Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QG15DE


woro_woro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam szanse okazyjnie zakupic N16 z tym silnikiem, ale po 205 kkm!!! Auto ma 6 lat - uzywane jako firmowy. Sam posiadam P11.144 z SR20DE, mam juz 195kkm na stanie i wiem jak wytrzymala jest to jednostka. Czy 1.5 sa tak samo trwale jak dwulitrowki spod znaku nissana? Jakich spodziewac sie napraw koniecznych przy takim przebiegu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te silniki z tego co kojarzę to francuzy .... nie wiem jak te silniki po takich przebiegach ale o francuzach (silnikach) pod szyldem Renault nie słyszałem dobrych opinii ...

 

wg mnie silniki sprzed 2000 roku (japonczyki) są o niebo trwalsze i lepsze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QG15DE to silnik ze zmiennymi fazami rozrzadu. I jest to konstrukcja japonska, tak samo jak QG18DE. Francuzkie to byly diesle 1.9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QG15DE to silnik ze zmiennymi fazami rozrzadu

Czyli przy przebiegu 205 tys km bierze oliwy 2l/1000km tak? Slyszalem ze vtec-i tak maja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to żadne francuzy. Zmienne fazy dostały po liftingu, QG18 miały od początku. Przy agresywniejszej jeździe łańcuch potrafi się wyciągnąć już po kilkudziesięciu kkm., było na forum. W przeciwieństwie do QG18 nie łykają oleju, też było na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...