Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik E16i - problem z wysokimi obrotami


Gość Sisar

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik jak w temacie E16i 1600ccm, monowtrysk. Mam następujący problem: kiedy silnik na benzynie pracuje na wolnych obrotach (na luzie) to jest ok, jednak kiedy dodaje się gazu to przerywa. Dodam że kiedy przełączę na gaz to nie ma takiego problemu - silnik pracuje prawidłowo. Co to może być ?

 

Teraz sytuacja się odmieniła. Auto na gazie jak poprzednio oczywiście chodzi super, natomiast na benzynie na wolnych obrotach skacze, a na wysokich jest ok... Nie wiem co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam !

Grzebie sie w tym samochodzie a właściwie w silniku od początku posiadania tego samochodu. Pomijając parę usterek mechanicznych jest to niezawodny silniczek. Również posiadam silnik E16i na monowtrysku. Objawy przerywania pracy przy przechodzeniu w wyższe obroty są spowodowane najrawdopodobniej ciśnieniem paliwa. Mój silnik zachowywał się podobnie i zacząłem kombinowac przy regulatorze ciśnienia paliwa (taka puszeczka zamontowana w obudowie wtrysku). Najłatwiej jest sprawdzic poprzez odłączenie przewodu ssącego od tego regulatora i podczas pracy silnika zwiększając obroty sprawdzic czy sie "dusi". Jesli objawy są takie same wówczas proponuje za pomocą "ust" sprowokowac zwiększenie ciśnienia paliwa (lub zmiejszenie poprzez dmuchanie) na przewodzie ssącym tego regulatora podczas otwierania przepustnicy na maxa, lub poziomu w którym się dusi. Jeśli "duszenie" ustanie to wiadomo co jest do wymiany. Albo regulator cisnienia paliwa albo pompa paliwa. Pompa powinna dac okolo 3MPa natomiast podłączona do regulatora wraz znim powinna utrzymac 1Mpa.

Ja wciąż borykam sie ze znalezieniem tego regulatora poniewaz jest uszkodzony (pekla membrama wewnątrz).Samochod ma sprawny technicznie silnik ale nie jeździ bo wtryskiwacz nie dziala poprawnie gdy jest zbyt wysokie cisnienie lub zbyt niskie.

A wracajac do tematu Pana samochodu, na gazie bedzie jechal prawidlowo poniewaz pomijany jest uklad paliwa-benzyny. Wowczas dziala silnik ale pomijany jest uklad wtrysku benzyny, działa tylko dysza od gazu.

 

Jesli ktokolwiek ma lub wie gdzie dostac regulator cisnienia paliwa do silnika E16i byłbym wdzięczny jeśli by się tą informacją podzielił.

Pozdrawiam

TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...