Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Check Engine


Gość Koneser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra z tą kontrolką, już dwa razy kasowali m błąd i po jakimś czasie zaczyna znów żyć własnym życiem - średnio dwa razy w miesiącu przypomina mi o sobie; zapala się na dzień, dwa i gaśnie albo miga w trakcie jazdy. Chyba w końcu przestanę uwagę zwracać bo ile to można, a na nowego kata to raczej trójaka nie położę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez się zaświecała po około 20 km jak się silnik rozgrzał. Szarpał do 2000 obr. Okazało sie że to łańcuch rozrzadu. Po wymianie jak ręka odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baks79, SQ5AAM, juz nie chce mi się powtarzać - szukajcie w archiwum. Łańcuch słychać i check pokazuje błędy czujnika położenia wału korbowego i wałka rozrządu, duzo pali i ma "turbo dziurę" czyli muli sie w pewnym zakresie obrotów. jest to pieknie opisane ale lepiej dopisywać niż czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow dolacze sie do tematu. Jade sobie dzisiaj na zakupy z zona i nagle zaswiecila mi sie kontrolka ,,lampka ostrzegawcza systemu kontroli silnika" silnik QG18DE :/ :/ primera po lifcie 99 rok. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc??

autko jezdzi normalnie.posty czytalem ale nie wiem czy moge nadal jezdzic tym autkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrus, w P12 masz tylko 2 kolory

Artur1978, tylko CONSULT w ASO albo tańsza wersja u dobrego mechanika na KTS - przyczyn może być kilkaset albo więcej - tyle ile błędów ma komp zaprogramowanych.

Jeżeli nie odczuwasz spadku mocy i wszystko jest OK a np. mogłeś zalać/ochlapać spód auta - może to być kontrolka drugiej sondy albo katalizatora - jedź na kompa zgadywać nie będziemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i kolezanki. Bylem na tym kompie i pokazal ze cos z katalizatorem ale mech. powiedzial ze to moze byc tez ta lambda sona 1 albo 2 nie wie sam dokladnie tak mi powiedzial ale skasowal i narazie ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja kupiłem na allegro coś takiego tester

 

Generalnie pokazuje kody błedów i je kasuje. Mi raz pomógł na trasie pozbyć się check'a bo nie lubię jak mi się pali ;)

 

Co do samej kontrolki, zauważyłem pewną prawidłowość. Nigdy nie zapaliła mi się w mieście, dopiero w trasie na autostradzie gdy jechałem jednostajnym tempem jakiś dłuższy okres czasu (2 razy). Gdzieś na forum czytałem, że dopiero jazda właśnie około 5min z jednakowo wciśniętym gazem może spowodować błąd odczytu sondy.

 

pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich niestety tez mam problem z kontrolka check engine ,przeczytalem juz te wszystkie posty jakie sa tu po kilka razy no i juz jestem troche madrzejszy wtej dziedzinie,ale nie na tyle zeby rozszyfrowac kod-za pierwszym razem wystukalo mi blad 10dlugich,4krotkie,2krotkie,10krotkie-na forum znalazlem odpowiedz co to jest ,lecz postanowilem raz jeszcze zewrzec te dwa piny (zaraz po odczytaniu kodu)lampka caly czas migala swoim rytmem a gdy zwarlem te piny na okolo 3sekundy pokazalo mi inny kod mianowicie 10dlugich,10krotkich,10krotkich,10krotkich-no i co to jest ???moze nie potrzebnie spinalem te piny drugi raz i teraz cos wiecej sie namieszalo:((

pozdro i czekam na jakies pocieszajace wiesci dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa cztery zera - czyli nie masz błędu :)

Błąd 0420 może sam znikać, a po ponownym zwarciu po odczycie to lista błędów jest zerowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, ja też mam problem z kontrolka check na komputerze zdiagnozowali że to jest druga sonda lambda i dzisiaj z moim mechanikiem sprawdzaliśmy ją i nie dochodzi napięcie do niej jeden kabelek odpowiedzialny jest za podgrzewanie i powinno byc na nim 12 V natomiast nie ma nic... wie ktoś gdzie można szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłaczyłem

 

MaxiDiag JP701 i pokazał mi kod 55 czyli chyba cacy ? ale dalej męczy mnie dalej świecąca się kontrolka AirBaga !bywa że sporadycznie gaśnie nie wiem co się dzieje.Ma ktoś taki przypadek niech się podzieli wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

 

Czy ktoś zamawiał ten katalizator ?

