Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy wcześniejsza wymiana oleju w silniku ma sens ??? D40


Gość cieniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam nad wcześniejszą wymianą oleju - 30 000 km to jeden z dłuższych dystansów od przeglądu do przeglądu z tym, że po pierwszym przeglądzie wiem co wlewam ??

W salonie, gdzie kupiłem mówią niepewnie, że nie ma potrzeby, ale w swojej navce służbowej wymienili po przejechaniu 10.000 km - tak na wszelki wypadek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie brodzisz autem w wodzie, to trzymaj się zaleceń producenta ;)

 

Co to ma do rzeczy :?: :?:

Chodzi Ci o ciężkie warunki pracy, czy o to, że woda wlewa się do oleju :D;)

 

Zalecenia producenta - o ile wiem uległy zmianie z 20.000 na 30.000 - ciekawe, czym to było podyktowane :!!: :!!: :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek D40

ja bede wymienial olej po 15 tys. Posiadam autoryzowany salon motocyklowy i wiem ze producent zaleca wymiane oleju po 10tys a ja wymieniam go co 5 tys a w swoim wyscigowym motocyklu wymieniam go co zawody czyli co jakies 300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłem oleju, przebieg 29 kkm. Nie ubyło nic od początku.

 

Stosuję się do zaleceń z instrukcji obsługi. Gdyby samochód był cały czas eksploatowany w trudnych warunkach - tzn. non stop teren lub trasa z maksymalną prędkością - wtedy wymiana po 15 tys. - tak chyba jest w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielokrotnie spotkałem się z opiniami w autoryzowanych serwisach i raczej sugerowali w przypadku nowego samochodu zrobienie pierwszej wymiany oleju w przedziale 5 000-

10 000 km. Następne zgodnie z instrukcją.

Ja tak robiłem i zaobserwowałem, że po wymianie oleju napewno silnik ciszej pracował.

Mniej palił również, ale moim zdaniem było to efektem "ułożenia" silnika.

 

[ Dodano: Sro 29 Sie, 2007 10:21 ]

Co to ma do rzeczy :?: :?:

 

Takie są zasady. Jak brodzisz profilaktycznie wymieniasz płyny ustojowe. Zdaza się, że mosty, skrzynia lub silnik zasśie wodę napewno nie są to duże ilości, nie mniej jednak olej w połączeniu z wodą nie ciekawie wygląda i zmniesza właściwości smarujące. Lepiej wymienić niz naprawiać. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto zrobić to czego nie ma w zestawieniu czynności serwisowych przy przeglądzie 30 kkm. - wymienić filtr powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30kkm nie ma nawet inspekcji filtra powietrza.!!!!!

 

Wymiana dopiero po 60 kkm. :kosci:

 

Z filtrów powietrza są wymieniane są tylko 2 filtry klimatyzacji. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja z kolei wymieniam po 10 tyś , (jestem po pierwszej wymianie) robie to z czystej profilaktyki i jakoś lzej mi na sercu :). Kupuje oryginalny filtr w serwisie , porównałem z tym na pierwszy montaz i jesti dentyczny . wazna dla mnie była zmiana na taki sam aby w razie jakiejkilwiek usterki nie powiedzieli mi w serwisie ze grzebałem przy motorze i trace gwarancje na podzespół, zalewam olejem takim jaki wlewaja w moim serwisie (nie ma sensu chyba innym jak i tak przy 30 tyś wleja swój) jest to shell helix ultra- w moim przypadku 5w40 (taki leją na toruńskiej w wawie, w silniku bez filtra czasteczek stałych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisach zgodnie z zaleceniami producenta wlewają olej longlife i wtedy wymiana co 30kkm. Jeśli wlewasz inny to wymagana wymiana co 15kkm. I nie oszczędzajcie na filtrach paliwa i powietrza.

u mnie przebieg 130kkm i wszystko póki co cacy.

pozdro,

jarkopl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wawie na Toruńskiej kminiłem ten temat w serwisie i odpowiedz dwukrotnie taka: 5w40 przy filtrze czasteczek stałych i 5w30 bez filtra, przy kazdym przegladzie wlewany jest shell helix ultra i wymiana zgodnie z ksiązką serwisową co 30 tyś km. Dwukrotnie tez mówiono mi w tym że serwisie ze to za długi okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie tez mówiono mi w tym że serwisie ze to za długi okres.
z tego tylko powodu że za za mało dajesz im zarobić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...