Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak w bezpieczny sposób dla instalacji i elektroniki podłacz


jedynka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w bezpieczny sposób dla elektroniki i instalacji ,podłaczyć dodatkowe gniazdo do zasilania lodówki w bagazniku?Chciałbym ,by stale było zasilane,a długośc czasu kontrolować samemu,by nie dopuścić do rozładowania baterii.Może ktoś coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam haka.Myslałem poprowadzić przewody zpod akumulatora i zabespieczyć plusa bezpiecznikiem 10A.Hm...ale czy mi potem komputer i coś innnego nie padnie i ogłupieje?Kiedyś Ktos mi mówił,że powinno się z pod tablicy z bezpieczikami podciągnąć,bo tam są jakieś wolne sloty.Żeby jakiś żadużych spadków w instalacji nie było czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...no myślałem podpiąc pod akumulator i plusa i mase kablem 1.5 w podwójnej izolacji...plusa zabezpieczyć bezpiecznikiem 10A i poprowadzic do gniazda w bagażniku.Mam Primere P11.144 QG1.8+LPG Liftback.Hm...kiedys ktoś mi mówił,że dodatkowe złacza powinny byc z pod listwy bezpieczników,że jak bym podpiąl bezpośrednio,to moze elektronika mieć jakies za duże spadki czy cos takiego?Nie chciałbym cos sknocić,miec problemy z komputerem itp.Gniazdo zapalniczki przy lewarku działa tylko z kluczykiem w stacyjce,ja wolałbym miec zasilanie stale,ale samemu być świadomym,ze za długo zostawiona lodówka,czy laptom, rozładuje mi akumulator.Hm...myślę,że może 1.5 linka wystarczyła by na takie obciązenie,a jak dam kabel z podwójną izolacją bedzie lepiej niż 2.5 linka przez całe auto do do bateri.Hm...10A bezpiecznik chyba by wystarczył,żeby zapobiec zwarciu,przetarciu ,przeciążeniu?zawsze też tżeba by myśle wziąść pod uwagę możliwość,pokiereszowania karoseri w wypadku i przecięciu kabla,który jest stale zasilany z akumulatora?Hm...nie lubię partyzantki ha ha ha,i wolałbym nie używac nigdy gaśnicy! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił to tak:

1 plusa złapał ze skrzynki bezpieczników (znaleść bezpiecznik o dużej wartości) i do tego na kablu 10A bezpiecznik

2 masa z lewego podnóżka kierowcy i przeciągnąć kabel w progach do bagażnika tak jest przejście

3 zamontował włącznik/wyłącznik na kablu i sam włączałbyś kiedy byś chciał.

 

Z elektroniką nic nie powinno się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat troszkę podchodzi pod car audio.

Mam wzmacniacz w bagażniku a do niego leci przewód + 20mmkwadrat prosto od akumulatora. zaraz za aku mam bezpiecznik 60A. Masa (-) połączona z karoserią bagażnika

 

Przetwornicę napięcia na 220V 300W mam podłączoną z aku tylko kablem 2x2,5 mmkwadrat.

 

Moim zdaniem podciągnij + od aku i daj bezpiecznik i wyłącznik a mase jak najbliżej lodówki

 

Dlatego z aku bo nie potrzeba kluczyka w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...