Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

schemat kostki do radia Almera N16 ( fabryczne )


Gość Hanczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Mam małe pytanko odnośnie połączeń głośnikowych. Posiadam Almerkę N16 2.2 Di. Mam radio na kasety oryginalne Nissana z wyjściem na zmieniarkę. Jak kupowałem autko to koleś mi wmawiał, że są zamontowane tylko głośniki z tyłu i gwizdki z przodu. Coś mi to nie pasowało i zajrzałem sobie w przednie drzwi. Okazało się że głośniki są i co najlepsze są podłączone ale nie grają!! Drugie wyciągnąłem radio - wszystkie kostki wpięte. Teraz moje pytanie - czy ktoś ma jakiś schemat jak wygląda kostka - które kabelki odpowiadają za głośniki i inne? A może coś się stało z instalacją albo radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tu znajdziesz w dziale "KABLOMANIA" -> "FABRYCZNE" http://www.studio24.prv.pl/

 

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2007 19:24 ]

Nissan

model auta; wszystkie po 2000 roku

model radia: CT-138 (Clarion PP-1675T) CT-098 (PN-1628M-N), Mid-Line (Blaupunkt BP9345) i inne

 

styk sygnał

1 ILL - podświetlenie

2 tel mute

3 +12V ACC

4 SPEED

5 IMMOBI

6 ANT

7 głośnik RR-

8 REM-A(CL) Awaryjne (BP)

9 REM-B(CL)

10 REM-B(CL) Awaryjne (BP)

11 GND - masa

12 +12V BATT

13 głośnik FL-

14 głośnik FL+

15 głośnik RL+

16 głośnik RL-

17 głośnik FR-

18 głośnik FR+

19 głośnik RR+

20 masa pilota (BP)

21 pilot VOL- SEEK- PRESET+(BP)

22 pilot VOL+ SEEK+ SRC(BP)

23-24 nc - wolne

Numeracja umowna. Opis na podstawie radia Clariona z Nissana Almera (CL) i Blaupunkta (BP). Radio jest zabezpieczone systemem NATS (Nissan Anti Theft System), który oprócz kodowania ma połączenie z komputerem pokładowym samochodu (złącze IMMOBI). W Blaupunkcie był dodatkowo włącznik świateł awaryjnych zwierający styki 8 i 10.

niss-new.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanko - czy nie wie ktoś jak dobrać się do wiązki od głośników przednich w desce rozdzielczej? Nie mam pojęcia gdzie ona idzie bo możliwe, że jest tam gdzieś kostka, która rozdziela sygnał między tweetery, a głośniki w drzwiach. I może tam są rozłączone - dlatego nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w n16, ale w n15 jest horror. wszystkie kable od wszystkiego dosłownie idą w 1 wiązce, przyczepinone bardzo dobrze do karoserii i kokpitu głęboko (trudny dostęp). jak tam zajrzałem, po ok. pół godz. myslenia jak się do tego dobrać, załozyłem nowe kable. podejrzewam że duzo szybciej by mi było załozyć nową instalację niż szukać przyczyny i usterki. (jeszce raz-piszę o n15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...