Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] antynapad


THOMAS_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

- mam takie pytanie w jaki sposób wyłaczyc blokade antynapadową centralnego zamka...

po zamknieci drzwi przy wlaczonym silniku nie moge otworzyc bagaznika...

kombinacja wciskania dwu przyciskow na pilocie nic nie daje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego benitez zanim co kolwiek napiszesz to pomysl lub przeczytaj instrukcje str. 2-4 -przełaczanie pomiedzy trybem antynapadowym a wygodnym.........

a tak wracajac do tematu to dlaczego u mnie nie mozna przelaczyc na tryb wygodny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot

cytat z instrukcji:

Pokrywy bagażnika nie można otworzyć kiedy zamki w drzwiach są zamknięte. Kiedy zapłon jest włączony bagażnik nie daje się otworzyć, a próba jego otwarcia jest sygnalizowana sy gna łem aku stycz nym. W celu otwarcia bagażnika z zewnątrz najpierw należy otworzyć zamki drzwi. W celu otwarcia bagażnika kiedy zapłon pozostaje włączony, należy nacisnąć klawisz umieszczony w podłokietniku drzwi kierowcy.

Antynapad to ustawienie w centrali alarmu - to odcięcia zapłonu po okreslonym czasie, nalezy go zresetowac ukrytym przyciskiem. Uruchomienie czy włączenie blokady wszystkich drzwi po 20 s od wlaczeniu stacyjki to robisz z poziomu centralki alarmu, a kufer jak i pozostale troje drzwi otwiera sie zawsze drugim naciśnięciem w pilocie, lub przy włączonej stacyjce - przyciskiem w drzwiach - i nie słyszałem o innej opcji o ile mowimy o oryginalnym fabrycznym zabezpieczeniu auta i wersji rozbudowanej o alarm Challanger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego THOMAS_PL, nie napisałbym czegoś, czego nie jestem pewien. Mam instrukcje i umiem czytać. Moze mamy inne instrukcje, ale ja mam napisane dokladnie to, co ma kolega krzysztof jot. Byles i sprawdzales z wcisnietym dluzej przyciskiem w lewym podlokietniku?? W mojej instrukcji nie ma nic o trynach wygodnych i antynapadowych. AAA i widać, że i myślenie Twoją najmocniejszą stroną nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami że, to nie jest antynapad tylko funkcja zamykania drzwi tzw "safety lock", która jest realizowana po zapaleniu samochodu. Przycisk w podłokietniku na pewno rozwiąże sprawę ;) tak jak zresztą pisali przedmówcy i instrukcja. A jeżeli chcesz całkowicie wyłączyć safety lock czyli żeby Ci się zamki nie zamykały to musisz sprecyzować jaki masz model alarmu (Nissany w większości przypadków wychodzą na Challangerach) ale różnie to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to co jam mam inna instrukcje niz wy....

str.2-3 cyt. "Otwieranie selektywne i funkcja antynapadowa umożliwiaja otwieranie tylko drzwi kierowcy....."

str. 2-4 cyt. " PRZEŁĄCZANIE POMIEDZY TRYBEM ANTYNAPADOWYM A WYGODNYM"

W czasie,gdy aktywny jest tryb antynapadowy wciśnij przycisk zamykania/otwierania jednoczesnie przez ok 5 sekund, aby uaktywnic tryb wygodny.

Te same czynności należy wykonać w celu powrotu do trybu antynapadowego.

To jest napisane w instrukcji i na tym się opieram a czy to jest tryb antynapadowy czy jakas inna blokada nie ma najmniejszego znaczenia ja chce to tylko wyłaczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie tu, ze pomyliles troche funkcje. Tryb o ktorym piszesz mowi o tym, ze po jednokrotnym wcisnieciu przycisku OPEN przy wlaczonym antynapadzie zamek otworzy Ci tylko drzwi kierowcy i zadne inne. Przy wyłączonym po jednokrotnym nacisnieciu OPEN na kluczyku otworzy Ci wszystkie drzwi. ALe klapa bagażnika to chyba inna brocha... Napisz jeszcze jakie masz auto i jaki rocznik, to bedziemy wiedziec wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednokrotnym wcisnieciu przycisku OPEN przy wlaczonym antynapadzie zamek otworzy Ci tylko drzwi kierowcy i zadne inne. Przy wyłączonym po jednokrotnym nacisnieciu OPEN na kluczyku otworzy Ci wszystkie drzwi.

no i własnie tego nie moge wyłączyc musze dwukrotnie przyciskac OPEN by otworzyc wszystkie drzwi...

a moje auto to P12 2,2 05r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dwurkotnie musisz wcisnac przycisk, zeby otworzyc wszystkie drzwi, to jest jak najbardziej ok. Wszystko w normie i ustawione fabrycznie. Nie martw sie tym, a do otworzenia bagaznika przytrzymaj przycisk otwarcia klapy przez co najmniej 3 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys pisal ze otwieraja mu sie wszytkie drzwi jak raz nacisnie.w micrze k12 tez jest taka opca dokladnie tak jak piszesz kilka sekund przytrzymac oba przyciski.u mnie to niedziala sprawdzalem,moze w wersji po liftingu tak bylo.

jezeli masz tak napisane w instrukcji to cos w tym musi byc.u mnie slowa na ten temat nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...