Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dławi sie


Gość sph1nx82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem maximy j30 i mam z nia niewielki problem po 1 gotuje sie woda w zbirniczku jak jest zimna szroni mi sie parownik co za tym idzie dlawi sie na gazie w chlodnicy jest kamien i teraz moje pytanie czy dlugo sie musi odpowietrzac czy warto czyscic chlodnice i i czy nie jest to wina uszczelki pod glowica dodam ze ma na 11,5 11,5 11,5 12 12 12 cisnienie

 

za pomoc z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienei ma dobre wiec nie jest to uszczelka pod glowica. ja bym stawial bardzien na szczelnosc ukladu chlodzacego. moze korek na chlodnicy nie trzyma, albo sama chlodnica juz troche puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie wszystko jest ok dzieki za pomoc wina byla mala dziorka kolo uchwytu chlodnicy

 

 

pytanie nr kolejny :D

 

nie dziala mi predkosciomierz i tem na desce tzn tem dziala rano tak 2min a predkosciomierz jak wiade na dziure lub go uderze dawac go elektrykowi czy kupic nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie wszystko jest ok dzieki za pomoc wina byla mala dziorka kolo uchwytu chlodnicy

 

 

pytanie nr kolejny :D

 

nie dziala mi predkosciomierz i tem na desce tzn tem dziala rano tak 2min a predkosciomierz jak wiade na dziure lub go uderze dawac go elektrykowi czy kupic nowy ?

 

A po polsku?

 

Co do szronienia parownika, pewnie masz go wysoko, daj go nizej i powinno pomoc. Chlodnice sie szysci odkamieniaczami ale trzeba do tego ja zdemontowac. Wiem ze w krakowie kumpel takie cos robil - pomoglo mu bo temp spadla.

 

 

Pewnie cos nie styka w samym liczniku, wyjecie go to 10 minut. mozesz delikatnie posprawdzac wszystkie luty itp, jesli nie znasz sie daj elektronikowi jakiemus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cos nie styka w samym liczniku, wyjecie go to 10 minut. mozesz delikatnie posprawdzac wszystkie luty itp, jesli nie znasz sie daj elektronikowi jakiemus.

 

mozesz mi powiedziec gdzie sa srobki od niego bo nie chce pruc calej deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co do konca nie jestem pewien jak jest w j30 ale pod kierownica powinienes miec ze 4 (na kolumnie kierownicy) co pozwoli Ci zdjac plastykowa oslone kolumy) pozniej masz nad licznikiem 2 (nad zegarami) i wyciagasz caly licznik do przodu troche, wypinasz kostki (kable sa dosc dlugie) i wsio :)

 

wiecej szczegolow znajdziesz na maxima.org, ja mam 4gen wiec troche sie to rozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap rzeczy ktore mnie ciekawia odpalilem dzis maximke i wystartowala na rys przelaczylem ja na gaz ( dalem mu 2k obrotow) pochodzil chwilke tj moze 2 minutki i zgasilem

zauwazylem ze startuje wentylator tak na 3 - 4 sekundy zrobil to z 4 razy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap rzeczy ktore mnie ciekawia odpalilem dzis maximke i wystartowala na rys przelaczylem ja na gaz ( dalem mu 2k obrotow) pochodzil chwilke tj moze 2 minutki i zgasilem

zauwazylem ze startuje wentylator tak na 3 - 4 sekundy zrobil to z 4 razy to jest normalne?

 

Moze osylowac na granicy temp przy ktorej ma sie wlaczyc, najlepiej rozgrzej go mocniej i sprawdz czy w tedy tez tak na 3-4 sek czy normlanie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok reasumujac sytuacje temp dla potomnych jezeli sie dlawi zapowietrza raz smiga ok raz wariuje proponuje wyczysci odkamienic chlodnice koszt 100zl (po znajomosci ) i regulacja gazu na ta chwile wszystko jest ok licznikki tez ok co do zatkanej chlodnicy objawy podobne jak w przypadku uszczelki

 

 

wszystko smiga wiec mozna to zamknac :) z goru dzieki za pomoc chlopaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...