białe diody ale jakos zarowki od zegara nie zlokalizowałem. Inna rzecz ze rozebralem wszytsko ale nie moglam wyjac puszki z zegarami z deski rozdziel;czej. nie bardzo mialem koncepcje jak wsadzic z tylu reke i poodpinac kostki a pozniej podlaczyc ja z powrotem. no chyba ze jest jakis banalny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zecikk do podświetlania zekarka jest taka sama żarówka jak do kontrolek i jest ona mniejwięcej w tym samym miejscu co zegarek tylko, że po drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="zecikk"]nie bardzo mialem koncepcje jak wsadzic z tylu reke i poodpinac kostki a pozniej podlaczyc ja z powrotem. no chyba ze jest jakis banalny sposób :)

 

Ano jest taki że odpinasz linke od skrzyni,zegary Ci troche do góry wychodza,potem łapę łatwiej wsadzić i wypiać linke przy zegarach no i kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest taki że odpinasz linke od skrzyni,zegary Ci troche do góry wychodza,potem łapę łatwiej wsadzić i wypiać linke przy zegarach no i kostki.

 

 

O kurde to jest troche roboty. Narazie zegarek odpuszcze sobie chyba w takim ukladzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę JANUSZ to zwolennik zarówek. ja wsadziłem LEDy. powiem tak. kupiłem te z zatopionym lejkiem i nie ma równomiernego efekty oswietlenia deski. dopiero w nocy. przy szarówce niestety sa jaśniejsze pola. ale to jest dokładnie tak samo jak przy żarówkach. na złość przy zamówieniu z alledrogo nie zamówiłem jednej diody czerwonej pod wskaźnik aku i kupiłem na miejscu białą wypukłą. inny odcień jest ... do diabła... ale wiedziałem że tak będzie bo mieszkam na zadupiu i tu nic nie mają. (a jak mają to dioda 6,20 a na alledrogo 2,60 !!)

diody w przełacznikach sie montuje dość łatwo. jak wsadzicie w złej polaryzacji to nic im nie będzie. ja jednak miałem dwa przewody z prostownika zeby sie nie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl tzn ja uważam, że gdzie żarówka jest lapsza to tam ją pakuje i tyle - nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem żarówek. Akurat na podświetlanie dechy i panelu żarówki mi bardziej pasują, a w przyciskach od otwierania szyb i włącznikach mam wpakowane diody - 3mm ultra jasne przez rezystor 560ohm. Dioda jest lepsza bo mniej prądu żre - 20mA a żarówka 100mA i więcej - przy 10 żarówkach już jest trochę tego. Diody raczej nie zabardzo mi się widzą w podświetlaniu deski - przerabiałem temat z diodami 5mm. Nie wiem może większe i te rozpraszające byłyby lepsze, ale to szkoda inwestować 3zł/diode żeby potem ekekt się nie podobał.

Teraz muszę sobie pokminić jak w oprawkę od żarówkiwpakować normalną diode z rezystorem. No i dorwać jakieśzegary co to by mieć na próbę jak to świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w oprawkę od żarówkiwpakować normalną diode z rezystorem.
dioda bez oprawki ma dwa wąsy zagięte na obudowie/plastiku. trzeba to odgiąć i trochę pogimnastykować się żeby to wcisnąć w oprawkę. jak masz oprawke orginalną to dogiłąbym blaszke oprawki jak najdalej od styku ze ścieżką zegarów. wlutował rezystor. zalałbym to np. poxipolem czy czymś tam. kapujesz ? jeden styk oprawki dotyka do sciezki zegarów drugi nie. ale z oprawki wystaje nóżka rezystora. dolutowuję to gdzieś obok na ścieżce. tylko nie szalej z lutownicą transformatorową, bo temp. jest wysoka.

chyba że ci to narysować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl spoko wiem jak to ma wyglądać, choć ja myślałem nad tym, aby diode i rezystor przylutować do oprawki - łatwiejsza wymiana w razie czego. Ale narazie działa więc ruszać nie będziemy :P. A co do lutownicy to raz przyszalałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee.. jak już to dioda jest z malutkim rezystorkiem gotowa do kupienia na 12V - oprawki T5 lub T10. jakie chcesz. ja myślałem że te 5mm chcesz wsadzić w deske do podświetlenia. nie ma sensu! nie zaświecą jak trzeba i raczej ponktowo. z 5mm to ja zrobiłem schowek w oprawkach chromowanych.. pokaże jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...