Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] buczenia układu wydechowego


Gość rychu25

Rekomendowane odpowiedzi

co moze byc nie tak ze przy predkosci od 70 do 100 słychac jst buczenie calego wydechu. kat wywalony, oryginalne mocowanie przed katalizatorem wymienione na plecionkę. wiec nie wiem co moze byc. jesliwiecie to pomozcie bo troche denerwuje ucha moje i zony ktora jet ciezarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie katalizator wywalony to i głośniej się zrobiło. Ale dźwięk raczej od obrotów silnika jest uzależniony a nie od prędkości pojazdu. Może mocowanie całego układu wydechowego jest zbyt mało stabilne i przy wyższych prędkościach w rezonans wpada. Może gumy już sparciały lub jakiś wieszak się urwał. No ale zacznij od sprawdzenia szczelności wydechu. Na odpalonym silniku jeden zatyka ręką wydech a drugi nasłuchuje (obserwuje) czy gdzieś nie ma przedmuchów. Wystarczy maluteńka dziura lub nieszczelność na łączeniu i będzie buczeć. U mnie pękł kolektor wydechowy i przy 3000 obr strasznie buczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem własnie to samo ( do dzisiaj). Od jakiegoś czasu, w przedziale 3000-3500 obe/min buczało dość znacznie. Pierwsze oględziny u znajomego spawacza nic nie przyniosły. diagnoza "tak ma być ze sportową końcówką". Dzisiaj na podnośniku u innego magika ogledziny wykazały dziurkę-peknięcie na tłumiku środkowym. Szybkie spawanie ( za 30 zł :( ) i juz jest ok. Czeka mnie podobno wymiana uszczelki przy kacie, a to jest kłopotliwe ze względu na urywanie się śrub przy demontażu. Ale na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeka mnie podobno wymiana uszczelki przy kacie, a to jest kłopotliwe ze względu na urywanie się śrub przy demontażu

Palnik w dłoń i grzej solidnie (długo) a dopiero wtedy wykręcaj. Ja też to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem czeka mnie wymiana lacznika elastycznego na samochodzie tego nie ma szans zrobic gdyz wydech na laczniku prawie styka sie z miska olejowa.musze odkrecic zruby dwururki od kolektra i jakos nie ma chceci sie za to zabrac sruby sie porobily praktycznie okraglem i sa jedna wielką korozją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich i proszę o porade..

 

Mianowicie problem jest taki...Kat poszedł w odstawke jakis czas temu zamiast niego wlecial maly tłumiczek(zeby nie robilo Poldko-Fiata)no i co jest..Primerka stala sie głosniejsza.Niby z poczatku mi to nie przeszkadzalo ale jednak jak sobie wspomne jak było wczesniej no to róznica jest.

 

Dodam ze najciszej mialem na orginalnej starej puszce po jej wymianie juz było głosniej a po wywaleniu kata jescze głosniej..

No cóz wolałbym jednak miec ta cisze ale nie tracic kasy i mocy wsadzając znów kata :/

Nie jest to jakies niewiem co z wydechu ale najbardziej uwidacznia sie np jadac pod górke jak ma obciazenie to wtedy tak niby buczy czy jak.

 

Wiec:

Co radzicie zrobic ??Kat ??Czy jakis dodatkowy tłumik??

 

Jakie polecacie najlepsze tłumiki końcowe odnosnie wyciszenia zebym mial ala orginal bo ten jak wspominalem juz z katem dawal głosniej.

 

Mam 1.6 rajdówki z niej nie zrobie wiec chce cisze z wydechu ;)

 

Prosze o wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o porade..

[ciach]

Prosze o wszelkie sugestie :)

Też mam GA16 ale DE. W sierpniu 2007 rozleciał mi się KAT, wiec został wycięty, w jego miejsce poleciał mały , przelotowy tłumik. I gdyby nie to że końcowy tłumik jest do wymiany, to by było całkiem dobrze. U mnie końcowy tłumik z zewnątrz stracił tylko jedna osłonę od dołu, ale jest szczelny. Natomiast w środku jest wypalony i to właśnie przez to tak buczy. Przy prędkości powyżej 90km/h praktycznie go nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tylni mam nowy.Nie przelatał wiele.Zamiast kata tłumik przelotowy siedzi jak u Ciebie qwinto.Mimo to na orginale i kacie było cichutko...

 

Czym wyciszyć wydech??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...