Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dźwięki z podsufitki w N16


Gość dodziak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś ma podobny problem jaki występuje w mojej N16 ?

 

Mianowicie podczas jazdy po nierównościach (nawet niewielkich) słychać dźwięki -"cykanie" - pochodzące z podsufitki.

 

Dokładna lokalizacja pochodzenia dźwięków to podsufitka, blisko połączenia z przednią szybą, nad fotelem pasażera.

 

Sam dźwięk jest niezwykle irytujący :) Spotkał się ktoś może z taką przypadłością ? Jak wyeliminować owo "cykanie" ?

 

Pozdrawiam,

dodziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie..... Nie robiłam nic z tym, wyszłam z założenia że ten typ tak ma - podobnie jak piszczęce zatrzaski pasów kierowcy. Jeżeli ktoś ma sposób na wyeliminowanie dzięków skorzystam z miłą chęcią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sposob odnosnie zatrzaskow pasow byl taki:

*odkrecilem srube ktora mocuje pas do fotela (trzeba uzyc sporo sily bo sruba jest wkrecona na uszczelniacz)

*jest tam podkladka sprezynujaca, nalezy ja podgiac bardziej w charakterystycznych 3 miejscach

*skrecic wszystko do kupy

W moim przypadku przynioslo to pozytywny rezultat.

Nie ma potrzeby wyjmowania fotela z prowadnic przy sprawnym manewrowaniu mocowanie jest do wyjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie..... Nie robiłam nic z tym, wyszłam z założenia że ten typ tak ma - podobnie jak piszczęce zatrzaski pasów kierowcy. Jeżeli ktoś ma sposób na wyeliminowanie dzięków skorzystam z miłą chęcią...

Samar grafitowy - w ASO tylko to stosują. U mnie zadziałało i nastała cisza.

Dodziak zobacz czy nie piszczy Tobie mocowanie górnej lampki - w czasie jazdy dotknij ją delikatnie. Ja u siebie musiałem podłożyc malutki pasek plastikowy pomiedzy szkiełko a reszta obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, sprawdz najpierw lampke poterm ewentualnie schowek na okulary.

 

za rade odnosnie zatrzaskow dziekuje, sam skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wydawało mi się (testerem była kobieta siedząca na fotelu pasażera), że źródło dźwięku jest pod podsufitką.

Faktycznie może to i lampka :)

Schowek na okulary chyba raczej nie.

Najgorsze jest to, że nie mogę sam przyłożyć ucha podczas jazdy, bo ktoś musi kierować :(

 

Sprawdzę, dzięki :)

 

 

Pozdrawiam,

dodziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem o schowku bo jakis czas temu jadac z zona slyszelismy delikatne cykanie, ja prowadzac mowilem, ze to gdzies po jej stronie a ona, ze to po mojej. dopiero po otworzeniu schowka dzwiek ustal.

oboje mielismy racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechciałbym kolegi martwić ale objaw cykania w miejscu połączenia dachu z szybą może również świadczyć o niezbyt dobrej historii pojazdu... miałem kiedyś taki objaw w pewnym autku i okazało się że auto było po wymianie dachu. Osoba która spawała autko źle to zrobiła i autko poprostu cykało sobie na tych połączeniach podczas jazdy po nierównościach. Moją hipotezę niestety potwierdził balcharz... autko miało dzwona :( oczywiście u kolegi wcale nie musi tak być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polikarp78

u mnie rowniez wystepuje ten problem, ale jest to dzwiek jakby dokerconej jakiejs malej srubki o ktora uderza nakretka.

Moze to czesc zwiazana z szyberdachem, albo faktycznie gdzies w lampce,chetnie poczytam posty tych ktorym sie udalo zlokalizowac te nie pokojace dzwieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście ten problem nie może wystąpić. :)

Auto mam już parę ładnych lat i jego historia jest mi doskonale znana :)

 

Pozdrawiam,

dodziak

 

Zapomniałem dodać że jest to też odgłos włażącej w blacharkę rudy :| na skorodowanych połaczeniach też tak cykać może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...