 

link do ebaya

 

Wygląda na to, że są dwa. Jeden z firmy AS (jakaś hiszpańska) i z Bosala.

 

katalizator AS

pozdrawiam

 

Darek

 

Po zdjeciach wyglda mi to na pierwszy katalizator tuz za kolektorem wylotowym - a blad p0420 (czyli ten ktory najczesciej pojawia sie i powoduje zapalenie kontrolki check engine) dotyczy drugiego katalizatora, wiec raczej proponowalbym wymiane tego drugiego (zakladajac ze sondy lambda sa ok - a szczegolnie ta druga)

 

upsss - wlasnie sprawdzilem w manualu i "Three way catalyst" to jednak ten tuz za kolektorem - wiec moze i faktycznie to ten nalezaloby wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dokładnie chodzi o kat za kolektorem, który jest często do wymiany przy błędzie P0420.

 

Szukałem alternatywy dla nowego z Nissana za 3tys a uzywka za 300zl i właśnie natknąłem się na takie coś. Dostałem już odpowiedź od nich:

 

as comes from spain, bosal from beligium ! i think as is better !

the cat 100% new !

74120.jpg

 

A swoją drogą jak to jest, że Bosal nie ma tego w swojej ofercie mimo że występuje jako numer katalogowy i można go odszukać w ich katalogu...

 

pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dokładnie chodzi o kat za kolektorem, który jest często do wymiany przy błędzie P0420.

 

Szukałem alternatywy dla nowego z Nissana za 3tys a uzywka za 300zl i właśnie natknąłem się na takie coś. Dostałem już odpowiedź od nich:

 

as comes from spain, bosal from beligium ! i think as is better !

the cat 100% new !

Obrazek

 

A swoją drogą jak to jest, że Bosal nie ma tego w swojej ofercie mimo że występuje jako numer katalogowy i można go odszukać w ich katalogu...

 

pozdrawiam

 

Darek

 

3kpln za oryginalny nissana w ASO? hmmm obstawiałbym wyższą cenę po tym jak mi ostatnio za przeplywomierz krzykneli ponad 2kpln :-)

 

Na ebay widziałem cene 300 euro - a jak w innych miejscach?

 

Daj znać czy pomoże wymiana jak już się zdecydujesz - byc moze tez sie skusze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołacze sie do tego tematu i zapytam czy moze ktos wie co mogło spowodowac bład P0300 czyli Multiple Cilinder Misfire.

 

Primerka to model W11.144 silnik QG18DE przebieg 180000. Na poczatku bład wyskakiwał bardzo sporadycznie i sam sie kasował ale ostatnio zapalił sie juz na stałe. W zasadzie nic takiego sie nie dzieje samochod jezdzi normalnie spalanie chyba w normie (ok 9-10l po miescie) spaliny sprawdzone na stacji - b.dobre. Wypadanie zapłonu pojawia sie w zasadzie tylko zaraz po odpaleniu samochodu i widac ze obroty troszke skacza i wtedy wyskakuje bład. Po chwili sprawa sie normuje i czyma obroty idealnie.

Troszke szperałem po forum i znalazłem tylko tyle ze w almerach naciagał sie łacuch. Z tym ze im wyskakiwał dodatkowo bład czujnikow połozenia walu. A u mnie tylko P0300

 

Moze ktos ma jakis pomysł zanim zaczne grzebac w primerce :) . Moze jest jakas "typowa" przypadłosc tego modelu. Świece oleje filtry itd wymieniane w pazdzierniku 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch na pewno nie. Uszkodzenia cewek zaczynają się takimi problemami, czyli - chwilowy brak zapłonów - ECU jeszcze nie zdąży obliczyć z którego cylindra jest brak zapłonu a dodatkowo nie notuje uszkodzenia cewki.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...