Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ogrzewanie tylnej szyby


Gość uciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś zauważyłem, że nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Jako, ze autko w miarę świeże (mam je ok 2miesiące) nie wiem czy wcześniej działało bo nie było okazji by je załączyć. Jutro będę szukał przyczyny ale na co wpierw patrzeć poza masą?? W którym miejscu idą przewody z ogrzewania?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw sprawdż bezpieczniki a dopiero póżniej mase, prąd jak dochodzi to sprawdż czy masz przejście na szybie między tymi paskami a j ak wyżej wymieniony czynności zrobiłeś i wszystko jest sii to przesmaruj wszystko ( albo wpierw przesmaruj??? ) łącznie z przełacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była taka sytuacja, że kable się poprzecierały w tej gumowej osłonie przewodów, która ukazuje Ci się po otworzeniu tylnej klapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable idą w tylko w tej osłonie po lewej stronie. Ale jeśli do ogrzewania dochodzi prąd, to nie musisz ich oglądać (gorzej, jeśli nie dochodzi - wtedy najpierw bezpieczniki, a potem przełącznik i szukanie po wiązce przez całe auto...).

A tak w ogóle jakim cudem sprawdziłeś przy tych temperaturach, że Ci nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

mi tam w T4 parowały z innego powodu :D:D:D:D:D

musisz sprawdzić czy jest prąd - PRĄD w Amperach na przewodach do szyby (miernik wpinamy w szereg)

napięcie może być ale jak nie będzie odpowiedniego prądu spirala sie nie zagrzeje,

przerabiałem to w sunny i kadecie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu przycisku ogrzewania sprawdź miernikiem czy na stykach w szybie jest napięcie. Jeżeli nie to bezpiecznik lub co uważam na najbardziej prawdopodobne przerwanie przewodu w miejscu jego wejścia do klapy ( lewa strona - charakterystyczna gumowa osłona)

W tym ostatnim przypadku koniecznie musisz poprowadzić nowy przewód idący od strony wewnętrznej lewego błotnika do klapy- od ogrzewania biegnie czarny najgrubszy przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Koledzy miałem problem z podgrzewaniem tylnej szyby i sprawdziłem

-bezpiecznik

-czy prąd od bezpiecznika idzie do włącznika?

-czy włącznik jest sprawny zał/wył?

-jeżeli włącznik jest sprawny to prąd powinien dopłynąć do szyby?

- po drodze są przewody w harmonijce gumowej na klapie tylnej są sprawne?

- czy siatka na szybie ma przejście (aby grzała ) ?

-nie wiem w którym miejscu powinienem to ująć ale jest jeszcze jedna rzecz a raczej urządzenie elektr sterownik taka mała czarna kosteczka która puszcza impuls steruje i to też trzeba sprawdzić Więcej nie przychodzi mi do głowy co można sprawdzić powinno się udać usunąć usterkę:)Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Aby nie robić bałaganu to odgrzeję pisany temat 5 lat temu.(kto szuka ten znajdzie)

K11-brak ogrzewania tylnej szyby.

Gdzie znajdę przekażnik (i który to) do tylnej szyby?. Bezpieczniki dobre, na złączce w klapie prądu już nie ma. Zostaje mi jeszcze najpierw zerknąć w boczek za lampami czy tam jest jeszcze prąd. Czytałem posty wyżej i wiem, że powinien być tam przewód czarny gruby i złączka. Jeśli na złączce prąd będzie, to wiadomo że przerwa w harmonijce. Lecz jeśli i tam nie będzie prądu, to chciałem w razie czego od razu sprawdzić i przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...