Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pytanie o y-pipe


Gość tjnallpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do przeróbki y-pipe wmojej maximie. Byłem u tłumikarzy i powiedzieli, że zamiast dorabiać całą rurę można wyciąć te dwa katy i w ich miejsce wspawać rury. Pytanie do wtajemniczonych, czy efekt będzie podobny jak po wymianie całej? Czy inne miejsca w oryginalnej y-pipe prócz katów też wpływają na straty mocy i dlatego warto dorobić całą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do przeróbki y-pipe wmojej maximie. Byłem u tłumikarzy i powiedzieli, że zamiast dorabiać całą rurę można wyciąć te dwa katy i w ich miejsce wspawać rury. Pytanie do wtajemniczonych, czy efekt będzie podobny jak po wymianie całej? Czy inne miejsca w oryginalnej y-pipe prócz katów też wpływają na straty mocy i dlatego warto dorobić całą?

 

Nie tylko katy sa pozeraczami mocy ale tez laczenie rur wychodzacych z obu stron silnika jest pod katem prostym! a Y-Pipe ma delikatne zejscie obu rur stad tez pewnie nazwa :)

 

Nie warto wywalac samych katow. zrob calosc.

 

Zobacz roznice:

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiscie jak bedziesz dorabial y-pipe zrob ja 2.5". i jeszcze jedno, upewnij sie ze na zwieciach nie ma zwezen bo w innym wypadku ograniczy ci to przeplyw spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Grzecha. To co widać na zdjęciu to robota polskich tłumikarzy czy też zakup za oceanem?

 

ee no bez przesday :) dobrzy sa kolesie ale nie az tak :) to gotowiec z za oceanu, mi zrobili troche tansza i nie tak piekna wizualnei wersje :)

 

A dokladnie u mnie jest to zgiecie oryginalne z jakiegos audii chyba - o ile dobrze pamietam - a pozniej kawal prostej rury jak na tym ypipe z foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też się do tego przymierzam ale te sondy mnie przerażają i check engine. Mimo, że już posiadam na stanie O2 sensor ale i tak jakoś nie mogę się przekonać do polskich fachur no chyba, że Coobcio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się do tego przymierzam ale te sondy mnie przerażają i check engine. Mimo, że już posiadam na stanie O2 sensor ale i tak jakoś nie mogę się przekonać do polskich fachur no chyba, że Coobcio :D

 

nic nie peniaj. podlaczyc czujnik to 5 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: http://tinyurl.com/23vz4s

Czy te podawane przyrosty (13-16 HP dzięki y-pipe i 18-20 HP dzięki kolektorom) są realne?

 

y pipe da ci okolo 17 koni na kolach. kolektory ok 5. jednakze podany sprzet na linku to chinszczyzna ktora zardzewieje po niecalym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak więc w poniedziałek oddaję maxime na przeróbkę y-pipe. Pokazałem zdjęcie i chłopaki powiedzieli, że zrobią bez problemu niestety tylko z rury aluminiowanej. Cena ok. 380zł. Zamówiłem również sportowy wkład filtra powietrza firmy pipercross bo ponoć bez tego nie bedzie większego efektu.

Intryguje mnie tylko jeszcze jedna sprawa. Czy warto wywalić główny katalizator i wstawić jakiś tłumik rozprężny? Da to jeszcze kilka koników? Czy auto będzię głośniejsze i czy nie wiąże sie to z jakimiś może nieznanymi mi problemami. Normy spalin nie są ważne. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wywalisz glowny kat to troszeczke sis zmieni dzwiek wydechu. co do problemu jaki sie z tym wiaze to moze byc to ze jesli masz sonde lambda w kacie badz tuz za nim to zapali ci sie kontrolka od silnika. jednak szybki montaz o2 simulator zalatwi sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jednak planuje pozostac przy sprawdzonej technologii, czyli bardzo prawdopodobne, ze z Usa przyjedzie Cattman co by nie bylo sytuacji, iz modyfikacja pogorszy sprawe zamiast polepszyc:)

 

Chcialbym jedynie znac wage tej lufy :]

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...