Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porownanie paliw Bp,Shell,Orlen,Statoil


Gość Sunny wrocR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już od niepamiętnych czasów leję tylko Vpower99+ różnica w stosunku do 98 np. z BP jest kolosalna, jak ktoś ma zmodyfikowany i doprężony silnik to wie o czym mówię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje BP 98 bo BP mam najbliżej domu na niej jest najciszej... silnik dobrze się wkręca w górnych partiach

z kolei na 99+ z shella jest lepszy dół no i cały zakres obrotów... ;) tą leje rzadziej bo cena i stacja dalej ale przy każdej okazji przejazdu obok shella leje 99+ no i... dają fajne nakręcane samochodziki ferrari które wprost uwielbia moja córeczka ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje BP 98 bo BP mam najbliżej domu na niej jest najciszej... silnik dobrze się wkręca w górnych partiach

z kolei na 99+ z shella jest lepszy dół no i cały zakres obrotów... ;) tą leje rzadziej bo cena i stacja dalej ale przy każdej okazji przejazdu obok shella leje 99+ no i... dają fajne nakręcane samochodziki ferrari które wprost uwielbia moja córeczka ]:->

Samochodów juz nie dają, szkoda bo mój synek je uwielbia. Co do BR to omijam szerokim łukiem, juz na Orlenie lepiej chodzi. Staram sie zawsze lac na Shelu a co to zależy od stanu kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie robią porównania ropy ... jedno co zauważyłem to gdy zatankowałem na Lotosie w Poznaniu to mój diesel praktycznie przestał kopcić, a gdy lałem na BP zwykłą i raz Ultimate, na Orlenie, Shell'u to zawsze było widać dym w lusterku. Nie wiem jak się ma moc i moment ale dymu nie widać, więc albo jeden pełny bak BP Ultimate Diesel dobrze zadziałał na silnik albo na Lotosie dobra ropa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie robią porównania ropy ... jedno co zauważyłem to gdy zatankowałem na Lotosie w Poznaniu to mój diesel praktycznie przestał kopcić, a gdy lałem na BP zwykłą i raz Ultimate, na Orlenie, Shell'u to zawsze było widać dym w lusterku. Nie wiem jak się ma moc i moment ale dymu nie widać, więc albo jeden pełny bak BP Ultimate Diesel dobrze zadziałał na silnik albo na Lotosie dobra ropa :)

Do poprzedniego auta często tankowałem u Lotosa i śmiało mogę powiedzieć, że benzynkę mają naprawdę dobrą.

Nie wiem jak jest z "gnojówką" bo jeszcze tego auta nie tankowałem na żadnej stacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Ostatnio śledzę testy wszystkich 98 i szczerze najlepiej wypada BP Ultimate. Nie wiem jak w praktyce bo jeszcze nie sprawdzałem.

Ja sprawdzałem. :D

Od około 3 lat jeżdżę tylko na tej zupce i jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Sunniacz najlepiej jeździ na Pb98 z Neste, żadne tam BP Ultimate, Verva cz V-Power. Raz tylko zatankowałem na Lotosie, Pb95 i już nigdy więcej tego nie zrobię. Nie dość, że fura zamulona, spalił 14l/100 to jeszcze zatankowałem na najdroższej stacji w Wawie (wjazd od strony Łomianek).

 

Polecam Pb98 z Neste, tania i dobra (przynajmniej dla mojej strzały).

 

pzdr

 

[ Dodano: Czw 30 Sie, 2007 11:18 ]

ups.... na Neste jest zupka z Lotosu.... Wiec nie polecam Pb95 z w.w. Lotosu... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Neste bierze paliwa z Lotusu wlasnie, wiec obojetnie gdzie lejesz czy Lotos czy Neste, paliwko to samo. Ja leje zawsze na Lotosie, no chyba ze tankuje w wawie to na Neste. Niestyt Lotos w wawie jest slabo dostepny i bardzo drogi, ale na szczescie sytuacja zmienia sie na trasie, szczegolnie w PN czesci kraju.

 

Co jeszcze zauwazylem. Do QG15 nie warto lac 98, zadnej roznicy, tylko spalanie wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies dziwne te testy, jak zapłonu sie nie przyspieszy to gówno daje nawet 100oktan - wręcz odwrotnie moze sie nie przpalac delikatnie i auto słabiej bedzie jechało, niektóre auta na 98ve powinny jezdzic, ale jak z oszczędności wlewają 96to im potem fury mulą.....mogli w pandzie delikatnie zapłon przyspieszyć to by było widać co daje Vpower i wtedy by 95ki więcej spalał fiacik....

 

Powiem tak po przyjeździe do Polski, po 8tys km w Norwegii gdzie lałem tylko rope na Shelu(ok 4-4.10zł :one: ) zalałem furem zaraz przy granicy - normalnie skoda sie zmuliła,dopiero jak zalałem VpowerDiesla to po paru km wszystko wróciło do normy...

 

Dobrze by było gdyby zrobili test benzyny/oleju nap. uczciwie i podchodząc troche bardziej profesjonalnie do tematu - a paliwa powinni brac od produceta a nie ze stacji gdzie moze być,,woda dolewana''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było gdzieś na przełomie tysiącleci. Zrobiliśmy wypadzik do Amsterdamu. Jechaliśmy Hyundaiem Accentem 1.5 12v. W Niemczech tankowaliśmy tylko Pb91, żeby było taniej. I na autostradzie wycisnęliśmy z Hyundaika licznikowe 186 km/h. W Polsce tankowaliśmy Pb95 i udało się go rozpędzić tylko do 172 km/h. Wpływ wiatru, którego nie pamiętam pomijam.

 

Różnica Vmax znacząca...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość Misiek_nx

ja mam neste i lotosa pod domem. jak zaleje na neste to po wyjechaniu ze stacji silnik muli i nie chce sie krecic. jak zaleje na lotosie 100m dalej to jest wszystko w porzadku. dziwne, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

jako że pracuję w firmie gdzie transport odgrywa duże znaczenie, mamy własną stację paliw (na użytek wewnętrzny) i prowadziłem rozmowy z wszystkimi większymi graczami na rynku co do dostaw, oraz mam trochę wiedzy na temat jaka marka stacji paliwowej jakie dostaje paliwo. Gdzie dostarcza paliwo Logistyczny Operator Paliw, itd.. To jestem w szoku że niektórzy z was widza różnicę w tym samym paliwie, ale co tam, niech żyje Blue Vision + 100%

 

oczywiście są wyjątki w tych paliwach, gdzie faktycznie trochę lepiej się jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że pracuję w firmie gdzie transport odgrywa duże znaczenie, mamy własną stację paliw (na użytek wewnętrzny) i prowadziłem rozmowy z wszystkimi większymi graczami na rynku co do dostaw, oraz mam trochę wiedzy na temat jaka marka stacji paliwowej jakie dostaje paliwo. Gdzie dostarcza paliwo Logistyczny Operator Paliw, itd.. To jestem w szoku że niektórzy z was widza różnicę w tym samym paliwie, ale co tam, niech żyje Blue Vision + 100%

 

oczywiście są wyjątki w tych paliwach, gdzie faktycznie trochę lepiej się jeździ

 

Uchyl trochę rąbka tajemnicy, chętnie dowiemy się gdzie płaci się za nazwe. Chociaż mam swoje typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...