Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera 1,6... moje początki...


Gość Pawel1980

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!!!

Jestem od paru dobrych dni posiadaczem nissana almery 1,6 SR 1997r. 134tys km chwale sobie to autko, dalem za nie lacznie 12tys (czy dalem za duzo?) z drugeij strony wiem czym jezdze (sprowadzony, prawie do konca serwisowany, niebity, zadbany, z wyposazenia tylko klimy brak)

Moje pytanie dotyczy zagazowania tego samochodu. W moim poprzednim Vw Golf posiadalem instalacje sekw. KME Diego, pytanie czy mozna ja bezkonfliktowo przelozyc do nissana czy nie bedzie to kolidowalo z jakmis ustawieniami...(gazownik za przekladke wola 500 zl i mowi ze bedzie smigal, ale mam pewne watpliwosci)

Czy w zwiazku z tym wymienic takze inne czesci np. swiece, przewody, filtr powietrza... czy inne majace wplyw na LPG, czy poprostu poki jest dobrze to nic nie kombinowac... To na poczatek moich pytan... dziekuje z gory za rzetelne i tresciwe komentarze... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce już nie można legalnie przekładać instalacji z auta do auta :!:

instalacja jest przypisana do samochodu na dobre i na złe :D;)

i niezarejestrójesz legalnie takiej instalki :!: tylko nowa instalka wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| no to rece mi opadly... to czemu gazownik mowil ze mozna... (coz 500zeta z tego by mial) to co ja mam z nia teraz zrobic... to czemu chial ode mnie ja odkupic jak jej nigdize nie zalozy? napewno tak jest jak piszesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo on nie jest tego świadom to mu ja sprzedaj :one:

może zakłada używane części jako nowe

 

a mnie tak poinformowano w wydziale komunikacji może sam spytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek a kto bedzie wiedzial ze nie jest to nowa? Z tego co wiem trzeba miec tylko homologacje na butle i badania techniczne wazne i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie da sie nic za kombinować niestety :/

do rejestracji instalacji LPG wymagane jest faktura montażu oraz homologacja wystawiana przez dystrybutora części.

aby uzyskać homologacje na dany pojazd należy spisać dane pojazdu takie jak: przebieg, model, marka, rocznik, pojemność, numer rejestracyjny oraz numery wszystkich zamontowanych podzespołów LPG (nr- butli, parownika, elektrozaworu oraz elektroniki sterującej ) wszystkie te dane znajdują sie w homologacji.

jedyne co można zrobić to sprowadzić auto i zarejestrować je jako pojazd z instalacją LPG po czym ją zamontować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... witam!!! i po bólu faktura jest homologacja tez... i tamat załatwiony :-) ale mnie wystraszyliscie... ale co do jednego sie zgodze ... to nie jest do konca legalne, ale jak ktos napisal Polak potrafi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...