Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dobor zestawu i wzmacniacza


Gość Melmack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Oczywiście rozgladam sie za jakimś wzmacniaczem i głosnikami.Znajomy u siebie ma Voice Kraft.Co to za marka?A wzmacniacze Alphard lub jakiś Magnat.Widziałem też niedrogie wzmacniacze blaupunkta.Głośniki kupię chyba hertza 165 mm plus tweetery.Co o tym myślicie?Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 04 Sie, 2007 08:40 ]

Zapomniałem dodać.Wzmacniacz Supertech 400W 4 Kanałowy kolega ma za 50 PLN.Jak to ędzie chodziło z głośnikami np:Hertz albo Phonocar,oczywiście 165 odseparowane na przód.Radyjko mam Pioneera DEH 345.Pięc dych to nie dużo ale nie wiem nic o tym Supertechu.Pozdrawiam

 

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troszke starszych postow.

VoiceKraft = shit - masowka, robiona za ziarnko ryzu

Alphard - nieco lepsze o VK, ale nikomu nie polecam, Boschmann to to samo. Lepiej omijac z daleka.

Magnat-Blaupunkt-JBL = to taka polka budzetowa, po miedzy tymi produktami roznica w odsluchu jest znikoma, a placisz raczej tylko za logo.

 

o Supertechu nic nie wiem, sam raczej bym sie w to nie pchal.

 

 

Powiedz ile masz pieniedzy, jakiej muzyki sluchasz. Sprobujemy Ci cos konkretnego doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednik potraktowal sprawe zbyt ogolnie moim zdaniem, bo...:

1. VC- tym sobie glowy nie zawracaj, te "wzmacniacze" maja koncowki mocy od radia, nie sa nic warte, graja w sumie tak samo jak radyjka.

2. Alphard- patrz wyzej.

3. Boschmann - titaj opinie sa podzielone: wiekszosc wzmacniaczy tej firmy z nizszych serii to kibel ze tak powiem, ale sa tez mile wyjatki: 990atx, zx itd.

4. Balupunkt - te wzmaki nadaja sie jedynie do zasilenia przodu, nigdy do suba-uwierz mi na slowo jesli nie slyszlaes suba zasilanoego Blau, po prostu bass nie jest taki jak byc powinien.

5. Magnat- starsze serie owszem bdb, jakosc dzwieku, moc etc, np seria Classic.

6. JBL-moim zdaniem bdb wzmacniacze, wysoka jakosc, stabilnosc.

 

Wszystko zalezy jak wiadomo od funduszy. Jest wiele firm innych na ktore warto zwrocic uwage: Earthquake, Ground Zero, Steg, Velocity, Sony, Crunch itd.

 

Tego Super cos tam to odpusc sobie.

Co do pryedniego zestawu to wolabym o 200% zesatw Helixa DarkBlue od tych Hertzow-tweeter w Hartzach kaleczy uszy-jest za ostry. Helixy zagraja juz ladnie na samym radiu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Muzyki słucham naprawde róznej.Od techno po sakralna.Kasy też nie mam za dużo.Po prostu musze zmienić to co mam.Chyba zacznę od zmiany głośników.Wywale elipsy z drzwi. Co z zestawami phonocar y line?Z tyłu myślałem o subie.

Chciałem to razem podpiąc pod 4 kanałowy wzmacniacz .Przód lewy prawt a z tyłu mostek.

 

http://www.allegro.pl/item221892815_jbl_gt...er_stanie_.html

http://www.allegro.pl/item222177029_zainwe..._400w_rms_.html

http://www.allegro.pl/item222760523_magnat...sator_1_2f.html

http://www.allegro.pl/item222802709_wzmacniacz_600_watt.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y-Line to tylko jezeli nie chcesz zasilac ich wzmacniaczem.

Kup wzmacniacz, np. tak jak proponuje malin_f1, Carpower'a.

Do tego zastaw przedni odseparowany (16tki + tweetery), takie najbardziej uniwersalne sa DLS'y lub Rainbow. Koniecznie dystans z MDF'u pod 16tki, np. od radek100nx(zrobi pod wymiar) i tlumienie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy też nie mam za dużo.

