Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara po rajdzie OFF ROAD


Gość Franke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ostatnie dwa weekendy bawiliśmy sie ze znajomymi na dwóch fajnych imprezach terenowych. W roli głównej oczywiście NAVARA :diabel2:

Pierwsza imprezka była fajna zwała sie ZMOTKA. Nawet polataliśmy troszkę i mieliśmy kilka pieczątek. Parę razy poszła w ruch winda ( Polecam WARNA XP ), trapy, łopata, ogólnie rewelacja bawiliśmy się extra. Poniżej fortki

 

z1.JPG

 

z2.JPG

 

z3.JPG

 

z4.JPG

 

Tydzień później byliśmy na imprezie zorganizowanej przez ZEBRE w Sochaczewie. To już była impreza przygotowana pod totalny extrem. Jeździliśmy Navarka i patrzyliśmy jak ludzie mordują sie w błocie, bagnach i wszelkiego rodzaju przeszkodom. Choć troszkę też powalczyliśmy ale tylko po suchym. Navara + woda = duże wydatki. Wie coś o tym kolega Krzysiek który utopił NAVARĘ i troszkę drutu zostawiła w ASO :) POZDRO. Kilka razy było bagienko które uznaliśmy że damy radę. Gdybym miał oryginał zderzak to już by był dawno połamany. Dzięki ARB można już powalczyć. No i winda, bez tego to auto zostało by gdzieś w lesie. Ogólnie wrażenia z rajdu fajne. ale NAVARA nie nadaje sie do tego. Mogę powiedzieć że navara to auto WYPRAWOWE a nie PRZEPRAWOWE. Nadaje się idealnie na wyprawę np do AUCHAN po bułki. Za długa, za ciężka, za ładna :)

 

Na wiosnę będzie pewnie wrangler tylko na gałęzie :)

 

mb1.JPG

 

mb2.JPG

 

mb3.JPG

 

mb4.JPG

 

Na wiosnę będzie pewnie wrangler tylko na gałęzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję odwagi :one:

Rzadko się zdarza żeby ktoś bulwarem jechał w teren :)

 

 

Ja też Patrola nabyłem do lansu :D

 

dsc03646ub6.jpg

 

dsc5403af3.jpg

 

dsc03569rq8.jpg

 

dsc03535hr4.jpg

 

img0537us2.jpg

 

img0524xw0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daliście czadu, Franke!

Fajne fotki - rozumiem że navka oklejona folią dla zabezpieczenia (ale obciach w lesie :D ).

 

Potwierdzasz tylko moje własne wnioski że Navara nie nadaje się na przeprawy i dokładnie podane przez ciebie argumenty to potwierdzają.

Ale myślę że 50% ludzi kupiło je do pracy, 49% dla szpanu, a te 1% zamieni je na Patrole :)

 

Widac że ARB naprawdę zrobiło solidny kawał żelaza, aż by się chciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po moich ostatnich jazdach , jestem zdecydowany na zakup jakiegoś "malucha" na dużych kołach - np. Samuraja albo Ferozy.

 

Pojeździłem trochę po górach , a na reduktorze to każdy zakręt w lesie pod górę to na 3 albo 4 razy.

 

Można się nieźle spocić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę planuje nabyć jednak SAMURAJA. Autko małe zwinne lekkie. A przygotowane na patyki kosztuje ok 15kk no i wszędzie pojedzie. A jak sie utopi to mniej szkoda. :)

A do NAVARKI będzie grany hak i lawetka. Będzie ładny zestaw :)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę planuje nabyć jednak SAMURAJA. Autko małe zwinne lekkie. A przygotowane na patyki kosztuje ok 15kk no i wszędzie pojedzie. A jak sie utopi to mniej szkoda. :)

A do NAVARKI będzie grany hak i lawetka. Będzie ładny zestaw :)

 

Pozdrówka

Mam pytanko ......

Jakie masz oponki na Nawarze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samurajek to bardzo fajne autko. Łatwo jest go zmodyfikować :D do jzdy w terenie, chociarz mam w rodzinie 2 seryjne i dają radę świetnie. Wystarczą mu tylko MT ki. No może jakiś tirfor :D

 

Tylko jest jeden mankament: Dość twarde zawiszenie. Co skutkuje pewnie przemieszczeniem narządów wewnętrznych po kilku latach jazdy :D

 

Ale w terenie trza być twardym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny wymiar to 265/70/17 - są też tu

link

 

Dzięki :one:

Napisz parę słów jak Ci sie te oponki sprawują

Bardzo mnie interesuje też jej zachowanie na asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... I na wyjebach mu łokcie poobija...

 

W terenie tra być twardym a nie mientkim. Jak się od 15 roku życia po wyjebach jeździło Samurajem to się coś o tym wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie i Panie również byłem w sobote na takiej imprezce OFF ROAD.

MOżna się w tym zakochać, najprawdopodobniej też będe szukał jakiegoś patrola na taki teren.

 

Navara troche za duża, i szkoda troche że po pierwszym razie ją porysowałem.

Na drugi tydzień oklejam ją folią jak kolega tutaj.

 

Na zdjęciu nie widać wysokości tej górki i głębokości piachu, ale się tam zakopałem, nie mówiąc o tym, że jest za długa i jak pług zaorałem rurami przy zjeździe :)

 

off1m.jpg

 

off2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...