Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sondy Lambdy


Gość addicted

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj bylem na diagnostyce i powiedzieli mi ze mam popsute dwa oxygen sensory (lambdy?). wycenili to na 680 euro - debile. Na ebay znalazle takie cos: link:D bedzie to dzialalo?, czy to tylko "zaslepka" zeby komputer oszukac przy diagnostyce? Jesli bedzie to dzialalo czy zmniejszy mi sie spalnie bo pali jak czolg:( Czy pozwoli to sterowac komuterowi mieszanka?

 

Mam MQ 2001 2.0 v6, manual.

 

Jesli to kicha to gdzie moge kupic takie sondy po rozsadnej cenie. Czy beda pasowac np: od silnika 2.0 z Primery? Moze jakies zamienniki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02 sensor z podane3go linka bedzie dzialac. A czy powiedzieli ci ktore sensory sa popsute? bo jest ich kilka w maximie.

czy sonda od primery bedzie dzialac?? jak ja dobrze podlaczysz to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem tylko informacje ze przednia i tylna. Wiesz moze ilo przewodowe sa lambdy w maximie z 2001 roku? Ciesze sie ze te sensory z Ebaya beda sterowac kompem :D bo duzo mi pali :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

jak masz felerny model maximy tzw californijska maxi to masz 2 przednie i 2 tylnie sensory. no ale pomijajac to one maja 3 przewody. sonda w kacie ma 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak poznac felerna "clifonijska" maxime, z tego co sprawdzalem po mumerze to jest brytyjska, to dobrze? Co znaczy ze w kacie ma 4 przewody, gdzie to jest? Wybacz moze to glupie pytanie ale sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak poznac felerna "clifonijska" maxime, z tego co sprawdzalem po mumerze to jest brytyjska, to dobrze? Co znaczy ze w kacie ma 4 przewody, gdzie to jest? Wybacz moze to glupie pytanie ale sie nie znam.

 

californijska wersja mialem na mysli ze spalnia standardy californijsiej emisji spalin - taki wybryk zasranego rzadu USA.

4-ro kablowa sonda lambda w kacie ma wbudowana grzalke stad extra kabelek. Czujnik lambda musi posiadac odpowiednia temp aby prawidlowo pracowal, niestety spaliny w kacie sa juz na tyle ostudzone ze nie doprowadzaka ow czujnika do temp. operacyjnej wiec trzeba go jakos podgrzac innym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, kupilem w US dwie lambdy 3 zylowe (2xbialy i czarny) oraz jena 4 zylowa, a tak do kompletu:D Jak przyjdzie 5-15 dni i jak zamatuje to napisze czy daja rade czy nie. Dodam ze za jedna place okolo 22$ wiec nie jest to majatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...