Pozdrawiam

DJSzmer, moze znow sie "czepiam" ale jak sie ma to powyzsze stwierdzenie do twojej rady? tym bardziej ze widac ze kolega nie zamierza wydac duzo kasy bo raz ze podaje uzywane sprzety, a dwa to licytacje.

Do tego zastaw przedni odseparowany (16tki + tweetery), takie najbardziej uniwersalne sa DLS'y lub Rainbow.

te zestawy to juz bardzo duza kwota, wiadomo zalezy jakie ale w kwocie Y-Line'ow ich nie kupisz napewno, tylko w pare razy wiekszej-zaleznie od modelu.

 

Moim zdaniem skromnym to niech kolega sobie zakupi sobie te Y-Line'y (cena ok 140zl), albo najlepiej Helix Blue 62 (cena ok 240zl) - oba zestawy mozemy zasilic tylko radyjkiem-ladnie zagraja-Helixy mozna zasilic wzmakiem. Z ttym ze dodajmy ze Helix przewyzsza te Phonocary o kilka klas. Do tego neich wygluszy pozradnie drzwi. Wzmacniacz ten Monacor, i do tego jakis sub np na Ravemaster BSW12 lub Lanzar Max12 (cena za glosnik ok 250zl zalezy gdzie) i bedzie w miare tanio i fajnie. Do tego jakies okablowanie.

Wszytsko zalezy od kasy wiec moze niech autor powie ile ma do wydania na sprzet.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za odpowiedzi Panowie.Fakt.Kasy mam niewiele ale sukcesywnie coś skompletuję.NA razie jak pisałem mam Pioneera deh 345 jajka w drzwiach i jakieś blaupunkty z tyłu.Na razie zmienię głośniki z przodu ale na takie aby chodziły ze wzmacniaczem.A z tyłu zrezygnuję z tych głośników a wrzucę suba.Wzmacniacz więc 4 kanałowy.Kolega jest teraz w Holandii,niedługo wraca.Ma sie rozejrzeć tam za głośnikami,bo podobno tam sa tańsze.Jak piszecie że dać sobie spokój z Hertzami,Phonocarami itp to tak zrobię.Ten wzmacniacz supertech myślałem dać na początek ,ale też chyba dam sobie spokój.Na nowe na razie nie mam kasy.Muszę szukać używanych.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie ,dzięki za odpowiedzi.Byłem dziś w jednej hurtowni car audio.Facet pokazał mi jak wygląda tani wzmacniacz w środku.Obudowa alu napis na obudowie coś tam 700 W.A w środku... płyteczka dwie radiowe końcówki mocy i parę może 20 elementów.I to wsio.Teraz wiem jak wygląda taniocha.Nie kupuję.Wzmacniacz raczej kupię uzywany ale głośniki raczej nowe.Z zestawów odseparowanych zaproponował 165 Sinus Live.Ze mogą chodzić pod radiem jak i wzmakiem.Co sądzicie o nich?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melmack, SilnusLive to typowy kickbas pod wzmacniacz, bod samym radiem muli. Uwierz, przed czystka na forum bylo kilka tematow zwiazanych z tym modelem. Swietna sprawa, ale niestety nieodzowny wzmacniacz. maja 100W RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Leniwy jestem i nie chce mi się zakładać nowego tematu więc podłącze się pod ten

 

Chodzi o dobranie wzmaka pod zestaw sinuslive sl150 + cykacze z przodu i lanzar HR61 z tyłu pędzone radyjkiem jvc kd-s721r lub panasonic cq-c1303ne zaznaczam, że radia już mam i za bardzo nie ma opcji zmiany.

Jeśli chodzi o wzmacniacze to jak narazie stanęło na :

Axton impact c500 x4

JBL GTQ 400

BLAUPUNKT GTA 4 Special MK II

i zestawie 2 KENWOOD KAC-5203

2 pierwsze to wzmaki używane więc budżet jak widać nie duży.

 

Ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...