Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zamiana zwykej instalacji gazowej na sekwencje


Gość miszcz69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was ma za soba taka operacje?

czy duzy jest koszt takiego przedsiewziecia?

 

co trzeba wymienic? na co sie przygotowac?

 

pytam, bo moja tradycyjna instalacja gazowa przyprawia mnie o mdlosci- spalanie na poziomie 16 litrow przy silniku 1,4 i niemoc 'specjalistow' w moim miescie jesli chodzi o ustawienie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zafundowalem swojej maximce taki zabieg, wyszlo 3K ale silnik 3.0 V6 wiec w Twoim przypadku bedzie duzo taniej. Zostawilem sobie tylko butle, wszystko inne zostalo zmienione (nawet przewody z butli do przodu). Wzialem instalacje 4Gas i jestem zadowolony. Mysle ze najwiecej roboty bylo z wywaleniem tej starej instalacji. Jak nie masz tak mocno namotane jak ja mialem to pewnie tez cos zbijesz na cenie.

 

Stare graty sprzedalem za symboliczne :) 100zl (mikser reduktor i reszte, cud ze ktos to chcial)

 

Roznica niesamowita na osiagach, zero strzalow, praktycznie nie wiem ze mam gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawisz starą butlę, to powinieneś zmieścić się w 2 tys przy polskiej sekwencji, np takiej jaką ma GRZECHu.

Tańsza opcja to blos - 400-500 zł, ale to jednak nie taki komfort jak sekwencja. Jest sporo klubowiczów, którzy założyli blosa do silnika 1.4 lub 1.6. Poczytaj sobie tu: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=13868.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem na bazie tego co mam u siebie:

reduktor 350,

listwa wtryskowa 270,

komputer 1000,

filtry 80,

reszta to koszt przewodów, jakiś tam zaworów, robocizny i tak jak pisze kolega w 2tys powinieneś się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ceny tego co mam u siebie (firma emmegas), teraz są znacznie tańsze sterowniki. Część z tych podzespołów musiałem wymieniać bo jak się okazało miałem założoną "podróbę" tej instalacji, jedynie komputer był oryginalny. Efekt był taki, że po 45tys padł reduktor i wtryskiwacze.

Reduktor rzeczywiście jak jest wydajny to może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za samą sekwencje dałem mniej niż 2 tys wiec nie powinno być tak źle z zamianą starek instalki na nową, możesz zapytać kolege z tego forum o nicku Lobo bo on w swojej primerce miał taki zabieg robić albo nawet już zrobił więc będzie na bieżąco w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze żę do 1,4 nie ma sensu pchania sekwencji nie przyniesie ona żadnej korzyści tylko niepotrzebnie wprowadzi więcej bałaganu pod maską a ani jednego konia nie przybędzie - przebadane wiele razy.

STRATY do układu blos wprowadza dopiero od silników 1,8 w górę i to tych nieco wyżylonych...

Jak koniecznie chesz sekwnejce to średnio wychodzi ok 1300-1600zł dopłaty do już istniejącej (2 gen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio wychodzi ok 1300-1600zł dopłaty do już istniejącej (2 gen)

z drugiej strony BLOS + dolot pod blosa+ stozek + ustawienie tego wszystkiego i juz ze 600zl trzeba liczyc.

 

przyczyna koniecznosci zmian jest mega spalanie.

 

umawialismy sie Coobciu na zmiane walkow, ale najpierw postanowilem zrobic cos dla ekonomiki jazdy- pozniej dopiero przyjemnosci zwiazane ze wzrostem mocy

 

ewentualnie u kogo mozna zalozyc BLOSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lalunia-mikcra

witam,ja słyszałem ze przepływomierz się pip.... przy zwykłej instalacji, ja tez w k11 chcę przerobić ze zwykłej na sekwęcyjny wtrysk gazu,pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 22:25 ]

a chyba podobny koszt będzie przeróbki na sekwęcje i przepływomierza,jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem ze przepływomierz się pip.... przy zwykłej instalacji

przeplywomierz, przepustnica moga ci sie uszkodzic w wyniku wybuchu gazu ktory sie cofa.

 

ponawiam pytanie do forumowiczow:

 

czy wszyscy posiadajacy BLOSA zakladali go we wlasnym zakresie? ja nie mam zdolnosci manualnych, wiec wolalbym powierzyc to zadanie komus kto sie na tym zna/ odpowiedniemu serwisowi. prosze o rade gdzie mozna zmodyfikowac swoja instalacje dodajac 'gaznik'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz, przepustnica moga ci sie uszkodzic w wyniku wybuchu gazu ktory sie cofa.

 

tak dla scislosci gaz sie nie cofa, jego sie zbiera za duzo, np jak dojezdzasz hamujac silnikiem do swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...