Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny na 130-150km 1.6SR


Gość Sunny wrocR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sunny wrocR

Pytanko dla ludzi siedzacych w warsztatach i sklepach z czesciami:) interesuje mnie zrobienie silnika na 130-150km i nigdzie nie moglem znalezc walkow ani nic innego oprocz magnetyzerow do tego silnika:P co najlepiej bylo by zrobic i jaki byl by koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Hmm ciekawa propozycja tylko troszke drogo by wyszlo... chce cos z tego zrobic na jakis rok czasu bo pozniej i tak zmieniam na jakies audi turbo:P ta impreza kosztowala by mnie ok 4tys a mysle zeby sie zmiescic do 2.5tys. Oczywiscie licze koszt czesci bo robil bym sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

No wlasnie mysle ze za 2.5 mozna zmienic walki i zrobic glowice... i mysle ze jeszcze zostanie... wiadomo ze jezeli nie wiesz w ktora strone odkrecic srobke i boisz sie zajrzec do silnika i oddajesz auto do warsztatu mowiac ile masz kasy i ile chcesz miec mocy to mechaniory tylko czekaja na takich zeby za nic kasowac miliony... A zna ktos jakies firmy majace czesci do tych silnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Sunny wrocR najtaniej, najlepiej, najpewniej i z największym przyrostem mocy wyjdzie Ci mod zaproponowany przez Albina.

 

To 1.6 ile ma koników? Tak jak mójw NX'ie 90?

Jeżeli tak to nakład 2.500zł będzie zbyt mały żeby zrobić z tego chociaż 120KM a tym bardziej 130 czy wogóle 150KM.

Za sam porządny cały wydech zapłacisz ok.2.000zł, do tego dolocik za ok.300zł i już fundusze się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice 130-140KM i 160-170Nm z GA16DE:

 

- Wałki z GA16DE (sentra) + przeróbka wałka ssącego

- planowanie głowicy o ok 1,5mm + pełen porting

- kolektor wydechowy 4-2-1

- wydech cały

- dodatkowy komputer do strojenia

- mocniejsza pompa paliwa + regulator ciśnienia paliwa

- rególowane kółka rozrządu

- dolot

 

Po krótce to są modyfikacjie które przyniosą moc o której wspominałem, w zalerzności od jakiści tych modów wiele zależy... Myślę że w granicach ok 5-6 tyś zł się zamkniesz.

 

przygotowaniem głowicy, dolotu, montarzem wydajniejszej pompy i dodatkowego regulatora ciśnienia paliwa i strojeniem tego auta mogę się zając osobiście, kolektor wydechowy trzeba targać ze stanów, wydech i rególowany rozrząd wykonać na zamówienie...

 

Za 2500zł to zmienił bym wałki na wyżej wspomniane kolektor ze stanów przytargał, jakiś wydech z rdzewnej stali wykonał i dolot trzasnął, z tymi modami można wcelować w granicę maksymalnie do 125KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba chyba za optymistycznie podchodzisz.

Zobacz u mnie dodaliśmy 67 koni i kosztowało to pewnie około 10 kpln.

A tu kolega chce dołozyć 50-60 koni do silnika 1.6-przyznasz że to mało wykonalne za 5 kpln, a tym bardziej za 2,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się w tych motora robiło udokumentowane 122KM i 146Nm - JARDI N14 1,6 to:

- Customowy kolektor 4-2-1

- wydech 60mm cały

- wałki z Ga16DS

 

Coś takiego to wydatek rzędu 3 tyś, dokłądając parę stówek masz walek ssacy z SENTRY i coś pod 130KM by było.

 

A dalsze dodawanie koni to już idzie w tysiącach :D

 

Ps. nie ma to jak ten STILO 1,8 co właściciel wpakował w silnik 14 tyś zł i wyszło mu + 10KM i 14Nm względem seri do tego brak wolnych obrotów i totalny brak mocy do 2500 obr.min :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Hehe to musial miec mine :D:D:D:D Wiem ze te silniki sa ciezkie do grzebania ale wlasnie myslalem nad takimi modami jak pisal Kuba ze 3k ale szukalem walkow specjalnie pod ten silnik i nigdzie znalezc nie moglem... Strojeniem kompa zajol by sie znajomy(robi projekt golfa2 4x4 turbo

) Wydech rowniez znajomy zawodowy spawacz policzyl bym mu tylko i cos by zrobil... A jaka moca legitymowaly sie twoje NXy to nie wiem bo nie wnikalem co w nich piszczy ale SRka ma 102km. Nie bede sie pchal w koszta rzedu 4-5 tys na zwiekszenie mocy bo bez wiekszych zwalniaczy i dobrej zawiechy by sie nie obeszlo a jak pisalem tym autem pojezdze jeszcze max rok czasu.A z tym 150km to faktycznie przesadzilem jak za ta kase tym bardziej w wolnossacym :P:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się w tych motora robiło udokumentowane 122KM i 146Nm - JARDI N14 1,6

Kuba gdzieś ty widział 122KM u Jordiego???

