Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Miarka oleju do N15 1.6 SR


Gość mancir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy ktoś wie czy miarki oleju są identyczne do silników 1.4 i 1.6? Cały czas miałem nieoryginalną miarkę oleju w mojej almerze i znalazłem na szrocie miarke ale od silnika 1.4 a ja mam 1.6. Po sprawdzeniu stanu oleju tą miarką mam sporo za duży poziom oleju i teraz nie wiem, która z miarek pokazuje prawdę. Może mógłby mi ktoś kto ma silnik 1.6 zmierzyć długość miarki i odległości do min i do max. Wtedy bym sobie sprawdził. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam 1.6 z 96r i jest tak. Bagnet ,mierząc samą stalową część od góry do górnej części "kratownicy" H ( max )wynosi 42 cm do L ( min )43,5 cm ( nie do literek, a do nacięć). Odległość do pierwszego "garba" nad H 40 cm do drugiego pod L 45 cm., długość całkowita stalowej części 46,5 cm.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzięki. Czyli bagnety są takie same i teraz mam dobrą długość. Gorzej, że to znaczy, że cały czas jeżdziłem z za wysokim poziomem oleju (na miarce jakies 2,5 cm nad maxem). Czy ktoś wie co można w ten sposób uszkodzić? Oczywiście zaraz sobie spuszczę trochę oleju, ale czy coś się już mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do teraz sie nic nie stało to raczej nic już sie nie stanie :) zwróć uwagę czy nie masz wycieków z silnika (simeringi) i zobacz czy odma w filtrze powietrza nie jest za mocno zaolejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27

Prowponowałbym wymienić filterek PCV , jest to tak zwane odpowietrzenie skrzyni korbowej, znajduje się on w komorze filtru powietrza( to taka mała filcowa wkładka). Jeśli miałeś zbyt duży poziom oleju być może uległ on zaolejeniu, a tak pozatym zbyt duży poziom oleju może uszkodzić uszczelniacze trzonków zaworowych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten filterek rzeczywiście jest zaolejony. Mam tylko pytanie czy to można gdzieś kupić czy po prostu to jest zwykły filc i mógłbym sobie po prostu wyciąć z filcu taki kształt i tam wsadzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie czy to można gdzieś kupić

 

widziałem go kiedyś w jakimś sklepie internetowym, ale kurde teraz nie mogę znaleźć :( Co do dorobienia jak znajdziesz filc o podobnej " konsystencji" to chyba almerka nie będzie maila nic przeciwko temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady. Filterek "wyprałem" w wodzie i ludwiku i jest prawie jak nowy. Co do wycieków to za bardzo nigdzie nie widzę, tylko jakby się lekko "pocił". Może wjadę do jakiegoś mechanika na kanał i zobaczymy czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...