Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie A33


Gość J3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i doszło do skutku.

 

Moje A33 jest po zmianie zawiasu. Amortyzatory z seryjnych Tokico i długich sprężyn zostały zamienione na białe Tokico illumina z 5 stopniową regulacją oraz krótkie sprężyny

Vogtlanda (-35mm). Po długim szukaniu odpowiednio miękkiej konfiguracji wypadło na takie połączenie. Na początku po wymianie był delikatny szok. Myślałem, że plomby mi powypadają na studzienkach kanalizacyjnych, niewspominając o naszych przewspaniałych nawierzchniach asfaltowych. Po zrobieniu ok. 500km wszystko zaczęło się stabilizować, nie tłucze, jeździ jakby bardziej miękko. Mam nadzieje, że to jeszcze ulegnie poprawie. Efekt pływania budy przy wyższych totalnie zniknął. Prędkość 140 km/h+ nie stanowi już problemu – jedzie jak po szynach. Na zakrętach zero wychylenia budy, można odnieść wrażenie, że samochód stał się zwartym kawałkiem blachy.

 

Z racji, że jestem osobą wymagającą, tak więc jeszcze nie miałem odwagi by eksperymentować z ustawieniami amorów. Póki co przód i tył ustawiłem na 1 czyli teoretycznie ‘na kanape’. Na normalnej jakości dróg, czyli takich gdzie są odkszta

łcenia nawierzchni, jakieś łaty itp. Prowadzi się znakomicie – odrobine sztywniej niż na Oem’owskim zestawie. Jedyne co, to trzeba uważać na studzienki i krawężniki.

 

 

Reszta na fotkach.

 

 

Przed:

1.jpg

 

Tył

 

2.jpg

 

4.jpg

 

Przód

 

3.jpg

 

5.jpg

 

Maxii.jpg

 

Po:

 

6.jpg

 

Tył

 

8.jpg

 

7.jpg

 

Przód

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

Za pomoc w doborze i zakupie zestawu dziekuje Wacowi oraz Japońcowi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:one: NIc dodac, nic ujac :one: tak powinny wygladac wszystkie samochody :D

 

Kto nastepny ?

 

chyba na ciebie kolej teraz Szalony.

 

j3 ma glebe, ja i Wojtusmaximus02 tez, wiec nie obijaj sie tylko do dziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony co powiesz zeby na wiosne cos zmienic? :) ja bede kupowal fele z oponami 17" wiec mozna pomyslec, taniej wyjdzie :)

 

J3, trzeba przynzac piknie sie prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wszyscy nalegacie, to czemu nie :D

Ale to dopiero na wiosne jak kupie zonie samochod.

Bo narazie nie chcialbym robic zonie i corce wstrzasow ;)

A Waca prosimy o przedstawienie nam kosztow tej operacji w A32.

Bo jak cena jest taka jak w A33 to musze juz pisac list do Mikolaja..... co by pozniej chlopina nie byl zdziwiony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wszyscy nalegacie, to czemu nie :D

Ale to dopiero na wiosne jak kupie zonie samochod.

Bo narazie nie chcialbym robic zonie i corce wstrzasow ;)

A Waca prosimy o przedstawienie nam kosztow tej operacji w A32.

Bo jak cena jest taka jak w A33 to musze juz pisac list do Mikolaja..... co by pozniej chlopina nie byl zdziwiony :D

 

koszty prawie identyczne, moze nawet ciut taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

I TO MI SIE podoba teraz maszyna lezy jak F1 :one: .....a to ze twardzej jest to sie

przyzwyczaisz tez tak mialem . :) tylko uwazaj na glebokie dziury w jezdnii bo ja juz 2 razy gumy zmienialem z przodu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...