Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Czy wskazówka od cieczy chłodzącej wędrująca na max...


mimier

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sytuację, że wymieniłem sobie zegary na te z wersji SuperS (z obrotomierzem)

Niestety prędkościomierz w nich przekłamywał i zdecydowałem się na przełożenie prędkościomierza ze starych zegarów bez obrotomierza (podobnie wyglądających lecz od innych producentów i trochę różniących się konstrukcyjnie). Gdy udało mi się ta sztuka, prędkościomierz działa super, obrotomierz bez zarzutów...lecz wskaźnik temperatury praktycznie w minutę po odpaleniu zimnego silnika wędruje poza skalę :/ , dodam że gdy silnik jest wyłączony a przekręcimy kluczyk tak, by tylko paliły się kontrolki to wskazówka troszkę opada, ale i tak jest powyżej poziomu "krytycznego" :D

Po odpięciu czujnika temperatury wskazówka opada na sam dół...i tu moje pytanie:

 

Czy musi to koniecznie oznaczać, że czujnik temperatury jest zrąbany???...Czy może trzeba coś pomajstrować przy zegarach...

Każda sugestia jest mile widziana!!!

piciege7.gif

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że gdy silnik jest wyłączony a przekręcimy kluczyk tak, by tylko paliły się kontrolki to wskazówka troszkę opada, ale i tak jest powyżej poziomu "krytycznego"

normalne w TYM przypadku - nie ma ładowania :D;) Jak uruchomisz silnik dostaje więcej prądu i leci do maksa.

 

Czy musi to koniecznie oznaczać, że czujnik temperatury jest zrąbany???...

Wskazuje to raczej na zegary, może coś niekompatybilne....

Jak masz gdzie pożyczyć czujnik można sprawdzić, ale chyba jeszcze lepiej będzie zdobyć parametry czujnika i pomierzyć miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc sprawa się wyjaśniła...problemem nie był czujnik, ale nieodpowiednio poprowadzona masa, pociągnięcie przewodu masowego (przy prędkościomierzu) bezpośrednio do nadwozia załatwiło sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...