Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Popiskuje podczas jazdy...


Gość martinezz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...tak jak w temacie. Jak jade to za***iscie mi cos piszczy droga dedukcji doszedlem ze to cos z hamulcami bo jak wcisne hamulec piszczenie ucicha jak odpuszczam zaczyna sie ponownie. za***iscie denerwujace.

 

Teraz pytanie:

Czy to tylko (lub az) wina tloczkow ?? za nie odpuszczaja z ktorejs strony ?? czy cos jeszcze ??

 

Czy wystarczy tylko przeczyscic tloczki (czy jest taka mozliwosc), czy trzeba cos tam powymieniac ??

 

Jak bylem na diagnostyce to kolesc jak sprawdzil mi hamulce to stwierdzil ze sie dziwnie zachowuja, po pierwsze ktoras ze stron troche gorzej hamuje, po drugie powiedzial ze jesli nawet samochod mil by klocki do wymiany to samochod DUZO lepiej powinien hamowac niz obecnie.

 

Pomozcie bo w poniedzialek chcialem wyjechac na urlop i musze zrobic sporo kilometrow a teraz sie troche martwie co zrobic.

 

P.S.

Dzisiaj mialem jakis dziwny przypadek, samochod zgasilem wszystko ok muza sobie chodzi itd. Zalaczam sobie kluczyk aby odpalic samochod, kontrolki sie zaswiecily i wszystko sie wydawalo ok. Krece dalej kluczykiem a ty ZERO reakcji. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to ze akumlator sie rozladowal, ale nawet na chwile nie chcial drgnac silnik a radio dalej bez problemow chodzilo. Chwile odczekalem i samochod bez problemu odpalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to cos powaznego ?? czy poprostu jakis syf sie dostal ?? tylko ze piszczy mi to juz jakis czas. Czasami jest ok, a czasami sie chrzani.

 

Bo wisze od kilkunastu minut na telefonie i do kogo nie zadzwoni to kazdy mowi mi co innego. Zglupialem kompletnie, a mechanik u ktorego sie naprawiam poszedl sobie na urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio to samo jeden klocek był zblokowany w zacisku, wymieniłem klocki kupiłem smar do tłoczków nasmarowałem rozruszałem tłoczki i prowadniki. Teraz wszystko działa ok i skuteczność hamulców znacznie sie poprawiła. Jak odkręcisz docisk sprawdź czy możesz wcisnac tłoczek i czy mozesz nim pokrecic i druga rzecz sprawdz czy prowadniki chodzą bez problemów czy sa zapieczone. (prowadniki to te tłoczki w które wchodza dwie sróby dociskajace docisk z korpusem inaczej siodłem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.

 

Moje wczorajsze problemu z odpalaniem skonczyly sie na tym ze samochod wogole odmowil posluszenstwa ;(. Stawiam na rozrusznik lub cos z tym zwiazanego. Wstawilem przed chwila samochod do elektryka, az sie boje ile moze krzyknac, a niestety nie jest to zaprzyjazniony elektryk. Jak juz odbiore to napisze co sie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu nie odbija ktorys klocek. A jak sprawdzic? Pojechac na jakas gorke i mocno na nie zahamowac. Nastepnie puscic pedal hamulca. Jak fura zaczyna sie staczac, to znaczy ze odbija. Sprawdz tez czy ten dzwiek pojawia sie jak sie lekko skreci kola i czy jak wyprostujesz to czy pisk powraca.

P.S. Dzisiaj mialem jakis dziwny przypadek, samochod zgasilem wszystko ok muza sobie chodzi itd. Zalaczam sobie kluczyk aby odpalic samochod, kontrolki sie zaswiecily i wszystko sie wydawalo ok. Krece dalej kluczykiem a ty ZERO reakcji. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to ze akumlator sie rozladowal, ale nawet na chwile nie chcial drgnac silnik a radio dalej bez problemow chodzilo. Chwile odczekalem i samochod bez problemu odpalil.

Jesli masz fabryczny immo, to wlasnie tak sie on zachowuje. jak zostawisz na dluzej kluczk w stacyjce, to nalezy go wyciagnac i wlozyc ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

U mnie natomiast popiskuje z lewej strony jak jade bardzo wolno. Podobno to zuzyta koncowka wahacza (na ktorej siedzi cała piasta)

Zakupiłem koncowke

Czeka na wymiane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiskiwanie przy wolnej jeździe to górny wahacz do wymiany...

 

końcówka wahacza na której siedzi piasta!? coś ty kupił ?:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swożeń wachacza :) ale fajnie to napisał kolega ze tez z 15 razy przeczytalem zanim sie domyslilem co kupil :)

Edytowane przez Masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...