Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dylemat. Założyć lpg czy nie? Pomocy


Rafulls
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam Nissana Primerę p11 2.0 GT .97r 190tyś.

Chcę założyć sekwancję firmy 4gaz sprzedawaną przez inter cars,jedni mi mówią ze gaz w GT to profanacja,a drudzy ze zagra bez problemu,jedni ze ten silnik tego nie wytrzyma,drudzy ze zniesie bez problemu.

Proszę o opnie jak to jest w waszych Nyskach.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz oszczedzic : zakladaj

Stac Cie na benzyne: olej

 

Ja mam 4Gas w Maximce 3.0 V6 juz pol roku i super jestem zadowolony, osiagi nie do odroznienia dupohamownia od benzyny, wlewik dyskretnie ukryty tam gdzie wlew benzynki... a i taniej duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy zakladaj ten SR20DEH bardzo dobrze przyjmuje gaz ja mam 5 miechow auto na gazie zrobilem 10 000 km i wszystko wsio ok. Instalacje mam BRC SEQUENT 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówić że to profanacja to mogą tylko Ci których stać na paliwo, albo samochód wyprowadzają tylko w niedzielę. Profanacja może byłaby wkładać mikser do GT bo by go przydławił i zamiast 150 koni (które i tak z reguły nie wszystkie są pod maską) zostałoby 125 na przykład i to nawet na benzynie. Ja też byłem może nie wrogiem ale sceptykiem do zakładania gazu w samochodzie, ale robić w miesiącu 2-3 tys km na benzynie to niestety nie na moją kieszeń, a jeździć trzeba.

Ważne żeby zakład miał pojęcie jak to założyć i wtedy nie będziesz pamiętał nawet że masz LPG.

A tak offtopic to byłem wczoraj gaz zatankować, przede mną tankował się VW Touareg i myślałem że coś się z dystrybutorem stało bo stał i stał, wysiadłem z samochodu zobaczyć co tam sie dzieje i poprostu mnie zamurowało. 107 litrów LPG weszło mu do baniaka normalnie Shock. Jakbym miał taki balon w nysce to 1000km bez tankowania bym robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanacja? Zgodziłbym się, że profanacją byłoby np włożenie gazu do Porsche Carrera. Ale co tu profanować w takich samochodzikach dla ludzi, jak Nissanki? :)

A to czy ma 90, 150 czy 200 KM, to co za różnica? Tylko w tym, że będzie szybciej jeździł, i na benzynie i na gazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazowac? nie gazowac? (wcięło mi polskie C)

to dylemat mniej więcej podobny do:

- poznania pięknej, lecz małolaty i zastanawiania się, czy zaprosic ją na kolację, czy nie :diabel2:

Jak chcesz jeszcze pośmigac autkiem - gazuj , bo dylemat Twój się nie skończy.

Znajomy chciał gazowac Calibrę 2,0 bi-turbo , zrezygonował - do dziś żałuje bo na wożenie tyłka tym autem go nie stac i jeździ tańszymi w eksploatacji - a to stoi i jedzie nim od czasu do czasu.

Esploatacja auta na gazie jest tańsza "pozornie" bo mniej za paliwo - więcej jeździsz, ale więcej radości z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

albo kup sobie auto co mnie pali i nie bedziesz miec tego problemu imo bezsensu takie pytania na forum wszytko zalezy od ciebie... ile jezdzisz jak duzo ci pali czy stac cie tankowac PB O_o czy stac cie na instalacje i czy nie sprzedasz auta 2 miechy po jej zalozeniu to nie pytanie do nas a do CIEBIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopochrup twa opinia dała światło mym szarym komórkom :D ,a teraz poważnie,pozostałym dziękuje za opinie i rady.Jutro zamawiam instalację :P Elo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Instalacja sprawuje się bardzo dobrze,na gazie zrobiłem już około 2 tyś. spalanie wacha się w okolicach 10l/100km.

A co jest najciekawsze to ze mam własny fejs,i programowanie sterownika mam w jednym palcu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...