 

Moc : 86,1Kw - 117.096KM @ 5806rpm

Moment 148,1Nm @ 4583rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się w tych motora robiło udokumentowane 122KM i 146Nm - JARDI N14 1,6 to:

- Customowy kolektor 4-2-1

- wydech 60mm cały

- wałki z Ga16DS

 

Taki mały szczegół to

Jordi z tego co tu można przeczytać

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=21944

ma kolektor 4-1 i wydech 50mm :D i jak pisze goago 117Km i 148Nm

chyba że zapodał nowe mody które tu nie opisał

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...b02700bf16d69f9

 

A tak naprawde najtaniej dołożyć te 50-60Km to sprzedać 1.6 i kupić sunny 2.0 GTi przy dobrym szczęściu spokojnie ci się uda dokładając te 2.5 tys.

jak piszesz to spokojnie ci się uda taka zamiana i po sprawie :P

sam dłubie sobie 1.6 ale bardziej ostatnio dla zabawy i przyjemności

żeby zobaczyć co mi wyjdzie na końcu na hamowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunny wrocR,chłopie,pierwsza sprawa to zmierza autko na hamowni bo nawet 102 seryjne koniki w starszym autku będą wątpliwe,po drugie jak chcesz dłubać to określ w jakim stopniu zużyty jest silnik[sprawdz ciśnienie na garach],a kolejną sprawa jest to że 2,5 tyś to starczy na wydeszek [1600zł],plus CAI[300],plus używane wałki od DSalbo jakiejś SENTRY-może dojdzie z 15km i ze 20nm--moja rada pożycz te 2 tyśie i kup silnik z sunny gti,wyjdzie najtaniej i najmocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Wiec tak: Zeby jechac hamownie chcial bym sie dowiedziec co mozna zrobic w tej cenie i jaki byl by przyrost zeby ocenic czy warto. Obecnie najechane jest ok 196tys a sprezanie mierzylem zaraz po zakupie auta czyli pod koniec lutego i wyszlo na dwoch garach z roznica 0,1 co do serii wiec jeszcze sie trzyma:) od tego czasu zrobilem 10tys to ze fabrycznie powinno byc 102 to nawet nie mysle ze jest... jakos jedzie i na gtechu powtarza sie 10.2-10.7 a w ksiazce napisali ze robi 10.5.Chociaz do poprzedniego auta to jest przepasc bo jakos nie czuc zeby nysa przyspieszala :D Walki z gaznika sa lepsze? I z kasa to nie ma problemu bo jest odlozona :) Juz szukam kolektorka 4-2-1 i dobrego liczonego wydechu pod ten silnik ale znalezc nie moge. Ma ktos moze jakis wzor CAI do sunnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: Zeby jechac hamownie chcial bym sie dowiedziec co mozna zrobic w tej cenie i jaki byl by przyrost zeby ocenic czy warto. Obecnie najechane jest ok 196tys a sprezanie mierzylem zaraz po zakupie auta czyli pod koniec lutego i wyszlo na dwoch garach z roznica 0,1 co do serii wiec jeszcze sie trzyma:)

 

O jakiej serii mówisz :?: bo na takim pomiarze powinno wyjść sporo więcej co najmniej 12

 

Juz szukam kolektorka 4-2-1 i dobrego liczonego wydechu pod ten silnik ale znalezc nie moge. Ma ktos moze jakis wzor CAI do sunnego??

 

 

Liczony wydech do 1.6 to 2 cale a wzory na CAI znajdziesz tu jak poszperasz :P

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sunny wrocR

Mowie o sprezaniu jakie napisali wg danych producenta 9,8 (mi wyszlo 9.7-9.8) i katalogowo do setki wyrabia sie w 10.7s wlasnie przetrzepalem ten watek i bede cos myslal jak to dobrze zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba gdzieś ty widział 122KM u Jordiego???

 

Moc : 86,1Kw - 117.096KM @ 5806rpm

Moment 148,1Nm @ 4583rpm

Hehe pomyliło mi się z twoim wozem, u ciebie z tego co pamieam 120KM zostało złamane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...