Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze wentylowane, nacinane, nawiercane do 15


Gość wwl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest wiele tematow co do tarcz.

Wyczytalem i sam wiem ze seryjne sa do d... przy predkosciach powyzej 100km/h ich skutecznosc jest b. mala.

Stad chce zmienic na cos co zapewni mi i innym bezpieczenstwo.

Tematy tarcz jak widze kreca sie wokolo firm Brembo, ATE, Bosch.

Czy to jedyne firmy tarcz ktore mozna polecic ?

Znam rozne opinie o tarczach Brembo.

Ktos montowal cos bardziej extreme jak wentylowane, nacinane, nawiercane do N15 ?

Z gory dzieki za odpowiedzi w temacie jak co sie uzytkuje bo jezdze juz na koncach klockow i temat robi sie naprawde goracy u mnie.

Co do tarcz, patrze ze mam najmniejsze czyli jak pamietam 232mm. Pewnie za duza rzezba by zmienic na wieksze :>

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest wiele tematow co do tarcz.

Wyczytalem i sam wiem ze seryjne sa do d... przy predkosciach powyzej 100km/h ich skutecznosc jest b. mala.

Stad chce zmienic na cos co zapewni mi i innym bezpieczenstwo.

Tematy tarcz jak widze kreca sie wokolo firm Brembo, ATE, Bosch.

Czy to jedyne firmy tarcz ktore mozna polecic ?

Znam rozne opinie o tarczach Brembo.

Ktos montowal cos bardziej extreme jak wentylowane, nacinane, nawiercane do N15 ?

Z gory dzieki za odpowiedzi w temacie jak co sie uzytkuje bo jezdze juz na koncach klockow i temat robi sie naprawde goracy u mnie.

Co do tarcz, patrze ze mam najmniejsze czyli jak pamietam 232mm. Pewnie za duza rzezba by zmienic na wieksze :>

Slawek

 

BREMBO 09.6943.10 wentylowana o średnicy 232 mm -> 100 zł

Zobacz >> TUTAJ <<

BREMBO MAX (SPORTOWA) 09.6943.75 o średnicy 232 mm -> 150 zł

 

Ja założyłbym jednak zwykłą zamiast sportowej bo na klocki nie wyrobisz przy tarczach nacinanych,które działają na klocek jak "tarka do obierania ziemniaków". :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienić na większe tylko czy podejdą? Coobcio pewnie wie

To ciekawy temat i jutro moze poszukam w katalogach zaciskow czy sa takie same do tych tarcz.

Wzrokowo to jakos nie widze szans na zmieszczenie wiekszych bo jest oslona calkiem blisko.

Z tego co wywnioskowalem to hatchback bez abs czyli jak moja ma 232, sedan ma 247 a z abs ma 252.

To tylko moje pierwsze odczucia bo w ksiazce pisza w ogole ze 1.6 tylko ma 247 a 2.0 ma 252.

Moze Nissan pomoze ale Kube jak bede niedoinformowany to tez zdzwonie.

Slawek

 

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2007 08:41 ]

Z katalogu IC wynika ze zacisk w 1.4 1.6 2.0 jest taki sam bez ABS, ma ta sama srednice tloczka.

Jeszcze Nissana pomecze o ta informacje.

 

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2007 01:02 ]

Dzis porownywalem 232 z 247 i powiem Wam ze to malutka roznica, a jak z mechanikiem probowalem dopasowac to raczej bez szans na moj zacisk zalozyc tarcze ktora jest wieksza o jakies 7mm na strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz ABS? co kupiłeś w końcu? Kontaktu z Interteam nie mam niestety Widzę że wkładali co mieli pod ręką do naszych N15 dobrze że ja mam wersję hamulców z 2,0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jeszcze nic nie kupilem. Cholera kto ma jakies znizki w Wawie ;)

Nie chce Brembo, rozmyslam co to ten Zimmermann albo ATE, chociaz ATE to wydaja mi sie ze to to samo co Brembo pod wzgledem producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że ja mam wersję hamulców z 2,0 :D

 

Pod względem bezpieczeństwa - dobrze. Ale kup sobie przednie tarcze w rozmiarze 252mm inne niż TRW-Lucas - nie znajdziesz :/

 

Jest bodajże 3-4 producentów obecnie mam Sakury może marka nie znana ale do tego klocki bosch i z hamowaniem nie ma problemów nawet od 150-160 układ nie traci na skuteczności po rozgrzaniu nic nie bije jest naprawdę OK bez porównania z tarczami JC czy Nipparts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC i Nipparts odpada. Zostaje dwóch: TRW i Sakura. Sam więc widzisz że wybór jest BARDZO ograniczony.

Osobiście chciałem założyć TEXTAR-y ale niestety nie produkują w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups mam tarcze 247mm. Wczoraj po zdjeciu dopiero sie okazalo.

Jednak patrzac na katalogi i mierzac "na oko" kladzac sie przy kole, to malo wiarygodne.

Zamowilem Sakury "Gold Line".

Nie slyszalem o nich negatywnych opinii, od uzytkownikow po warsztaty.

Klocki Textar do zestawu i w poniedzialek wymianka + szczeki tylnie przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób pomiar siły hamowanie przed i po zmianie.

 

Sam jestem ciakawy. Co do tych frezowanych i nawiercanych podobno się sprawdzają na wiścigach gdze pracują w znacznie wyższych temp nież na zwykłej drodze.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...