Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czyszczenie i rozebranie silnika dmuchawy w N15


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nawiew w mojej N15 udaje , że dmucha i sypie mi syfami z powietrza po oczach - filtr już wymieniony i dalej nic. Myślałem o rozebraniu i przeczyszczeniu silnika dmuchawy. Czy wymontowanie go i rozebranie bedzie problematyczne ?? Bo z tego co widiząłem przy wymianie filtra dostęp do niego nie jest aż taki trudny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak,wyciągnij filtr przeciw pyłowy w ten otwór wsadź ta wąska ssawkę od odkurzacza włącz odkurzacz i dmuchawę na 4, będziesz miał mała zadymę w samochodzie ale wydmucha ci cały syf ( większość przez ten otwór gdzie sie wkłada filtr) możesz tez pozamykać wszystkie wyloty powietrza i otwierać po jednym wtedy na pewno wszytko wydmucha,( tylko jak będziesz miał nawiew skierowany na twarz to uważaj na oczy :D to wiele szybszy sposób od rozkręcania całej dmuchawy a w moim przypadku w 100% satysfakcjonujący.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale zastanawiam się czy to w zupełności pomoże, bo to co się tam zagnieździło to tak łatwo się nie wydmucha.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie dmuchawy to podstawa. operacja trwa 10 min niezapomnij potem podłączyć gumowego wężyka :) w N15 dmuchawa jest przed filtrem przeciwpyłkowym dlatego się tam syfi... jak czyściłem to wyjełem kilka igieł sosnowych i trochę innych śmieci :) polecam ten zabieg zwłaszcza jak z dmuchawy dochodzą różne dziwne odgłosy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dochodzą... mielonych liści :)

 

[ Dodano: Sob 18 Sie, 2007 23:41 ]

Zdemonotwałem , wyczyściłem, masa kurzu tam była, ale warto bo nie sypie już piachem po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...