Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zacisk hamulcowy tylny N16 1.8i - pytanie


Gość dodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien kłopot z zaciskiem hamulca tylnego a dokładnie z tłoczkiem, który jest do wymiany (korozja).

Próbowałem kupić tłoczek w serwisie. Wg serwisu (po numerze vin) powinien być to tłoczek o średnicy 34mm, natomiast u mnie jest tłoczek ośrednicy 38mm.

 

W almerach montowano 2 zaciski. Z punktu widzenia serwisu nissana jeden zacisk jest rozbieralny (z tłoczkiem 34mm), drugi "nierozbieralny" (zacisk figuruje jako jedna część i zapewne ma tłoczek o średnicy 38mm). Cały zacisk (ten "nierozbieralny" kosztuje ponad 2000zł). Zacisk oczywiście jest rozbieralny, jedynie nissan widzi go jako jedną całość.

Nie bardzo chcę kupować cały zacisk, ze względu na cenę (a może okazać się, że nie będzie on odpowiedni) i poszukuję tłoczka o średnicy właśnie 38mm. Mam z tym nie lada problem :(

 

Może macie namiary na firmę posiadającą zamienniki, gdzie mógłbym znaleźć taki tłoczek, bądź kompletny zacisk nieco taniej ?

 

Pozdrawiam,

dodziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I jak sobie poradziłeś z tym problemem musze kupić również do siebie do (N16 1.5 rozbieralny zacisk) tłoczek nie pamietam średnicy. Ale nie widzi mi sie na to wydawać nawet ~300zł. W tej chwili jeżdze z ręcznym na jednym kole...

 

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2007 13:20 ]

Może ktoś bedzie zorientowany jaka średnica jest w N16 1.5 przed FL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...