Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie załączają sie wentylatory


Gość Maxi-Dyla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maxi-Dyla

Odkąd zaczęły sie wyższe temperatury i zaczynał pracować drugi wentylator na chłodnicy samochód dostawał strasznych wibracji, próbowałem mocować obudowę wentylatorów na sztywno do chłodnicy, podkładałem uszczelki i zawsze jak załączył się drugi wentylator były wibracje. Po bliższych oględzinach zauważyłem że jedna łopatka wentylatora jest urwana i dlatego były te wibracje. Zamówiłem wiatraczek ale zanim do mnie dotarł musiałem zawieść kolegę do ślubu i żeby była klima a nie było wibracji odłączyłem wiatrak z urwanym śmigłem. Na początku było ok ale później samochód zaczął się grzać, temp doszła prawie do maximum. Otworzyłem maskę i zobaczyłem że ten jeden wentylator nie pracuje. Podłączyłem szybko drugi i też nic. Dopiero jak popchnąłem wentylator ręką to zaczęły pracować oba.

Od tego czasu raz zastartują a raz trzeba jej popychać.

Jak pracują oba to temp silnika jest ok, jak zaczyna rosnąc to trzeba sie zatrzymać i popchnąć wentylator.

Co może być tego przyczyną?

Czy błąd 0902 ma z tym coś wspólnego? Tylko że po zresetowaniu kompa około 2 tygodnie temu już mi sie check engine nie zapala i ten błąd się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Wntylatory w maximie w przeciweieństwie do innych aut biorą sygnał z kompa, więc doprowadz do porządku całą elektronike , zmień chory wiatrak i być może wszystko wróciu do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadz do porządku całą elektronike

Tzn?

zmień chory wiatrak i być może wszystko wróciu do normy

Smiglo juz jest zmienione na cale.

Moze ktos wie jak podpiac na krotko te wentylatory? Sa tam 4 kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisowce zobacz do czergo sa. ale bedzie to napewno tak

1. 12V

2. ground

3. sygnal z ECU

4. klima.

 

Nie daje sobie obciac ale tak przypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...